Taip, jūs neapsirikote. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė specialų įsaką, kuriuo remiantis vienas Rusijos oro pajėgų dalinys bus pavadintas Estijos sostinės Talino vardu. Taigi nuo šiol 23-iasis aviacijos naikintuvų pulkas vadinsis Talinu.

Toks Kremliaus sprendimas Estijoje tikriausiai bus traktuojamas kaip provokacija. Estai bus teisūs, jei įžvelgs provokuojančių elementų.

Bet kodėl rusai ryžosi tokiam žingsniui? Rusijos valdžia baiminasi, pergyvena, siunta, kad Baltijos šalys vis labiau tolsta nuo Maskvos, tuo pačiu jų integracija į Vakarus vis stipresnė, ir Kremliui belieka griebtis keisčiausių provokacijų, neva patvirtinančių „buvusią bendrystę ir draugystę”. Pavyzdžiui, dirbtinai demonstruoti Rusijos ryšius su buvusiomis sovietinėmis respublikomis. Kad ir su Estija.  Juk Estija kadaise buvo strateginis Rusijos forpostas vakarų šiaurėje. Tad kodėl šios aplinkybės neišnaudoti?

Juolab kad Rusija nuolat akcentuoja: Antrojo pasaulinio karo metu ji neva išgelbėjo nuo mirties ne tik Ukrainą, bet ir Baltijos šalis.

Žodžiu, toks V.Putino žingsnis – tarsi ėjimas žirgu šachmatų lentoje. Jūs mūsų nemėgstate, bet mes nuo jūsų neatstosime – nuolat akcentuosime, prisiminsime tą laikotarpį, kai „buvome kartu“.

Informacijos šaltinis – The Independent (Krisas Beinsas, Šehabas Hanas).

2018.02.02; 01:30

Didžiosios Britanijos kariai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Kerolain Argipopulo – Palmer, Debora Heins

Didžiosios Britanijos kariai, atvykę į Latviją karinėms pratyboms, buvo įvelti į muštynes, kurias nufilmavo televizija. Britų karo policija drauge su Latvijos atstoais dabar tiria, ar tai tik nebuvo specialiai suorganizuota Rusijos provokacija siekiant britų kariškius pavaizduoti kaip chuliganus.

Apie šį incidentą rašo leidinys „The Times“.

Remiantis britų šaltiniais, du britų kariškiai iš specialaus grenadierių pulko buvo užpulti viename iš Rygos kavinių. Šio susidūrimo analizė leidžia manyti, kad muštynės surengtos specialiai. Jos prasidėjo labai panašiai kaip ir Šiaurės Airijoje, kur Airijos respublikonų armija lygiai tokią pat taktiką naudodavo prieš britų kariuomenės atstovus.

Ypač įtartina aplinkybė, kad muštynėms prasidėjus iš karto pasirodė žmonės su filmavimo kameromis. Nufilmavę incidentą jie spruko šalin. Bet grumtynes filmavusius asmenis sekė tie, kurie buvo neabejingi, kuo baigis šis nemalonus įvykis. Būtent jie ir išsiaiškino, kad muštynes nufilmavę žmonės skubiai patraukė į redakciją, kuri garsėja simpatijomis Vladimiro Putino valdomai Rusijai.

Britų kariškiai mano, kad tai „dirbtinai sukurta situacija, kada į vietinės gaujos pinkles pakliūna Didžiosios Britanijos kariškiai ir prasideda žodiniai ginčai bei griebiamasi kumščių“. Taigi viskas konstruota taip, tarsi britai pirmieji ėmė kabinėtis prie vietinių. Tokią versiją leidiniui „The Daily Telegraph“ pateikė neįvardintas britų slaptųjų tarnybų atstovas, atsakingas už karinius reikalus.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija atsisakė duoti paaiškinimus dėl įvykių Latvijos sostinėje. Didžiosios Britanijos karinių pajėgų atstovai taip pat nepanoro komentuoti. Jų paaiškinimas: „Šiuo metu vyksta tyrimas“.

Informacijos šaltinis – leidinys „The Times“.

2016.11.03; 11:07

Gruzijos valdžia stengiasi išsiaiškinti, kas gi iš tikrųjų atsitiko Lopoto slėnyje, visiškai šalia Rusijos Dagestano sienos, rašo Petras Smoliaras laikraštyje "Le Monde".

„Mes esame Lopoto slėnyje, Gruzijos šiaurės rytuose, šalia Dagestano sienos. Čia įsikūrusi Lapankurio gyvenvietė, kurioje tik viena parduotuvė, ir gyventojai stengiasi išsiversti iš savo daržo. Svetimi žmonės čia negali praeiti nepastebėti, ypač ginkluoti, ilgomis barzdomis“, – konstatuoja straipsnio autorius.

Continue reading „Paslaptinga operacija Lopoto slėnyje”