Roma „išskėstomis rankomis“ laukia turistų, pareiškė Italijos sostinės merė Virginia Raggi. „Atvykite į Italiją ir į Romą. Epidemiologiniai duomenys aiškiai rodo, kad Roma yra saugus miestas“, – kalbėjo ji interviu radijui.
 
Italija, kurios turizmo sektorių dėl koronaviruso pandemijos ištiko krachas, birželio 3 dieną ketina atšaukti kelionių ribojimus turistams iš užsienio. Nuo tada ir italai galės laisvai judėti po visą šalį.
 
„Romoje vėl atsidaro parduotuvės, barai ir restoranai. Mes siekiame naujos pradžios“, – sakė merė. Po birželio 3-iosios į Italiją atvykusiems užsieniečiams nereikės dviem savaitėms izoliuotis. Todėl Italija tikisi naujo starto turizmui.
 
Vis dėlto perspektyvos yra liūdnos. Lacijaus regione, kuriame yra sostinė Roma, ik metų pabaigos tikimasi 80 proc. turizmo nuosmukio.
 
Vidaus turizmas, kuris vasaros mėnesiais gali šiek tiek išaugti, nepajėgs kompensuoti turtingų turistų iš užsienio nebuvmo, įspėja turizmo ekspertai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.22; 15:00

Vatikanas. EPA – ELTA nuotr.

Vatikane užfiksuotas pirmas užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis. Tai penktadienį pranešė Šventojo Sosto spaudos tarnybos vadovas Matteo Brunis.
 
„Šiandien buvo nutrauktas visų medicinos paslaugų teikimas Vatikano sveikatos apsaugos ir higienos direkcijos ambulatorijoje, kad būtų galima atlikti sanitarinį patalpų apdorojimą po to, kai išvakarėse vienam iš pacientų buvo nustatytas koronavirusas“, – sakoma pranešime.
 
Bet greitosios pagalbos skyrius tęsia darbą. „Direkcija perduoda visą informaciją kompetentingoms Italijos institucijoms, taip pat vykdo numatyta medicinos protokolą“, – pridūrė M. Brunis.
 
Vatikano atvejis prisideda prie 3858, užfiksuotų Italijoje nuo epidemijos protrūkio pradžios. Šalyje koronaviruso aukų skaičius išaugo iki 148.
Vatikano atstovai nepatikslina, kam konkrečiai nustatytas koronavirusas. Kasdien į miestą-valstybę dirbti atvyksta iki 2 tūkstančių žmonių. Be to, keli šimtai šeimų, tarp jų – šveicarų gvardiečiai, iš viso apie 500 žmonių, gyvena Vatikane.
 
Nuo praėjusios savaitės vidurio sirguliuoja popiežius Pranciškus, kuris persišaldė. Jis atšaukė dalyvavimą keliuose renginiuose. Bet, kaip anksčiau pranešė M. Brunis, 83 metų pontifikas jau sveiksta. Vatikano atstovai nepatvirtino anksčiau pasirodžiusių pranešimų, kad esą Šventajam Tėvui buvo atliktas testas dėl koronaviruso.
 
Iki šiol Vatikane nebuvo imtasi jokių griežtesnių ribojamųjų priemonių dėl koronaviruso plitimo, nors tikintiesiems per sekmadienio pamokslą Šv. Petro aikštėje buvo rekomenduota laikytis saugaus atstumo (ne mažiau kaip metro) nuo vienas kito. Kol kas nebuvo ribojamas ir Vatikano muziejų lankymas.
 
Naujojo koronaviruso Covid-19 sukelto susirgimo protrūkis buvo užfiksuotas praėjusių metų gruodžio pabaigoje Kinijos Uhano mieste, kuriame gyvena 12 milijonų žmonių. Pasaulio sveikatos organizacija pripažino jį tarptautinio masto nepaprastąja situacija. Be Kinijos, infekuotųjų rasta daugiau kaip 80-yje šalių.
 
Kinijos valdžia iki šiol patvirtino daugiau kaip 80,5 tūkstančio užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, daugiau kaip 3 tūkstančiai infekuotųjų jau mirė.
 
Už Kinijos ribų užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė beveik 15 tūkstančių, 267 žmonės mirė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.07; 00:30

Paryžiuje ir Romoje – demonstracijos dėl smurto prieš moteris. EPA-ELTA nuotr.

Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį Prancūzijoje ir Italijoje išėjo į gatves, protestuodami dėl smurto prieš moteris ir diskriminaciją.
 
Protestai vyko Paryžiuje ir dar 30-yje Prancūzijos miestų, taip pat Romoje.
 
Vien tik Paryžiuje, žiniasklaidos duomenimis, į demonstraciją, kurios moto buvo „#noustoutes“ („mes visi“), susirinko 49 000 žmonių. Visoje šalyje vyko 30 mitingų. Jų dalyviai, be kita ko, norėjo atkreipti dėmesį į  didelį vadinamųjų femicidų – moterų žudymo dėl jų lyties – skaičių.
 
Rengėjų duomenimis, protestuoti į gatves Paryžiuje išėjo 100 000 demonstrantų. Tai buvo „didžiausios Prancūzijos istorijoje eitynės“ prieš seksistinį ir seksualinį smurtą, sakė viena organizatorių Caroline De Haas. Žmones į protestus sukvietė 70 organizacijų, partijų ir profsąjungų.
 
Organizatoriai prieš tai feisbuke reikalavo griežtesnių valstybės veiksmų už nusikaltimus prieš moteris. „Šiomis eitynėmis mes priversime institucijas imtis deramų priemonių“, – buvo teigiama socialiniame tinkle.
 
Agentūros AFP skaičiavimu, šiais metais Prancūzijoje būta mažiausiai 116 femicidų, per visus praėjusius metus – 121.
 
Ir Italijoje šeštadienį vyko protestai prieš smurtą prieš moteris. Didelė demonstracija, kurioje dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių, daugiausiai – moterų, vyko Romoje. Čia kasmet rengiama akcija, skirta kovoti prieš smurtą prieš moteris ir jų diskriminaciją. Tūkstančiai žmonių susirinko centrinėje Piazza della Repubblica aikštėje, jie laikė rankose plakatus, kuriuose buvo reikalaujama saugumo moterims.
 
Naujausiais duomenimis, nuo metų pradžios Italijoje nužudytos 94 moterys, dauguma jų žuvo nuo sutuoktinių ar partnerių rankos. 2018-aisiais nužudytų moterų buvo 142.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.25; 02:00

Šiaurės Korėjos žvalgybos agentai Italijoje pagrobė ir į Šiaurės Korėją grąžino aukšto šios šalies diplomato dukrą. Pats diplomatas lapkritį Italijoje pasiprašė prieglobsčio ir tada dingo. Apie pagrobtą 17-metę rašo Pietų Korėjos žiniasklaida. Šį atvejį tiria ir Italijos užsienio reikalų ministerija.

„Slaptas agentų gyvenimas”. Parodos stendas. Slaptai.lt nuotr.

Italija vertina žiniasklaidos pranešimus, sakė Italijos užsienio reikalų ministras Enzas Moaveras Milanesis. Po to esą „bus daromos išvados“.

Šis atvejis Italijoje sukėlė tikrą audrą. Negirdėta, kad Šiaurės Korėjos žvalgyba pagrobia nepilnametę diplomato dukterį, kuriai dabar jos gimtinėje gresia kančios, sakė Italijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas Manlio di Stefanas. Diplomato duktė prieš pagrobimą lankė mokyklą Romoje.

„Amnesty International“ paragino Italijos vyriausybę nedelsiant įsikišti, kad pagrobimas būtų išaiškintas. „Kaip įmanoma, kad Šiaurės Korėjos agentai Romoje galėjo pagrobti nepilnametę?“ – klausė „Amnesty International Italia“ prezidentas Antonio Marchesis.

Pchenjano ambasadorius Romoje Jo Song Gilas yra dar vienas aukštas komunistinės šalies atstovas, atsukęs nugarą jos vadovybei. 48-erių diplomatas yra „saugioje vietoje“, teigia Pietų Korėjos žiniasklaida. 

Jo Song Gilas ambasadoriaus pareigas pradėjo eiti 2017 metų spalį, kai Italijos vyriausybė, protestuodama prieš Šiaurės Korėjos branduolinį bandymą, išsiuntė iš šalies jo pirmtaką Mun Jong Namą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.21; 08:00

Va­sa­rio ant­ro­je pu­sė­je Ita­li­ja su­ra­do iš­ei­tį, kaip Lie­tu­vai „grą­žin­ti“ so­vie­tų val­džios pa­grob­tą ir Ru­si­jos vėl ne­ati­duo­tą Lie­tu­vos am­ba­sa­dos Ro­mo­je pa­sta­tą. Ita­li­jos ir Lie­tu­vos už­sie­nio rei­ka­lų mi­nist­rai va­sa­rio 21-ąją pa­si­ra­šė do­ku­men­tą, ku­riuo „Vil­la Li­tu­a­nia“ res­ti­tu­ci­jos pro­ble­ma nu­sto­jo eg­zis­tuo­ti.

Nors, tie­są sa­kant, eg­zis­tuo­ti nu­sto­jo tik la­bai są­ly­gi­nai, nes vie­toj už­grob­tos am­ba­sa­dos Lie­tu­va ga­vo tik vie­no pa­sta­to, va­di­na­mo rū­mais, aukš­tą. Lie­tu­va at­si­sa­kė pre­ten­zi­jų į tu­rė­tą 8731 kvad­ra­ti­nio met­ro plo­tą No­men­ta­nos gat­vė­je, kar­tu su­tik­da­ma su sim­bo­li­ne nuo­mos su­tar­ti­mi 99 me­tams Vit­to­rios Co­lon­nos gat­vė­je esan­čiuo­se „Blu­mens­tihl“ rū­muo­se (Pa­laz­zo Blu­mens­tihl).

Continue reading „Italijos kompensacija dėl prarastos ambasados – keistoka”