Slaptai.lt biblioteka. PROVOKACIJOS IR DIVERSIJOS

1946 m. kovo 22 d. Niurnbergo tribunolo teisiamas Reicho aviacijos maršalas Hermanas Geringas paaiškino kruvinąjį sekmadienį buvus karo prieš Lenkiją dingstimi. Kaltintojui pataisius, kad įvykiai Bydgošče dėjosi jau prasidėjus karo veiksmams, nesiginčijo.

Nuo 1939 metų pavasario Vokietijos kariuomenės žvalgyba (abveras) ir SS saugumo tarnyba (SD) savo agentų rankomis pradėjo energingai kurstyti liaudies sukilimus Galicijoje ir kitose daugiausia ukrainiečių gyvenamose Lenkijos dalyse. Mažai tikėtina, jog Versalio sutartimi prie Lenkijos prijungtame Bydgoščo mieste, kur tebesilaikė vokiečių mažuma, sukilimas įvyko nesikišant SS specialiosioms tarnyboms.

Continue reading „Kruvinasis sekmadienis Bydgošče (3)”

Kovo mėnesį visuomeninės Latvijos organizacijos iškilmingai paminėjo Latvijos legionierių dieną.

Latvijos  legionieriai – karinis darinys, Antrojo pasaulinio karo metu kovojęs prieš Rusiją. 1944 metų kovo 16-ąją dvi šio legiono divizijos įveikė sovietų armiją Opočkos apylinkėse.

SS legionų kūrimas buvo dramatiškas faktas lietuvių ir latvių tautų gyvenime. Ir sovietai, ir naciai buvo laikyti okupantais, tačiau kai kuriais atvejais požiūris į juos skyrėsi: didžioji latvių tautos dalis 1941 metų liepos pirmąją į Rygą įžengusius vokiečių kariuomenės dalinius sutiko su palengvėjimu, nes tik dvi savaitės buvo praėjusios po baisiosios birželio 14-osios deportacijų.

Continue reading „Rygoje ir vėl paminėta Latvijos legionierių diena (ką apie tai rašo užsienio spauda)”

lea_michele

Teigiama, jog beveik trečdalis pasaulio gyventojų yra su tatuiruotėmis. Žodžiai tatuiruotė, tatuiravimas yra kilę iš polineziečių, tiksliau iš Taičio salos genties  kalbos žodžio „tetau“ /ženklas, raštas, piešinys/. Tyrinėtojai mano, kad šiam papročiui – 20 tūkst. metų. Egiptiečių sarkofaguose rasta įvairių tatuiravimo įrankių, o ant mumijų – tatuiruočių.

Anglų kalboje pirmasis šį žodį  pavartojo keliautojas Džeimsas Kukas /1728-1779/. Jis polineziečių žodį „tatau“ išvertė į anglų kalbą „tattoo“, o tai reiškė „ištepti, išjuodinti“. Iš čia ir kilo tatuiruotės pavadinimas.

Continue reading „Tatuiruotės…”