Knyga. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Jurgos Ivanauskaitės premijai šiemet pateikta 18 knygų.
 
Gauti J. Ivanauskaitės premiją pretenduoja šių 2021–2022 m. išleistų knygų autoriai:
 
Aneta Anra „Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus“, „Odilė“.
Lina Buividavičiūtė „Tamsieji amžiai“, „Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“.
Akvilina Cicėnaitė „Kad mane pamatytum“, „Alma littera“.
Neringa Dangvydė „Kiaukuto nešėja“, „Kamonada“.
Ieva Dumbrytė „Šaltienos bistro“, „Kitos knygos“.
Agnesa Kenešytė-Gricė „Sulaukti aušros“, „Alma littera“.
Ramūnas Liutkevičius „Šokis įsuka šviesą“, „Bazilisko ambasada“.
Dovydas Pancerovas „Medžiojant tėvą“, „Alma littera“.
Eglė Ramoškaitė „Ne tik geri, ne tik blogi“, „Alma littera“.
Dovilė Raustytė „Tobulų žmonių istorijos“, „Alma littera“.
Vaiva Rykštaitė „Kaip būti“, „Tyto alba“.
Nojus Saulytis „SMS gėlytė“, „Kitos knygos“.
Tomas Vaiseta „Ch.“, „Baltos lankos“.
Edvinas Valikonis „Rūko dugnas“, „Kitos knygos“.
Dainius Vanagas „Oderis“, „Baltos lankos“.
Aivaras Veiknys „Mamuto medžioklė“, „Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“.
Ignė Zarambaitė „Juodavandeniai“, „Nieko rimto“.
Dovilė Zavedskaitė „Fidelis ir kiparisas“, „Dvi tylos“. 
 
Nuo 2008 metų teikiama premija skiriama ne vyresniam kaip 45 metų autoriui už geriausią lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“. O premijos laureatų sąrašas solidus – premija įvertinti šiandien aktyviai kuriantys ir ryškūs mūsų literatūros vardai, tarp kurių Kristina Sabaliauskaitė, Rimantas Kmita, Rimvydas Stankevičius, Renata Šerelytė ir kt.
 
Praėjusiais metais J. Ivanauskaitei būtų sukakę 60, tad vasario 26 dieną Vilniaus knygų mugėje vyksianti premijos teikimo šventė bus skirta paminėti šią sukaktį.   
 
J. Ivanauskaitės premiją mecenuoja visą rašytojos kūrybą leidžianti „Tyto alba“. Premijos laureatą išrinks komisija, kurią sudaro poetė, „Šiaurės Atėnų“ redaktorė Giedrė Kazlauskaitė, rašytojas, literatūros tyrinėtojas Rimantas Kmita, rašytojas Mindaugas Nastaravičius, J. Ivanauskaitės sesuo, etnologė Radvilė Racėnaitė, leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė.
 
Laureatui įteikiamas diplomas, keraminis drambliukas ir piniginė premija. Premijos dydis – 1000 eurų, neatskaičius mokesčių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.01.25; 15:20

Drugelis ir knyga. Gintaro Visocko nuotr.

Žymaus XX amžiaus rašytojo Liudo Dovydėno premijai, kuria apdovanojamas geriausio naujo lietuviško romano autorius, šiemet pristatyti penki kandidatai, praneša Rašytojų sąjunga.
 
Į šią premiją pretenduoja Rugilė Audenienė už romaną „Vojago“ (2020). Ją pasiūlė romaną išleidusi leidykla „Aukso žuvys“. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka pasiūlė premiją skirti Liutaurui Degėsiui už romaną „Lengva nebus“ (LRS leidykla, 2020), o leidykla „Tyto alba“ – Rimantui Kmitai už romaną „Remyga“ („Tyto alba“; 2020).
 
Leidyklos „Alma littera“ siūlomas kandidatas į L. Dovydėno premiją – Dovydas Pancerovas už romaną „Medžiojant tėvą“ („Alma littera“; 2020).
 
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla pateikė Undinės Radzevičiūtės kandidatūrą už romaną „Grožio ir blogio biblioteka“ (LRS leidykla, 2020).
 
Kandidatų knygas vertins premijos mecenatas, rašytojo sūnus Jonas Dovydėnas, jo deleguoti atstovai – Kristina Sabaliauskaitė, Arūnas Gelūnas ir Audrius Ožolas, Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai – Danielius Mušinskas ir Alvydas Šlepikas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto atstovė Solveiga Daugirdaitė.
 
Laureatas bus išrinktas rugsėjo mėnesį, nurodoma Lietuvos rašytojų sąjungos pranešime.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.31; 08:31
juozaitis_arvydas_1

Dar 2003 metais Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleido Arvydo Juozaičio parašytą 302 puslapių knygą “Laikraštis/I” (ISBN kodas: ISBN 9986-39-264-0). Prekyboje jos dabar niekur nemačiau. Bet…

Knyga, man atrodo, aktuali kaip niekada.

Ji aktuali visų pirma todėl, kad tai iš emės yra filosofo, bendravusio ir bendradarbiavusio su žiniasklaida, kūrybiškas požiūris į laikmetį, kuomet Lietuvoje kūrėsi nepriklausoma spauda. Jei kas neskaitė, bet nori paskaityti romaną apie Lietuvoje nepriklausomybės pradžioje kuriamą naują laikraštį ir jo gyvenimo užkulisius, gali patirti įdomių pojūčių ir įvairių aliuzijų.

Continue reading „Rekomenduoju aktualią Arvydo Juozaičio knygą “Laikraštis/I””