Pistoleto šūvis. Slaptai.lt nuotr.

Varšuva, rugsėjo 27 d. (ELTA). Lenkijos pareigūnai sulaikė 30 metų vyrą, kuris, kuris, kaip įtariama, prisidėjo prie Nyderlandų žurnalisto Peterio R. de Vrieso nužudymo praėjusių metų liepos mėnesį. Tai pirmadienį pranešė Nyderlandų prokuratūra, kuria remiasi PAP.
 
Manoma, kad įtariamasis padėjo rengti reporterio užpuolimą. Tiriant šią bylą kaltinimai jau pateikti dar dviem lenkams.
 
Nyderlandų pareigūnai neatskleidė sulaikytojo tapatybės. Jų duomenimis, tuo metu, kai buvo padarytas nusikaltimas, įtariamasis gyveno Roterdame. Jie jau paprašė išduoti sulaikytą lenką Nyderlandams.
 
De Vriesas buvo pašautas 2021 metų liepos 6 d. Amsterdame, kai ėjo iš televizijos studijos. Jis mirė nuo žaizdų ligoninėje liepos 15 d. Žurnalistas garsėjo savo bekompromisėmis publikacijomis apie nusikalstamą pasaulį Nyderlanduose. Jis buvo populiarus reporteris, dažnai komentavo rezonansinius nusikaltimus.
 
Šiuo metu Amsterdame teisiami asmenys, įtariami žurnalisto nužudymu. Vienas iš kaltinamųjų yra 36 metų lenkas Emilis K., kuris vairavo automobilį, sprukusį iš nusikaltimo vietos. Kitas įtariamasis – 22 metų olandas Delano G., kuris, kaip manoma, šovė į De Vriesą. Jie abu buvo sulaikyti netrukus po pasikėsinimo į žurnalisto gyvybę.
 
Liepos pradžioje buvo sulaikytas 27 metų lenkas Krystianas M., kaltinamas užsakęs šią žmogžudystę.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.09.27; 09:30

Nyderlanduose tęsiasi riaušininkų suėmimai. EPA-ELTA nuotr.

Amsterdamas, lapkričio 20 d. (dpa-ELTA). Penktadienį per protestą prieš griežtesnius COVID-19 suvaržymus Roterdame kilo riaušės, o Nyderlandų policija pranešė apie pradėtą tyrimą ir besitęsiančius įtariamųjų sulaikymus, informuoja dpa.
 
Nyderlandų teisingumo ministras Ferdas Grapperhausas šeštadienį kalbėjo apie „žiaurų smurtą prieš policiją, pagalbos tarnybas ir ugniagesius“ bei informavo visuomenę, kad bus tiriamas policijos ginklų panaudojimas.
 
Penktadienio vakarą buvo sužaloti mažiausiai 7 žmonės, o 20 buvo sulaikyta. Roterdamo meras Ahmedas Aboutalebas įvykius pavadino „smurto orgija“.
 
Anot policijos, buvo paleisti įspėjamieji šūviai, bet šaudyta ir į žmones. Tikslus nukentėjusiųjų skaičius kol kas nežinomas.
 
Nyderlandų policija retai naudoja ginklus. Pareigūnai taip pat buvo sužeisti per riaušes.
 
Teisingumo ministras sakė, kad riaušininkai puolė policininkus, ugniagesius ir žurnalistus. Malšinti neramumų į Roterdamą buvo nusiųsti keli šimtai policijos pareigūnų iš visos šalies, o situacija suvaldyta apie 1 val. 30 min. nakties vietos laiku.
 
Karolis Broga (DPA)
 
2021.11.21; 05:30

Serbijos grupė „Hurricane“. EPA-ELTA nuotr.

Ketvirtadienio vakarą vykusiame „Eurovizijos“ antrajame pusfinalyje paaiškėjo dar 10 dainų, kurios skambės šio muzikinio konkurso finale šį šeštadienį Roterdame.
 
Roterdamo „Ahoy“ arenoje iš viso dėl vietų finale kovojo 17 šalių: San Marinas, Estija, Čekija, Graikija, Austrija, Lenkija, Moldova, Islandija, Serbija, Sakartvelas, Albanija, Portugalija, Bulgarija, Suomija, Latvija, Šveicarija, Danija.
 
Balsavimo teisę turėjo visos pusfinalyje dalyvaujančios šalys, taip pat Ispanija, Prancūzija ir Jungtinė Karalystė, o Lietuvos žiūrovai šį vakarą balsuoti negalėjo.
 
Į finalą pateko 10 atlikėjų ir grupių su dainomis:
 
1. Albanija Anxhela Peristeri „Karma“
2. Serbija „Hurricane“ „Loco Loco“
3. Bulgarija Victoria Growing „Up Is Getting Old“
4. Moldova Natalia Gordienko „Sugar“
5. Portugalija „The Black Mamba“ „Love Is On My Side“
6. Islandija „Daði & Gagnamagnið“ „10 Years“
7. San Marinas Senhit su daina „Adrenalina“
8. Šveicarija Gjon’s Tears „Tout l’Univers“
9. Graikija Stefania „Last Dance“
10. Suomija „Blind Channel“ „Dark Side“.
 
Beje, ant „Eurovizijos“ konkurso scenos ketvirtadienį nepasirodė islandai – buvo paleistas įrašas iš antrosios repeticijos. Grupė „Daði og Gagnamagnið“ pranešė, kad vienam iš grupės narių diagnozuotas koronavirusas.
 
65-osios „Eurovizijos“ finale, vyksiančiame gegužės 22-ąją, iš viso pasirodys 26 šalys – po dešimt iš abiejų pusfinalių ir dar šešios: Jungtinė Karalystė, Ispanija, Italija, Vokietija, Prancūzija, Nyderlandai.
 
Ispanijai atstovaus dainininkas Blas Cantó su daina „Voy A Quedarme“, Italijai – muzikos grupė „Måneskin“ su daina „Zitti E Buoni“, Jungtinei Karalystei – Jamesas Newmanas su daina „Embers“. Nyderlandų atlikėjas Jeangu Macrooy atliks dainą „Birth Of A New Age“, Prancūzijai atstovaus Barbara Pravi su daina „Voilà“, o Vokietijai – Jendrikas su daina „I Don’t Feel Hate“.
 
Lietuvai atstovaujanti grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“ į konkurso finalą pateko po antradienį vykusio pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio. Burtai lėmė, kad „The Roop“ į sceną šeštadienį žengs antroje finalo dalyje, po įvykusio antrojo pusfinalio turėtų paaiškėti ir mūsų šalies tikslus pasirodymo numeris.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.21; 07:27

„Eurovizijos“ dainų konkursas kitąmet vyks Roterdame. EPA-ELTA nuotr.

2021-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks Roterdame, paskelbė Europos transliuotojų sąjunga (EBU).
 
65-oji „Eurovizija“ kitąmet vyks Roterdamo „Ahoy“ arenoje – ten pat, kur šiemet gegužės 12–16 dienomis turėjo vykti konkurso pusfinaliai ir finalai, atšaukti dėl koronaviruso pandemijos.
 
Šių metų „Eurovizijoje“ dalyvavo 41 šalies atstovai.
 
Apie Roterdame kitąmet vyksiančią „Euroviziją“ paskelbta specialiame renginyje „Eurovision: Europe Shine a Light“ („Eurovizija: švieski, Europa“).
 
Šį renginį EBU nariai transliavo 45 šalyse vietoj šeštadienį turėjusio vykti didžiojo „Eurovizijos“ finalo.
 
Per visą populiaraus tarptautinio dainų konkurso rengimo istoriją tai yra pirmas kartas, kai jis neįvyks.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.17; 00:05

Siuntos su sprogmenimis Nyderlanduose buvo išsiųstos turto prievartavimo tikslais. Tai trečiadienį pranešė laikraštis „De Telegraaf“, remdamasis tyrimui artimais šaltiniais.
 
Leidinio duomenimis, laiškų siuntėjas pareikalavo iš kompanijų tam tikros sumos bitkoinais. Jeigu lėšos nebus pervestos, tai jų biurai sulauks naujų siuntų su sprogmenimis.
 
Policija oficialiai kol kas nepatvirtino šios informacijos. Kokios sumos reikalauja turto prievartautojas, nenurodoma.
 
Trečiadienį Nyderlanduose nugriaudėjo du sprogimai. Vienas iš jų įvyko apie 8 valandą ryto banko „ABN Amro“ pašto rūšiavimo centriniame skyriuje Amsterdame. Kitas – Japonijos kompanijos „Ricoh“ skyriuje Nyderlanduose. Per incidentus žmonės nenukentėjo. Įtartina siunta buvo aptikta ir „ABN Amro“ skyriuje Mastrichte, bet, pasak policijos atstovų, joje sprogmenų nebuvo.
 
Praėjusį mėnesį siuntos su sprogmenimis buvo pristatytos įvairioms bendrovėms Amsterdame, Roterdame, Utrechte ir Mastrichte. Nė viena iš jų nesprogo. Teisėsaugos institucijoms kol kas nepavyko nustatyti, kas jas išsiuntė.
 
Policijos duomenimis, visi incidentai greičiausiai yra susiję, kadangi ant visų siuntų buvo nurodytas vienas ir tas pats siuntėjas – mokesčių tarnybos skyrius su neegzistuojančiu adresu.
 
Informacijosd šaltinis – ELTA
 
2020.02.13; 07:15