Berlynas, kovo 7 d. (ELTA). Vokietijos ginklų gamybos koncernas „Rheinmetall“ antradienį patyrė didžiulę kibernetinę ataką, bet ji nepadarė didesnės žalos jo IT sistemoms, praneša DPA.
 
Manoma, kad prieš „Rheinmetall“ buvo surengta DDoS ataka, kurios metu bandoma perkrauti serverius daugybe užklausų ir taip juos išvesti iš rikiuotės.
 
Pasak oficialaus koncerno atstovo, laikinai nepasiekiama buvo tik kompanijos svetainė, kurią prižiūri išorinis operatorius, bet visa kita IT infrastruktūra išliko stabili.
 
„Nėra jokių požymių, kad „Rheinmetall“ vidinė IT infrastruktūra nukentėjo dėl galimo duomenų nutekinimo. Nemanoma, kad bus patirta finansinių nuostolių“, – pridūrė jis.
 
Pasak ekspertų, „Rheinmetall“ yra Rusijos vardu veikiančių programišių taikinys, kadangi koncernas, be kita ko, tiekia Ukrainai pėstininkų kovos mašinas.
 
Kovo 4 d. pasirodė pranešimų, kad „Rheinmetall“ ketina statyti Ukrainoje tankų gamyklą ir kad derybos šiuo klausimu jau vyksta. 
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.03.08; 05:41

Olafas Scholzas. EPA-ELTA nuotrauka

Berlynas, rugpjūčio 19 d. (AFP-ELTA). Vokietijos vyriausybė, anot leidinio „Welt“, kelis mėnesius blokuoja Ukrainos prašymus dėl tolesnio ginklų tiekimo. Per praėjusias dešimt savaičių Ukrainos diplomatai ne kartą Gynybos ministerijoje Berlyne prašė ginkluotės. Tačiau nei ministerija, nei kanclerio Olafo Schozo kanceliarija esą nereagavo.
 
Anot pranešimo, nuo birželio kelis kartus per mėnesį vyko aukšto rango susitikimai Gynybos ministerijoje, kuriuose dalyvavo ir ministrė Christinė Lambrecht. Per juos Ukrainos pusė kaskart prašė daugiau tokios ginkluotės, kokią Vokietija jau yra perdavusi Ukrainai – t. y. savaeigių haubicų 2000 ir daugkartinio naudojimo raketų paleidimo sistemų „Mars II“.
 
Iki šiol Vokietija yra pristačiusi Ukrainai 10 haubicų ir tris raketų paleidimo įrenginius.
Olafas Scholzas: Vokietija tiekia Ukrainai naujausius ginklus, kai kurių iš jų dar neturi ir Bundesveras. EPA-ELTA nuotr.
 
Be to, Ukrainos pusė ragino duoti leidimą eksportuoti kovinių tankų ir pėstininkų kovos mašinų, kaip to prašė ginklų pramonė. Dar balandį Ukraina sulaukė pasiūlymo iš ginkluotės koncerno „Rheinmetall“ už 268 mln. eurų pačiai pirkti 100 pėstininkų kovos mašinų „Marder“ ir 88 kovinius tankus „Leopard 1“, įskaitant amuniciją ir karių apmokymą. Visa ši technika, anot gamintojo, galėjo būti „greitai paruošta“. Tačiau reakcijos iš O. Scholzo kanceliarijos esą nesulaukta.
 
Vokietijos gynybos ministerija, paprašyta pakomentuoti situaciją, teigė, kad „daugeliu lygių palaikomas kontaktas su Ukrainos puse“. Tikslas esą yra „kiek įmanoma geresnė parama Ukrainai jos kovoje su rusų agresoriumi“.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.08.20; 05:48

Vokietijos Bundestagas. EPA-ELTA nuotr.

Berlynas, balandžio 26 d. (ELTA). Vokietijos karinės pramonės bendrovė „Rheinmetall“ kreipėsi į šalies vyriausybę, prašydama leidimo patiekti Ukrainai 88 tankus „Leopard 1A5“, praneša naujienų agentūra „Ukrinform“.
 
Anksčiau pirmadienį pasirodė pranešimų, jog „Rheinmetall“ taip pat prašo leidimo eksportuoti į Ukrainą 100 senų pėstininkų kovos mašinų „Marder“.
 
Kaip pareiškė oficialus Vokietijos vyriausybės atstovas, sprendimas šiais klausimais bus priimtas artimiausiu metu. Jeigu jis bus teigiamas, tai bus pirmosios Vokietijoje pagamintos sunkiosios ginkluotės siuntos į Ukrainą.
 
Kaip rašo Vokietijos laikraštis „Die Welt“, remdamasis dokumentais, su kuriais pavyko susipažinti žurnalistams, koncernas gali per kelias savaites patiekti Ukrainai pirmuosius 22 tankus „Leopard 1A5“, o kitus – perduoti iki metų pabaigos.
 
Įvairių modifikacijų tankai „Leopard 1“ buvo įtraukti į Bundesvero ginkluotę iki 2010 metų, po to juos pakeitė tankai „Leopard 2“. Bet ir tankai „Leopard 1“ tebėra naudojami daugelio pasaulio šalių armijų ir nuolat modernizuojami.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.04.26; 09:11

Berlynas, balandžio 11 d. (ELTA). Karinės įrangos gamintoja „Rheinmetall“ pasirengusi perduoti Ukrainai iki 50 naudotų tankų „Leopard 1“, pirmadienį pranešė laikraštis „Handelsblatt“, remdamasis grupės generalinio direktoriaus žodžiais.
 
Jei Vokietijos vyriausybė duos sutikimą, „Rheinmetall“ galėtų pristatyti pirmuosius tankus per šešias savaites, o likusius – per kitus tris mėnesius per savo dukterinę bendrovę „Rheinmetall Italia“, „Handelsblatt“ sakė generalinis direktorius Arminas Pappergeris.
 
Pasak jo, Ukrainos karius, jei jie jau turi įgūdžių, galima apmokyti kariauti su „Leopard 1“ per kelias dienas.
 
Kai kurie Vokietijos vyriausybės politikai teigia, kad ukrainiečių mokymas naudotis vakarietiškais ginklais užtrunka per ilgai, todėl geriau siųsti įrangą, kuria jie galėtų naudotis iš karto.
 
Laikraštis rašo, kad Vokietijos koalicinės vyriausybės, kurią sudaro socialdemokratai, žalieji ir laisvieji demokratai, politikai yra atviri galimam tankų „Leopard“ pristatymui.
 
Ekonomikos ministras Robertas Habeckas pirmadienį pareiškė, kad ginklai iš Vokietijos Ukrainai turėtų būti pristatyti greitai, nes gresia Rusijos puolimas iš rytų. „Priimdama sprendimą paremti Ukrainą ginklais, Vokietija prisiėmė įsipareigojimą“, – sakė jis.
 
Živilė Aleškaitienė (ELTA)
 
2022.04.12; 08:22

Okupuodama Krymą Rusijos kariuomenė pademonstravo puikų pasiruošimą ir puikią ginkluotę. Kad Rusijos ginkluotosios pajėgos pasirengusios atlikti sudėtingiausias kovines užduotis – akivaizdu. Bet kam turime „dėkoti“ už Rusijos armijos modernizavimą?

Pasirodo, Rusijos ginkluotosioms pajėgoms pakelti kovinį lygį padėjo viena iš svarbiausių NATO ir Europos Sąjungos valstybių. Tai – Vokietija. Žinia apie Vokietijos išdavystę pasaulio visuomenei tapo prieinama po JAV Kongrese perskaitytos Mokslinių tyrimų tarnybos ataskaitos, taip pat – ir iš JAV slaptųjų tarnybų vadovų pranešimų.

Šią temą įdomiai gvildena Džošas Roginas laikraštyje „The Daily Beast“. 

Continue reading „Rusijai ruoštis karui padėjo … Vokietija”