Per mitingą prie Graikijos parlamento protestuotojai susirėmė su policija. Į sekmadienio protestą prieš Graikijos ir Makedonijos susitarimą dėl Makedonijos pavadinimo keitimo susirinko dešimtys tūkstančių žmonių.

Kaip skelbia naujienų agentūra AP, demonstrantai svaidė į riaušių policiją akmenis, signalines raketas, padegamąsias bombas, dažus ir kitus daiktus. Policininkai reagavo panaudodami ašarines dujas. 

Vienas protestuotojas, apsigaubęs Graikijos vėliava, puolė policiją didžiule lazda. Pasak policijos, mitingo metu sužeisti devyni pareigūnai.

Graikijos parlamentas pirmadienį turi pradėti debatus dėl sutarties su Makedonija ratifikavimo ir iki penktadienio turi balsuoti dėl jos. Makedonijos parlamentas jau ratifikavo susitarimą. 

Pernai Graikijos ir Makedonijos premjerai susitarė dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respublika. Šiuo susitarimu premjerai siekė užbaigti kelis dešimtmečius trunkantį šalių ginčą. 

Sekmadienį prie parlamento susirinkę protestuotojai nepritaria susitarimui.

Protesto organizatoriai anksčiau teigė besiviliantys į protestą pritraukti daugiau kaip 600 tūkst. žmonių. Tačiau, policijos manymu, į mitingą susirinko 60 tūkst. žmonių minia.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.21; 06:00

Šimtai graikų Atėnuose protestavo prieš kompromisą ginče su Makedonija. EPA-ELTA nuotr.

Pasirašius laikiną susitarimą ginče dėl pavadinimo tarp Graikijos ir Makedonijos, sekmadienio vakarą Makedonijos sostinėje Skopjėje kilo riaušės. Apie 2 000 demonstrantų prie parlamento susirėmė su saugumo pajėgomis, pranešė naujienų agentūra MIA. Nukentėjo 12 žmonių, tarp jų – 7 policininkai.

Specialiosios pajėgos prieš demonstrantus panaudojo ašarines dujas. Šie svaidė akmenis ir petardas ir mėgino pralaužti policijos užtvaras. Demonstrantai, kurie suorganizavo protestą per socialinius tinklus, turėdami omenyje Makedonijos premjerą Zoraną Zaevą, skandavo: „Zaevas, išdavikas“.

Per istorinę ceremoniją Graikijos ir Makedonijos užsienio reikalų ministrai prieš tai pasirašė preliminarų susitarimą, kuris turi užbaigti 27 metus trunkantį ginčą dėl Makedonijos pavadinimo. Dokumentas numato, kad Makedonija ateityje oficialiai vadinsis Šiaurės Makedonijos Respublika.

Susitarimui dar turi pritarti abiejų šalių parlamentai. Be to, Makedonijoje bus surengtas referendumas. Abiejose šalyse kompromisas sulaukia didelės kritikos.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.06.18; 08:25