Sakartvelo vėliava. EPA – ELTA nuotr.

Tbilisis, gegužės 29 d. (ELTA). Sakartvelas nemano, kad Rusijos aviacijos kompanijų skrydžių atnaujinimas kelia jam pavojų. O patį sprendimą padiktavo tik „kantrybės politika“.
 
Tai pareiškė Sakartvelo parlamento pirmininkas Šalva Papuašvilis, praneša portalas „rbc.ua“, remdamasis leidiniu „Kviris Palitra“.
 
„Mes nevykdome nuolaidų Rusijai politikos. Mūsų politika yra ne nuolaidų politika, o strateginė kantrybės politika“, – sakė jis.
 
Anot jo, Sakartvelo vyriausybė vadovaujasi nacionaliniu interesu, kurio esmė – palaikyti taiką ir stiprinti ekonomiką. Š. Papuašvilio nuomone, „įvairūs pastarųjų metų sukrėtimai, konfliktai ir karai smarkiai pakenkė“ Sakartvelui, nublokšdami šalį „dešimtmečius atgal“.
 
Jis taip pat mano, kad „nuolaidų politiką“, kuria kaltinama dabartinė vyriausybė, iš tikrųjų vykdė buvusi valdančioji partija „Vieningasis nacionalinis judėjimas“, be kita ko, pardavęs strateginius objektus.
 
„Mes stengiamės išvengti provokacijų ir įvairių grasinimų, taip pat ir iš Rusijos. Mes niekam nieko neatiduodame, dėl nieko nesiderame… Svarbiausias mūsų tikslas – šalies suvienijimas ir europinė integracija. Norint pasiekti šiuos tikslus, būtina taika ir ekonominė pažanga“, – pabrėžė jis.
 
Tačiau jis pripažino, kad už pastarųjų Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimų pradėti skrydžius į Sakartvelą ir atšaukti vizas „slypi politinė motyvacija“.
 
„Manome, kad kuo daugiau šalių be vizos gali aplankyti Sakartvelo pilietis, tuo geriau. Jei kalbėsime apie saugumą, tai vienašališkas Rusijos sprendimas atšaukti vizų režimą nieko šia kryptimi nekeičia. Kas nenori, tas nevažiuos į Rusija“, – sakė Š. Papuašvilis.
 
Gegužės 16 d. aviacijos bendrovė „Georgian Airways“ gavo leidimą tiesioginiams skrydžiams į Rusiją. Jau gegužės 19 d. Tbilisio oro uostas priėmė pirmąjį lėktuvą iš Rusijos per ketverius metus. Opozicija jį sutiko protesto akcijomis.
 
Sakartvelo valdančiosios partijos lyderis Iraklis Kobachidzė protestus prieš tiesioginį oro susisiekimą su Rusija pavadino „ksenofobiškais“.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.05.30; 05:28

Seimo narė Irina Rozova. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Trečiadienį į neeilinį Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdį atvyks Valstybės saugumo departamento vadovas Darius Jauniškis, kuris pateiks turimą informaciją apie Seimo narės Irinos Rozovos bei Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veiklą.
 
NSGK nariai oficialiai prašo atsakyti, „ar VSD yra žinoma apie Lietuvos Respublikos Seimo narės Irinos Rozovos dalyvavimą Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje Tbilisyje birželio 20-21 dienomis, kurios metu Rusijos Dūmos nario komunisto Sergejaus Gavrilovo provokacija sukėlė didžiulius neramumus ir protestus Sakartvele?“.
 
„Ar nėra požymių, kad Kremlius šią organizaciją naudoja, siekiant sumažinti savo tarptautinę izoliaciją, švelninti tarptautines sankcijas ir kaip platformą „rusiškojo pasaulio“ plėtrai?” , – klausia trys Seimo NSGK nariai.
NSGK nariai pažymi, kad dar praėjusią savaitę į Seimo narius kreipėsi Sakartvelo parlamento Europos reikalų komiteto vicepirmininkas Giorgi Kandelaki, ragindamas Lietuvos Seimą nutraukti ryšius su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja, kurios veikloje, praėjusį mėnesį sukėlusioje neramumus Tbilisyje, dalyvauja ir Lietuvos parlamentarė I. Rozova. Pasak Sakartvelo atstovo, šios organizacijos veikla tapo dominuojama Maskvos, o dalyvavimas jos veikloje tik padeda įgyvendinti Rusijos darbotvarkę.
 
 „Yra požymių, kad Seimo narės Irinos Rozovos dalyvavimas Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikloje yra gerokai grėsmingesnio pobūdžio, nei galėjo pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Todėl nedelsiant inicijuojame neeilinį uždarą Seimo NSGK posėdį, kuriame laukiame, kad Valstybės saugumo departamento vadovas informuotų komiteto narius apie Seimo narės Irinos Rozovos veiklą. Su šia informacija susipažinus visiems komiteto nariams, svarstysime galimybę imtis tolesnių žingsnių, kaip apsaugoti Lietuvos parlamentinę sistemą nuo galimo pažeidžiamumo nacionalinio saugumo požiūriu”, – teigia vienas iš neeilinio posėdžio iniciatorių, Seimo narys Arvydas Anušauskas.
 
Pasak NSGK pirmininko pavaduotojo Lauryno Kasčiūno, Kremlius intensyviai naudoja įvairias organizacijas ir tarptautinius formatus, siekdamas sumažinti savo izoliaciją, švelninti tarptautines sankcijas, kurti Kremliaus, kaip krikščioniškų vertybių gynėjo, iliuziją, tačiau Lietuvos politikų pareiga – būti budriems ir netapti priešiškos mums valstybės instrumentais.
 
„Panašu, kad buvusio Seimo nario Mindaugo Basčio apkalta netapo pakankamu pavyzdžiu išmokti šias pamokas“, – teigia L. Kasčiūnas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.14; 07:07

Sakartvelo parlamento pirmininkas Iraklis Kobachidzė penktadienį atsistatydino.
 
„Pirmininko sprendimas atsistatydinti yra aukšto atskaitingumo garantas, o ne nuolaida neatsakingų opozicijos partijų reikalavimams“, – teigė partijos „Sakartvelo svajonė“ generalinis sekretorius Chacha Kaladzė.
 
Žingsnis atsistatydinti buvo žengtas po to, kai ketvirtadienį apie 10 tūkst. protestuotojų susirinko prie parlamento Sakartvelo sostinėje Tbilisyje.
Rusijos Dūmos narys Sergejus Gavrilovas ir kiti Rusijos delegatai atvyko dalyvauti Tarpparlamentinės stačiatikių asamblėjos (TOA) susitikime.
 
Opozicijai atstovaujantys Sakartvelo parlamento nariai paragino šalies žmones protestuoti po to, kai S. Gavrilovas nusprendė pasakyti kalbą iš parlamento pirmininko vietos.
 
Be to, S. Gavrilovas kreipėsi kalbėdamas rusiškai, tuo papiktindamas politikus ir Sakartvelo gyventojus.
 
Opozicijos parlamentarai blokavo prezidiumą ir reikalavo parlamento pirmininko, vidaus reikalų ministro ir kitų pareigūnų atsistatydinti dėl incidento.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.22; 10:00