Šiame fotografijų skyriuje svarbiausioji nuotrauka – tai padėka, kurią portalui Slaptai.lt įteikė Lietuvos Ginklų savininkų asociacija LiGSA ir Lietuvos Kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius. Padėka įteikta už fotoreportažą, pasakojantį apie šaudymo pratybas. Organizatorių vardu padėką pasirašė Nepriklausomybės Akto signataras Saulius Pečeliūnas.

Slaptai.lt foto

2021.09.17; 19:00

Per 100 Jungtinių Amerikos Valstijų jūrų pėstininkų karių su technika šią savaitę atvyko į Klaipėdą. Jie nuo pirmadienio kartu su kitais daugiau nei 1200 karių dalyvaus intensyviose netiesioginės ugnies paramos vienetų kovinio šaudymo pratybose „Ugninis griausmas 2018“, kurios vyks Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) ir Gaižiūnų poligone Rukloje (Jonavos r.).

Lietuvos kariuomenė informuoja gyventojus, kad pirmadienį įvairiose Lietuvos vietose judės karinio transporto kolonos, vykstančios Pabradės kryptimi. Pagrindinės kryptys bus nuo Klaipėdos, Lenkijos pasienio ir Ruklos link gen. Silvestro Žukausko poligono (Švenčionių r.).

Jau šeštą kartą kasmet rengiamos pratybos vyks iki gegužės 25 dienos. Jų metu kariai vykdys kovinį šaudymą iš netiesioginės ugnies priemonių šviesiuoju ir tamsiuoju paros metu į taikinius ant žemės ir jūroje.

Dalis pratybų dalyvių gegužės 21 d. bus perdislokuoti į Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligoną (Klaipėdos r.), kur pirmą kartą šių pratybų istorijoje bus vykdomas kovinis šaudymas ir organizuojamos treniruotės panaudojant Sausumos, Karinių oro ir Karinių jūrų pajėgų ginkluotę. Bus vykdomas kovinis šaudymas į jūroje iki 22 km atstumu išdėstytus taikinius iš sausumos ir panaudojant Karinių jūrų pajėgų laivuose sumontuotus 76 mm OTO-MELARA pabūklus. Pasak Lietuvos kariuomenės pranešimo, taikiniai jūroje bus atakuojame jungtine ugnimi iš jūros, oro ir sausumos priemonių.

Pratybose „Ugninis griausmas 2018“ dalyvaus daugiau nei 1200 karių iš 9 NATO valstybių (JAV, Kanados, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos). Pirmą kartą šiose pratybose dalyvaus Kanados kariai, atvykę iš Latvijoje esančio NATO priešakinių pajėgų bataliono, bei Kroatijos ir Prancūzijos kariai, tarnaujantys Rukloje dislokuotame NATO priešakinių pajėgų batalione.

Pratybų „Ugninis griausmas 2018“ pagrindinis tikslas – tobulinti įgūdžius ir vertinti ugnies paramos vienetų gebėjimą efektyviai vykdyti kovinio šaudymo užduotis, taip pat skatinti bendradarbiavimą tarp NATO valstybių netiesioginės ugnies paramos vienetų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.14; 08:09

Į Lietuvą atvykus NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės pagrindinio kontingento kariams ir karinei technikai surengtos pirmosios pratybos.

Kovo pirmąją savaitę Lietuvos kariuomenės poligone Kazlų Rūdoje kovinio šaudymo treniruotėje dalyvavo vokiečių kariai.

Šiuo metu Lietuvoje jau yra per 400 Vokietijos karių, 100 Belgijos karių, grupė karių iš Nyderlandų. Šio mėnesio pabaigoje į Lietuvą atvyks ir pagrindinis Nyderlandų karių kontingentas su technika, gegužę prie kovinės grupės Lietuvoje prisijungs kariai iš Norvegijos.

Į Lietuvą atgabenta įvairios karinės technikos, tarp jų ir sunkioji – tankai „ Leopard 2“, šarvuočiai – CV90, M113, BOXER, FENEK, kt.

NATO priešakinių NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovaus Vokietija. 2017-2018 metų laikotarpiui batalione tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai – iš viso apie 1 200 karių.

Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį (pvz. grėsme, pratybos ir pan.) galės būti pastiprinama. Pastiprinimas planuojamas ir 2017 m. vasarą, kai Lietuvoje vyks intensyvus pratybų ciklas. Planuojama, kad tuomet į Lietuvą atvyks papildomi artilerijos, oro erdvės gynybos, inžineriniai ir kiti padaliniai.

NATO bataliono kariai yra dislokuoti Rukloje, jie dalyvaus bendrose kovinio rengimo pratybose įvairiuose Lietuvos kariuomenės poligonuose. Prireikus, bataliono kariai dalyvautų ir koviniuose veiksmuose.

NATO bataliono kovinė grupė Lietuvoje yra pavaldi Lietuvos kariuomenės Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ . Batalionui bus vadovaujama pagal NATO vadovavimo ir valdymo procedūras. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė bus rotuojama kas pusę metų.

Lietuva ypač vertina šias Vokietijos ir kitų sąjungininkų pastangas, kuriomis siekiama stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos šalių regione.

NATO priešakinių pajėgų buvimas Lietuvoje – tai aiškus Aljanso solidarumo ir pasiryžimo ginti NATO teritoriją nuo bet kokio potencialaus agresoriaus demonstravimas.

NATO viršūnių sprendimu reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir Rusijos karinius veiksmus tokios kovinės grupės taip pat dislokuojamos Estijoje ir Latvijoje bei Lenkijoje. Joms vadovaus Jungtinė Karalystė, Kanada ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Visos keturios kovinės grupės bus pilnai dislokuotos iki 2017 metų birželio.

Vokietijos kontingento nuotraukos.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

2017.03.10; 06:32

Sausio 11 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pasveikino pratyboms į Lietuvą atvykusius Čekijos rotacinių pajėgų karius. 

Čekijos karių sutikimo ceremonija. Centre – Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Pirmasis pasisveikinimas. Lietuvoje sutinkami čekų kariai.

„Džiaugiuosi matydamas Čekijos karius Lietuvoje – tai rodo stiprėjantį Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimą, ir pasiryžimą veikti kartu.“, – sakė ministras R. Karoblis, palinkėjęs kariams įgyti geros patirties ir puikių kovos draugų.

Į Lietuvą sausio 10 d. atvyko apie 150 Čekijos kariuomenės rotacinių pajėgų karių su savo ginkluote ir apie 30 karinės technikos vienetų.

Jie iki kovo vidurio su Lietuvos kariais dalyvaus bendrose pratybose.

Tai pirmas kartas, kai Čekijos rotacinių pajėgų kariai keliems mėnesiams treniruotis atvyksta į Lietuvą.

Pratybų laikotarpiu Lietuvoje čekų kariai bus dislokuoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje.

O treniruosis kartu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono (Tauragės r.) kariais. Čekijos ir Lietuvos kariai dalyvaus bendrose įvairaus lygmens lauko taktinėse pratybose Kairių (Klaipėdos r.) ir Gen. S. Žukausko poligone Pabradėje, taip pat vykdys kovinio šaudymo treniruotes. 

Čekijos kariuomenės šarvuotis.
Apžiūrima į Lietuvą atgabenta Čekijos kariuomenės ginkluotė.

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje yra dislokuojami rotuojamos JAV sausumos pajėgų kuopos kariai. Taip pat po kelis mėnesius mūsų šalyje treniravosi Belgijos, Danijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Vengrijos ir Vokietijos karių kuopos. 

Nuotraukų autoriai: iš ceremonijos – Laura Skiezgilienė; iš Čekijos pajėgų atvykimo į Lietuvą – kpt. Alfonsas Bičkus.

2017.01.12; 06:57