Konstitucinis Teismas. Slaptai.lt nuotr.

Konstitucinis Teismas ketvirtadienį priimtu sprendimu atsisakė priimti nagrinėti paklausimą, ar per 2020 metų Seimo rinkimus nebuvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas.
 
Konstitucinis Teismas konstatavo, kad Seimas praleido įstatymų nustatytą minėtą maksimalų 72 valandų (3 dienų) terminą tokiam paklausimui pateikti”, – teigiama išplatintame teismo pranešime.  
 
ELTA primena, kad Seimas kreipėsi į Konstitucinį Teismą dėl išvados, ar per šių metų Seimo rinkimus nebuvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas.
Valdemaras Tomaševskis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
 
Seimas prašė KT išaiškinti, ar per 2020 m. spalio 11 d. Seimo rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje Andriaus Tapino ir viešosios įstaigos „Laisvės TV“ vykdoma plataus masto informacinė kampanija „Viso gero, Voldemortai“, nukreipta prieš LLRA-KŠS, ir pažeidimai vienmandatėje Panerių–Grigiškių Nr. 11 rinkimų apygardoje turėjo esminės įtakos Seimo rinkimams.
 
Kreipimąsi į KT inicijavo Seimo „valstiečiai“, socialdarbiečiai, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos atstovai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.13; 00:30
patackas21

2012 metų rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą vyks visiškai naujomis sąlygomis. Pakeitus įstatymus, rinkimų kampanija galės būti finansuojama iš esmės tik partijų gaunamomis iš biudžeto lėšomis, kurių skyrimo tvarka garantuoja rinkimų finansavimą tik dabar Seime atstovaujamoms partijoms.

Dėl to, kad neturi valstybinio finansavimo, kitos partijos realiai yra išstumtos iš politinės arenos. O būtent dabar yra aišku, kad iki šiol Lietuvos Respublikos valdyme dalyvavusios partijos neturi nei potencialo, nei galimybių, nei, pagaliau, noro spręsti pačias esmingiausias visuomenės ir valstybės problemas, kad būtų atkurtas Lietuvos politinės tautos pasitikėjimas savo valstybe ir tikėjimas jos ateitimi.

Continue reading „Nepriklausomybės Akto signatarai piktinasi 2012-ųjų metų Seimo rinkimų tvarka”