Melagėlis

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad daugelis melagingų pranešimų yra skleidžiami Rusijos finansuojamų informacinių portalų, tačiau susiduriama su iššūkiais siekiant identifikuoti, kas konkrečiai kuria Lietuvoje skleidžiamas melagingas žinutes. Ministras to nelaiko problema, tačiau kartu akcentuoja, kad su dezinformacija Lietuvos kariuomenė susiduria nuolatos.
 
„Per savaitę susidaro keletas tokių žinučių, kurios dažniausiai platinamos panaudojant socialinius tinklus“, – LRT radijui antradienį sakė A. Anušauskas, pažymėdamas, kad kariuomenė puikiai žino, iš kur yra skleidžiama klaidinga informacija.
 
„Tiesą sakant, tai nėra jokia paslaptis. Visai dezinformacijai pagrindiniai šaltiniai skleisti yra Kremliaus finansuojami internetiniai portalai. Jie, aišku, vaidina, kad pasiima tą informaciją iš kokių nors mūsų lietuviškų šaltinių, bet dažniausiai jie patys sau sukuria šaltinį dezinformacijai“, – teigė krašto apsaugos ministras.
Arvydas Anušauskas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Praėjusią savaitę pasirodė klaidinantis pranešimas, skelbiantis, kad „Didįjį šeimos gynimo maršą“ minės ir Lietuvos kariuomenė. Krašto apsaugos ministras pažymi, kad yra puikiai žinoma, kur buvo paskelbta ši informacija, tačiau susiduriama su sunkumais bandant išsiaiškinti konkrečius asmenis, kūrusius šį turinį.
 
„Kas ją kūrė, čia jau kitas darbas, dabar nepasakyčiau. Tiesą sakant, visada yra sunkiau nustatyti, kas konkrečiai sukūrė. Stebint to maršo organizatorių išsisukinėjimą nuo atsakomybės, kad, pavyzdžiui, naudojo autorinius kūrinius, kuriais negalėjo naudotis. Atsakomybė verčiama nuo vienos galvos ant kitos. Sakoma: „aš nepažįstu tų draugų“. Tai tik rodo, kad norint ką nors nustatyti, nėra toks paprastas darbas. Su melagienų skleidimu taip pat“, – kalbėjo A. Anušauskas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.18; 13:41

Didysis šeimo gynimo maršas. Skelbimas Pilaitėje. Slaptai.lt nuotr.

Šeštadienį turėtų įvykti kontroversiškai vertinamas vadinamasis „Didysis šeimos gynimo maršas“. Diskusijas visuomenėje ir Seimo salėje sukėlęs renginys, kaip nurodo organizatoriai, turėtų ryte prasidėti Klaipėdoje. Iš uostamiesčio automobilių kolona pajudės į Vilnių, o pakeliui, teigia organizatoriai, turėtų prie „maršo“ prisijungti dalyviai iš šalies regionų. Pavakare sostinėje esančiame Vingio parke planuojamas protesto mitingas.
 
Organizatoriai tvirtina, kad jaučiasi puolami „genderistinės propagandos“ ir kad dėl valdančiosios daugumos rengiamų įstatymų iškilo grėsmė tradicinei šeimai bei tradicinėms vertybėms.
 
Tačiau nemaža dalis visuomenės bei politikų skeptiškai žvelgia į tokius renginį organizuojančių bei jį palaikančių asmenų būgštavimus. Pasak jų, šio renginio kontekste piešiami katastrofiški scenarijai, esą iškilo grėsmė šeimai bei valstybei, yra nepagrįsti. Maža to, dalies organizatorių skleidžiama homofobiška retorika ir neapykantą skatinančios žinutės gali dar labiau didinti įtampas visuomenėje.
 
Seime didžioji dalis parlamentinių partijų skeptiškai vertina šeštadienį vyksiantį renginį. Palaikymą yra deklaravę tik „darbiečiai“ bei „valstiečiai“. Tiesa, tiek vienos, tiek kitos frakcijos gretose esama politikų, kurie kritiškai pasisakė dėl organizuojamo „šeimos maršo“.
 
Šeštadienio renginiui ruošiasi ir policija. Kaip penktadienį teigė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, renginio metu budės gausios pareigūnų pajėgos. Jo teigimu, uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai sieks užtikrinti, kad maršo dalyviai laikytųsi karantininių reikalavimų. Kadangi šeštadienį leidimai išduoti dar keliems renginiams, policija stebės, kad viešoji tvarka būtų užtikrinta.
 
Policijos pareigūnai įspėjo, kad dėl „šeimos maršo“ dalyvių gausos gali kilti nesklandumų eismo dalyviams tiek automagistralėje A1, tiek Vilniaus mieste.
 
Policijos atstovų teigimu, nors iš pradžių planuota, kad „Šeimų gynimo marše“ bus apie 7 tūkst. dalyvių, tikėtina, kad į jį susirinks daugiau žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.15; 09:00