Andrew Bankomb / Independent

„Visuomeninis aktyvistas Noamas Chomskis, turintis daugelio metų stažą, apkaltino Izraelį, kad šis „nesivaržydamas“ kišasi į JAV elektorinę politiką, ir tas kišimasis daug kartų pranoksta bet kokias pastangas, kurias, galimas dalykas, yra dėjusi Rusija“, – rašo Independent žurnalistas Endiu Bankombas.

89-rių metų mokslininkas lingvistas Chomskis „apkaltino daugelį žiniasklaidos priemonių susitelkimu į antraeiles, jo manymu, temas ir ignoravimu tokių klausimų, kaip klimato kaita, „grėsminga mūsų egzistencijai, o taip pat sakė, kad daugelyje šalių tapo „pajuokos objektu“ Amerikos žiniasklaidos susitelkimas į numanomą Rusijos kišimąsi 2016 metais“, – sakoma straipsnyje.

„Visų pirma, jeigu jūs domitės užsienio kišimusi į mūsų rinkimus, tai viskas, ką, galimas dalykas, padarė rusai, beveik nesiskaito, beveik nenusveria svarstyklių lėkštės, palyginus su tuo, ką kita valstybė daro atvirai, nesivaržydama ir smarkiai remiama“, – sakė Chomskis.

Interviu leidiniui Democracy Now jis pridūrė: „Izraelio kišimasis į rinkimus JAV kolosoliai pranoksta viską, ką, galimas dalykas, darė rusai, aš turiu omeny, net iki tokio laipsnio, kad Izraelio ministras pirmininkas Netanjahu ateina tiesiai į Kongresą, net neinformuodamas prezidento, ir kalbasi su Kongresu aidint kurtinantiems plojimams, kad pabandytų pakirsti prezidento politiką: tai, kas atsitiko su Obama ir Netanjahu 2015 metais?“

Laikraštis primena, kad 2015 metų kovą, pakviestas JAV Atstovų rūmų spikerio, Netanjahu pasakė Kongrese kalbą apie branduolinį susitarimą su Iranu, kuris tuo momentu dar nebuvo pasirašytas. Jis tiksliai leido suprasti, kad pasisako prieš tokį susitarimą.

„Argi Putinas buvo atvažiavęs, kad kreiptųsi į Kongresą abejų rūmų posėdyje, bandydamas paraginti juos pasukti JAV kursą 180 laipsnių, net neinformavęs prezidento? – klausė Chomskis. – Ir tai tik maža kruopelytė tos dominuojančios įtakos?.

Šaltinis: The Independent

2018.08.03; 08:17

JAV prezidentas Donaldas Trumpas dar kartą paragino nutraukti specialiojo tyrėjo Roberto Muellerio vykdomą tyrimą dėl Rusijos kišimosi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus, tvirtindamas, kad jis buvo „diskredituotas“.

„Jie turėtų tuoj pat nutraukti diskredituotą R. Muellerio raganų medžioklę“, – teigė prezidentas.

Buvęs Federalinio tyrimo biuro (FTB) direktorius R. Muelleris vykdo tyrimą dėl to, ar D. Trumpo kampanija slapta bendrininkavo su Rusija šiai mėginant pakreipti JAV rinkimus D. Trumpo naudai.

JAV prezidentas, atkakliai tvirtinantis, kad nebuvo jokio bendrininkavimo, nuolat kartoja, kad jis yra „raganų medžioklės“ taikinys.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.24;02:00

Spencer Ackerman / The Guardian

Septyni Amerikos senatoriai, Senato Žvalgybos komisijos nariai (demokratai ir jų sąjungininkas iš nepriklausomųjų rato), užsiminė, kad yra ir iki šiol tebėra slapta svarbi informacija apie Rusijos kišimąsi į Amerikos prezidento rinkimus.

Toji informacija, jų manymu turi būti atskleista, praneša The Guardian korespondentas Spenseris Akermanas. Jie su tokiu prašymu kreipėsi į prezidentą Baraką Obamą.

„Mes manome, kad esama papildomos informacijos apie Rusijos vyriausybę ir Amerikos rinkimus, kurią dera išslaptinti ir paviešinti visuomenei. Mes perduodame konkrečias detales slaptais kanalais“, – sakoma senatorių laiške.

„Nei pačiame trumpiausiame laiške, nei jį aptarinėjant su šaltiniais ant Kapitolijaus kalvos nebuvo paminėti konkretūs žvalgybos duomenys apie Rusiją, jos jėgą ir jos įtaką rinkimų rezultatams. Kol kas nėra tikrų liudijimų apie balsų klastojimą ar piktnaudžiavimą rinkimuose, išskyrus jokiais įkalčiais nepatvirtintus paties Donaldo Trumpo pareiškimus“, – pabrėžia straipsnio autorius.

Turimomis žiniomis, septynių senatorių pasirašytas prašymas išslaptinti informaciją – pirmas per 12 metų.

Autorius primena, kad JAV nacionalinės žvalgybos direktorius Džeimsas Kleperis tiesiogiai apkaltino „aukščiausius“ Rusijos valdininkus tuo, kad jie užsakė įsilaužimą į Demokratų partijos skaitmeninius tinklus.

Senato demokratų lyderis Haris Reidas spalį pareiškė, kad FTB direktorius Džeimsas Komis „turi sprogdinančios informacijos apie glaudžius Donaldo Trumpo, jo pagrindinių patarėjų ryšius ir koordinaciją su Rusijos vyriausybe“, perduoda Akermanas.

„Nei iš Baltųjų rūmų, nei iš Kleperio kanceliarijos kol kas negauta paaiškinimų, ar Obama duos nurodymą dėl išslaptinimo ir ar specialiosios tarnybos pritaria tokiam žingsniui“, – praneša žurnalistas.

Informacijos šaltinis: The Guardian leidinys.

2016.12.09; 03:54