Vokietijos valdžia paleido į laisvę 2013-aisiais už šnipinėjimą Rusijos naudai nuteistą moterį – Haidrun Anšlag. Ji išsiųsta iš Vokietijos ir greičiausiai jau – Rusijoje.

Kodėl Vokietijos valdžia paleido į laisvę šnipę, kuriai dar buvo likę kalėti beveik trejetą metų? Juolab kad Haidrun Anšlag ir jos sutuoktinio Andreas Anšlag demaskavimas buvo laikomas vienu rimčiausių šnipinėjimo skandalų po Berlyno sienos griūties.

Continue reading „Už šnipės paleidimą – pusė milijono eurų”

Birželio 17 dieną Čekijos gynybos ministras Vlastimilas Picekas laikinai suspendavo karinės žvalgybos vadovo Milano Kovandos ir jo pavaldinio Jano Pohuneko įgaliojimus.

Gynybos ministerijos spaudos tarnybos teigimu, karinės žvalgybos pareigūnų įgaliojimai bus suspenduoti tol, kol teismas priims nuosprendį. Iki teismo sprendimo karinės žvalgybos vadovo pareigas eis brigados generolas Rastislavas Pilcas.

Continue reading „Sustabdyti Čekijos karinės žvalgybos vadovų įgaliojimai”

Paskutinysis šnipinėjimo skandalas, nutikęs Rusijos sostinėje Maskvoje, – keistokas. Labiausiai į akis krenta aplinkybė, jog Amerikos ambasados Maskvoje trečiasis sekretorius Rajanas Kristoferis Foglis (Ryan Christopher Foglis) atkakliai siekė užverbuoti būtent tą Rusijos atstovą, kuris demonstravo nenorą bendradarbiauti su JAV slaptosiomis tarnybomis.

Antra į akis krentanti aplinkybė – Rusijos atlaidumas. Sugautas šnipas neįkalinamas, o tiesiog išsiunčiamas iš šalies. Trečia, negalima pamiršti ir politinio konteksto. Mat JAV ir Rusijos vadovai šiuo metu demonstruoja norą, tegul ir ne visai nuoširdų, kuo artimiau draugauti.

Slaptai.lt pateikia trijų užsienio spaudoje pasirodžiusių straipsnių apie keistąjį šnipą sutrumpintus vertimų variantus. Taigi Jūsų dėmesiui – Julijos Joffe publikacija "The New Republik", Emanuelio Grinšpano rašinys "Le Temps" ir Anos Nemconos straipsnis "The Daily Beast".

Continue reading „Trys žvilgsniai į Maskvoje sulaikytą amerikiečių šnipą Rajaną Kristoferį Foglį”

zvalgybine_enciklopedija_mmm

Feliksas Blošas (Felix Bloch, g. 1935 m.) – amerikiečių diplomatas, atleistas iš valstybės departamento, kai plačiai išgarsėjo skandalingas „šnipinėjimo tyrimas“, kuris, deja, taip ir nepadarė vienareikšmiškos išvados.

Nuo antrojo pasaulinio karo F.Blošas buvo aukščiausio rango Amerikos valstybės departamento valdininkas, įpainiotas į šnipinėjimo bylą.

B.Blošas gimė Austrijoje, bet mokėsi jau Jungtinėse Amerikos Valstijose (Pensilvanijos universitete) ir dirbti valstybės departamente pradėjo 1958 metais. Iš pradžių jis užsiiminėjo žvalgybos klausimais. 1960 metais gavo paskyrimą į Amerikos konsulatą Diuseldorfe (tuomet Vakarų Vokietijoje) bendradarbiu prekybos reikalams.

Continue reading „Atleistas iš darbo vadovaujantis „nacionalinio saugumo interesais””

dressenas

Populiarus Estijos dienraštis “Postimees” šiomis dienomis pateikė svarbių žinių apie neseniai demaskuoto šnipo Aleksejaus Dreseno (Aleksėjus Dressenas) veiklą.

Leidinio teigimu, Estijos saugumo policija “KaPo” senų seniausiai žinojo, jog Estijos saugumo policijos departamento tyrėjas Aleksėjus Dressenas slapta bendradarbiauja su Rusijos slaptosiomis tarnybomis. Konkrečiai – su Rusijos FSB. Tačiau “KaPo” elgėsi taip, kaip panašiais atvejais dažniausiai elgiasi visos profesionalios slaptosios tarnybos – neskubėjo išdaviko suimti.

Continue reading „Demaskuotas šnipas didelės žalos greičiausiai nepadarė”

katia_zatuliveter01

Katios Zatuliveter, Britanijos parlamento deputato Mike’o Hancocko padėjėjos iš Rusijos, istorija vargu ar baigsis visaverčiu šnipinėjimo skandalu.

Pirmiausia ji nebuvo sučiupta su įkalčiais. Šaltiniai iš Britanijos kontržvalgybos MI 5 tik tvirtina, kad ji gali būti „miegantis agentas“, kitaip sakant, apkaltinti jos paslapčių perdavimu nepavyko. Paprastai tokia istorija atsitinka, kai iš kur nors pavyksta sužinoti šnipo pavardę, ir naudinga informacija tik pavarde ir apsiriboja.

Jeigu Zatuliveter būtų įklimpusi dėl klaidos, kurią pastebėjo Britanijos kontržvalgyba, tai būtų rimti jos šnipinėjimo veiklos įrodymai. Be to, tokiu atveju būtų žinomas ir jos kuratorius iš žvalgybos.

Continue reading „Šnipė Britanijos parlamente – perbėgelio pėdsakas?”