Atėjęs į valdžią prezidentas Ričardas Niksonas įsakė slapta įrašinėti į juostą visus savo pokalbius Baltuosiuose rūmuose.

Ričardo Niksono ir Prezidento Niksono biblioteka paskelbė paskutinę porciją slaptų įrašų (340 valandų); jie daryti 1973 metais nuo balandžio 9 iki liepos 12 – šiek tiek prieš tai, kai buvo sužinota apie slaptą garso įrašų programą ir ji buvo nutraukta, praneša The Los Angeles Times korespondentaiKristoferis Gofardas ir Paloma Eskivel.

Tose juostose 37-asis JAV prezidentas atsiskleidžia iš visiškai kitos pusės: atviras šaltojo karo kareivis stengėsi sumažinti įtampą JAV santykiuose su komunistiniu bloku, sakoma straipsnyje.

Continue reading „Slapti Ričardo Niksono įrašai”

karibu_krize

Georgijus Bolšakovas – sovietų žurnalo „SSSR“, leidžiamo anglų kalba, vyriausiasis redaktorius ir aukštas KGB bendradarbis, dirbęs JAV teritorijoje septintojo dešimtmečio pradžioje.

Georgijus Bolšakovas suvaidino esminį vaidmenį sovietų lyderio Nikitos Chruščiovo ir Amerikos prezidento Džono Kenedžio privačiame susirašinėjime, prasidėjusiame 1961 metų rugsėjį. G.Bolšakovas taip pat buvo Baltųjų rūmų ir Sovietų tarpininkas per Karibų krizę 1962 metais.

Continue reading „Georgijui Bolšakovui buvo skirtas tarpininko vaidmuo”

honeker_margo

Vokietijos federacinės respublikos užsienio žvalgyba, remiantis leidiniu “Der Spiegel”, kadaise ypač domėjosi asmeniniu sovietinės Vokietijos diktatoriaus Ericho Honekerio gyvenimu.

Vartant archyvinius dokumentus aiškėja, jog VDR vadovas Erichas Honekeris nemylėjo savo žmonos Margo Honeker.

Gyvenimas su Margo Honeker sovietinės Vokietijos lyderiui ilgą laiką buvo “pati tikriausia kančia”. Beje, ponia Margo Honeker ilgokai ėjo VDR Švietimo ministrės pareigas. Dienraštis “Der Spiegel” pateikia iškalbingą pavyzdį, bylojantį apie BND pastangas kaupti “visą būtiną informaciją apie asmeninius E.Honekerio gyvenimo aspektus”.

Continue reading „VDR lyderis Erichas Honekeris nemylėjo savo žmonos Margo Honeker”