Rašytojo Aleksandro Solženicyno 100-ųjų gimimo metinių proga antradienį Maskvoje atidengtas paminklas jo garbei. Bronzinė statula ant granitinio postamento vaizduoja barzdotą 1970 metų Nobelio literatūros premijos laureatą į priekį nukreiptu žvilgsniu. Per ceremoniją Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, dalyvaujant A. Solženicyno našlei Natalijai, gyrė jo „išmintį“ ir „begalinę meilę“ gimtinei.

Paminklas Aleksandrui  Solženycinui. EPA – ELTA nuotr.

Net išeivijoje A. Solženicynas niekam neleido blogai kalbėti apie Rusiją, jis priešinosi bet kokiai rusofobijai, kalbėjo V. Putinas. Kartu rašytojas kritikavo „totalitarinę sistemą“, kuri „milijonams žmonių sukėlė sielvartą ir didelę kančią“.

A. Solženicynas gimė 1918 metų gruodžio 11-ąją. Šimtųjų gimimo metinių proga Maskvoje bus surengta virtinė pasirodymų, paremtų jo tekstais. Ignatas Solženicynas, 2008-aisiais mirusio rašytojo sūnus, Maskvos didžiajame teatre diriguos operos spektakliui, pastatytam pagal apysaką „Viena Ivano Denisovičiaus diena“.

1962-aisiais, leidus tuometiniam šalies vadovui Nikitai Chruščiovui, paskelbtas tekstas apie kalinį gulage sulaukė didelio atgarsio Sovietų Sąjungoje. Kiti A. Solženicyno kūriniai pasirodė pogrindyje arba užsienyje, tarp jų – 1974-aisiais išleista knyga „Gulago archipelagas“. Sovietų vadovybė po to atėmė iš jo pilietybę.

Žlugus Sovietų Sąjungai, A. Solženicynas 1994-aisiais iš išeivijos grįžo į Rusiją. Jis, eidamas 90-uosius, mirė 2008 metais.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.12; 07:30

novodvorskaja_dar

Sakyti žmonėms tiesą, kurią sakyti lengva ir malonu.

Pamiršti laikinai apie vietas Dūmoje, apie komitetus, apie istorinį vaidmenį, kurį mes privalome atlikti…

Besąlygiškai ir nedelsiant atsisakyti bet kokių sąjungų su raudonaisiais ir rudaisiais, su Ampilovu, su Mironovu, su Belovu, su Udalcovu, su Ziuganovu – tai zoofilija. Net baudžiamasis straipsnis tam kažkada buvo, ir išmestas iš Kodekso, nes gyvūnas neprieštarauja…

Continue reading „Mes šiandien privalome”