Rusijos ir JAV santykiuose neslopstant įtampai dėl Sirijos pilietinio karo, Rusija planuoja surengti savaitę truksiančias karinio jūrų laivyno pratybas Viduržemio jūroje.

Pratybose dalyvaus 25 karo ir pagalbiniai laivai bei 30 orlaivių, nurodoma ketvirtadienį šalies Gynybos ministerijos išplatintame pranešime, kurį cituoja valstybinė šalies žiniasklaida.

Rusija yra pagrindinė karinė Sirijos režimo sąjungininkė daugiašaliame šalies pilietiniame kare, ir yra įspėjusi, kad JAV gali pulti Sirijos pajėgas.

„Vakarai nepatenkinti Sirijos konflikto sprendimo eiga“, – agentūra TASS citavo Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovę Mariją Zacharovą.

Sirijos vyriausybės pajėgos pastaruoju metu artėja link sukilėlių pozicijų šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje – paskutiniame šalies sukilėlių bastione.

Kremlius teigia, kad laivyno pratybos – „sustiprinta atsargumo priemonė“ tam atvejui, jei situacija Idlibe paaštrėtų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.31; 07:00

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per pokalbį telefonu su JAV kolega Donaldu Trampu (Donald Trump) antradienį ragino siekti politinio sprendimo Sirijos pilietiniame kare. V. Putinas per pokalbį pabrėžė, kad turi būti išlaikytas Sirijos suverenumas, nepriklausomybė ir teritorinis integralumas, pranešė Kremlius. Esą turi būti pasiektas politinis susitarimas, paremtas principais, dėl kurių būtų susitarta derybų procese Sirijoje, informuoja agentūra „Reuters“.

JAV vyriausybė patvirtino buvus pokalbio aukščiausiu lygiu. Baltųjų rūmų duomenimis, pokalbis truko maždaug valandą. Taip pat buvo kalbama apie Ukrainą, Iraną, Šiaurės Korėją ir Afganistaną.

Rusija yra svarbiausia Sirijos prezidento Bašaro al Asado (Bashar al Assad) sąjungininkė. Tuo tarpu JAV bendradarbiauja su Sirijos sukilėliais – B. Asado priešininkais, kad drauge su tarptautiniu kariniu aljansu įveiktų radikalią grupuotę „Islamo valstybė“ (IS). JAV, be to, reikalauja B. al Asado atsistatydinimo. JAV valstybės sekretorius Reksas Tilersonas (Rex Tillerson) neseniai pabrėžė, kad B. al Asadas ir jo šeima naujoje Sirijoje nevaidins jokio vaidmens.

Trečiadienį Rusijoje įvyks V. Putino susitikimas su Turkijos ir Irano prezidentais Redžepu Taipu Erdoganu (Recep Tayyip Erdogan) ir Hasanu Ruhani (Hassan Rouhani). Turkija ir Iranas Sirijoje remia skirtingas konflikto šalis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.22; 06:00

EPA – ELTA nuotraukoje – Vladimiras Putinas

Penktadienį Vokietijos Hamburgo mieste vyksiančiame G20 viršūnių susitikime numatytas pirmasis akis į akį Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) ir Rusijos lyderio Vladimiro Putino susitikimas, informuoja BBC.

Abu lyderiai yra išreiškę norą taisyti dvišalius santykius, kuriems pakenkė Sirijos ir Ukrainos krizės bei tariamas Rusijos kišimasis į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus.

Prieš G20 viršūnių susitikimą per susirėmimus su protestuotojais sužeisti 76 policijos pareigūnai, penktadienį tikimasi sulaukti masinių mitingų. V. Putinas ir D. Trampas penktadienio popietę kalbėsis G20 viršūnių susitikimo užkulisiuose. Rusijos žiniasklaida skelbė, kad susitikimas truks valandą, tačiau vėlesni pranešimai leidžia suprasti, jog pokalbio trukmė sieks apie 30 minučių.

Manoma, kad prezidentai daugiausiai dėmesio ketina skirti Sirijos ir Ukrainos krizėms aptarti. Ketvirtadienį Lenkijos sostinėje Varšuvoje kalbą sakęs D. Trampas paragino Rusiją liautis destabilizavus Ukrainą ir kitas šalis. JAV vadovas teigė, neva Maskva turėtų nutraukti paramą „priešiškiems režimams“ Sirijoje ir Irane ir „prisijungti prie atsakingų šalių bendruomenės“.

Rusija 2014 metais aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį ir yra kaltinama tuo, kad į Ukrainos rytus siunčia karius ir ginklus. Pati Maskva neigia kaltinimus, bet pripažįsta, kad rusai „savanoriai“ kaunasi su sukilėliais.

Tuo tarpu Sirijoje Vašingtonas remia tam tikras ginkluotas opozicines grupuotes, o Maskva yra pagrindinė Sirijos prezidento Bašaro al Asado (Bashar al Assad) sąjungininkė. Kol kas neaišku, ar V. Putino ir D. Trampo pokalbio metu bus keliamas tariamo Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus 2016 metais klausimas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.07.07; 08:30

Kai kurių Izraelio URM-jos valdininkų nuomone, 2012 metais Barakas Obama pareiškė, kad cheminio ginklo panaudojimas Bašarui Asadui – „draudžiama riba“, nes manė, kad B.Asadas niekada neperžengs šitos ribos, rašo savo straipsnyje Foreign Policy Izraelio laikraščio Yedioth Ahronoth vyresnysis korespondentasRonenas Bergmanas.

B.Obama galėjo remtis Izraelio specialiųjų tarnybų vertinimais, nes jos „daugelį dešimtmečių vykdo pogrindinę kampaniją, kad paliktų B.Asadą be jo paties mirtiniausio ginklo. Tos specialiosios tarnybos tapo JAV pagrindinėmis partnerėmis renkant informaciją apie Artimųjų Rytų režimus“.

Continue reading „Slaptas Mossado karas prieš Siriją”