Peter Nicolas, Rebecca Ballhaus / The Wall Street Journal

„Trumpo Baltieji rūmai steigia specialų padalinį, kad susidorotų su Rusijos tyrimais, kurių įtampa vis labiau stiprėja. Pasak apie tą priemonę informuotų žmonių, tai bandymas neleisti, kad tyrimas visiškai sužlugdytų politinius prioritetus, kurių laukia neaiškus likimas ant Kapitolio kalvos“, – praneša Piteris Nikolasas ir Rebeka Bolhaus laikraštyje The Wall Street Journal. 

Baltieji rūmai Vašingtone

„Naujajame padalinyje bus advokatų, tyrėjų ir komunikacijos specialistų, kurie susitelks į tai, kad atsakinėtų į tyrėjų bei reporterių klausimus apie numanomą Rusijos kišimąsi į 2016 metų prezidento rinkimus ir galimus suokalbius, dalyvaujant padėjėjams iš prezidento Donaldo Trumpo štabo“, – sakoma straipsnyje.

„Pasak Baltųjų rūmų valdininko, padalinį organizuoja Baltųjų rūmų aparato vadovas Rainsas Pribusas, vyriausiasis strategas Stivas Benonas ir vyresnysis patarėjas ir prezidento žentas Džaredas Kušneris, atsidūręs Rusijos tyrimų fokuse. Tas šaltinis sakė, jog neaišku kada padalinys pradės oficialiai dirbti. Jis kol kas nieko negirdėjęs, kad ten būtų renkami žmonės iš šalies“, – perduoda straipsnio autoriai.

„Reorganizavimas prasidėjo, kai Rusijos tyrimas palietė asmeniškai naujosios administracijos valdininkus. Kai kurie aukšto rango Baltųjų rūmų bendradarbiai ketina samdyti advokatus“, – pažymi žurnalistai.

„Kai kurie valdininkai prašo elgtis rūpestingai su dokumentais ir konsultuotis su Baltųjų rūmų juristo biuru kilus klausimams, ką galima iškloti (išmesti). Vienas padėjėjas prašė draugo nesiųsti jam elektroniniu paštu nepadorių juokelių – kad ta medžiaga nepatektų į bylą ir nebūtų visiems prieinama“, – perduoda leidinys.

„Vienas Baltųjų rūmų valdininkas, dalyvaujantis steigiant specialiąją grupę, sakė, kad naujas padalinys dabar „kuriamas“ ir jo tikslas – „atskirti“ likusią Baltųjų rūmų dalį, kad padėjėjai galėtų daugiau dėmesio skirti Trumpo darbotvarkei. Kol kas, sako jis, „kai prasiveržia kas nors apie Rusiją, aš gaištu keturias valandas, ir tos keturios valandos“ panaudojamos ne judėjimui link politinių tikslų“, – sakoma straipsnyje.

Baltųjų rūmų valdininkai jau bando naudotis naująja sistema praktikoje. Antai, klausimą apie tą padalinį viena Baltųjų rūmų spaudos sekretorė jau peradresavo Markui Kasovitcui – šališkam advokatui, kuriam Trumpas pavedė užsiiminėti tyrimu. Baltųjų rūmų spaudos sekretorius Šonas Spaiseris irgi rekomendavo klausimus apie Rusiją uždavinėti Kasovitcui, praneša autoriai.

Informacijos šaltinis: The Wall Street Journal

2017.06.04; 05:50

Praėjo 60 metų, ir Didžiosios Britanijos karinė žinyba atsitraukė: „Jokių įrodymų, kad esama ateivių iš kitų planetų“, rašo Enrikas Franceskinis laikraštyje "La Repubblica".

„NSO (neatpažįstamų skraidančių objektų) nėra. Bet jeigu ir yra, tai Didžioji Britanija liovėsi jų ieškojusi. Po 60 metų bevaisių tyrimų buvo nuspręsta uždaryti "Ministry of Defense Ufo desk", Gynybos ministerijos specialų padalinį, tyrinėjusį neatpažįstamus skraidančius objektus.

Nemanykite, kad kalbama apie GCHQ tipo megastruktūrą, Britanijos slaptąją elektroninę tarnybą, analogišką Amerikos NSA, apie šnipus, kurie, kaip pabėgusio į Honkongą „kurmio“ dėka dabar išaiškėjo, seka visus mūsų telefoninius pokalbius, elektroninį paštą, tinklus, kuriuose mes lankomės, kovos su terorizmu, mūsų saugumo labui ar, kas žino, kokiais kitais tikslais. Ne, panaikintą poskyrį sudarė du žmonės: jaunesnysis karininkas ir aukštesnysis karininkas. Būtent jiems tekdavo studijuoti visus signalus apie marsiečius, skraidančias lėkštes, įvairius ateivius, kuriuos pastebėdavo Jos Didenybės pavaldiniai“, – rašo leidinys.

Continue reading „Londonas uždaro ateivių tyrimų poskyrį”