Donaldas Trampas (Trump). EPA – ELTA nuotr.

Niujorkas, kovo 31 d. (tca/dpa-ELTA). „Truth Social“ – buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo įkurta nauja socialinės žiniasklaidos platforma, siūloma kaip alternatyva „Twitter“, nuo praėjusio mėnesio, kai ėmė veikti, sulaukia vis mažiau naujų vartotojų.
 
Pasak pramogų portalo „The Wrap“, Prezidento dieną pradėjusios veikti programėlės atsisiuntimų skaičius nuo vasario 22 dienos sumažėjo 93 proc.
 
Nuo pat pradžių daugelis būsimų „Truth Social“ vartotojų susidūrė su sunkumais registruodamiesi platformoje: gaudavo pranešimus apie klaidas arba buvo nukreipiami į ilgus laukiančiųjų sąrašus.
 
Pats D. Trumpas naujajame socialiniame tinkle paskelbė tik vieną žinutę, kuri, remiantis „The Wrap“ cituojama informacija, buvo peržiūrėta tik 1,2 mln. kartų. Daugiau nei 870 tūkst. jos skaitytojų prie platformos prisijungė pirmąją veikimo savaitę.
Socialiniai tinklai
 
45-asis prezidentas aktyviai naudojosi „Twitter“, kol ši platforma jį užblokavo po to kai, sausio 6 dienos Kapitolijaus šturmo dalyvius pavadino „patriotais“ ir po dar poros pranešimų, kurie platformos administratoriams pasirodė peržengiantys ribas.
 
Ilinojaus valstijos atstovas Adamas Kinzingeris, priklausantis dvipartiniam šturmą tiriančiam komitetui, iš karto numatė, kad „Truth Social“ žlugs.
 
„Socialinė žiniasklaida, deja, klesti dėl konfliktų“, – rašė jis vasario 21 dieną „Twitter“ tinkle. – „Truthsocial“ (skamba ironiškai) bus nuobodus ir žlugs, nes tai bus Trumpo maitinamas triukšmas“.
 
Facebook ir Twitter

A. Kinzingeris taip pat paprašė D. Trumpo šalininkų, kurie savo noru paliko „Twitter“ dėl „Truth Social“, nedalyvauti pagrindinėje platformoje, papiktinusioje dešiniuosius, manančius, jog portalo faktų tikrinimo priemonės ir elgesio taisyklės yra nukreiptos prieš jų interesus.
 
Šį mėnesį portalas „The Daily Beast“ pranešė, kad buvęs prezidentas vis labiau nusivilia, kad „Truth Social“ nesugeba įsitvirtinti. Pranešama, kad jis klausė, pavyzdžiui, „kas, po velnių, vyksta“ su šiuo besikuriančiu projektu.
 
2021 metų gegužę buvęs prezidentas įkūrė tinklaraštį, pavadintą „From the Desk of Donald J. Trump“ (Nuo Donaldo J. Trumpo rašomojo stalo“). Jis gyvavo trumpiau nei mėnesį.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.04.01; 07:30

2019 metais Didžiojoje Britanijoje užregistruota rekordiškai daug antisemitinių incidentų, rodo organizacijos „Community Security Trust“ (CST) surinkti duomenys.
 
Apsaugą ir paramą žydams Didžiojoje Britanijoje teikianti organizacija CST pernai užfiksavo 1 805 antisemitinius incidentus. Tai 7 proc. daugiau nei 2018 metais.
 
Didžioji dalis incidentų – 80 proc. – buvo susiję su nederamu elgesiu, kaip pavyzdžiui, žodinis įžeidinėjimas, arba priekabiavimas socialinėje žiniasklaidoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.07; 08:13

Rusijos gynybos ministerija saugumo sumetimais parengė įstatymo projektą, skirtą uždrausti profesionaliems šalies kariams ir kitiems karinio personalo nariams skelbti socialinėje žiniasklaidoje nuotraukas, vaizdo įrašus ir kitą medžiagą, informuoja transliuotojas BBC.

Remiantis įstatymo projektu, nuotraukos, vaizdo įrašai ir kita į internetą keliama medžiaga gali padėti atskleisti priešui naudingos informacijos. Kadangi automatiškai nustatoma pranešimą skelbiančio asmens buvimo vieta, gali paaiškėti, kur yra dislokuotas kariuomenės padalinys.

Pavyzdžiui, 2014 metų liepą BBC žurnalistė savo paskyroje pasidalino Rusijos kario paviešintu pranešimu, kuris didžiuodamasis pranešė gabenantis prorusiškiems separatistams Ukrainoje raketas „Grad“.

2014 metų kovą Rusija aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį, o kitą mėnesį separatistai užgrobė Donecko ir Luhansko regionus Rytų Ukrainoje. Ukraina ir Vakarų šalių vyriausybės kaltina Rusiją tiekiant separatistams ginklus. Rusija pripažįsta, kad tam tikri rusai savanoriai padeda separatistams, bet neigia reguliariai siunčianti pajėgas.

Tokie pranešimai iš tiesų gali atskleisti daug informacijos. „YouTube“ internetinėje vaizdo svetainėje naujienų kanalo „Vice News“ reporteris Simonas Ostrovskis atskleidė, kaip Rusijos karių pranešimai socialinėje žiniasklaidoje padėjo jam patvirtinti tiesioginį Rusijos kariuomenės vaidmenį Rytų Ukrainoje vykstančiose kovose.

Tačiau įstatymo projektas turės įtakos tik sutartį pasirašiusiems kariams, bet ne šauktiniams.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.06; 03:30