Vytautas Kasiulevičius. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Vilniaus universiteto prof. Vytautas Kasiulevičius, ne kartą pasisakęs dėl COVID-19 pandemijos suvaldymo, šeštadienį savo Feisbuko paskyroje rekomenduoja Vyriausybei Airijos ir Izraelio pavyzdžiu įvesti 3-6 savaičių karantiną.
 
Kaip rašo profesorius, Airija spalio 21 dieną 6 savaitėms įvedė nacionalinį karantiną:
 
1. Vestuvės ir laidotuvės. Ne didesnės kaip 6 žmonių grupės, kuriose dalyvauja artimi giminaičiai.
2. Bažnyčia. Ne daugiau kaip 10 žmonių pamaldose. Rekomenduojamos pamaldos online.
3. Viešojo maitinimo įstaigos. Maistas tik išsinešimui.
4. Parduotuvės. Maisto parduotuvės ir vaistinės veikia įprastu režimu. Kitos uždarytos.
5. Sporto klubai. Tik individualios treniruotės lauke.
6. Miesto transportas. Rekomenduojama vykti tik į darbą ir būtinais reikalais.
7. Mokyklos ir darželiai. Veikia darželiai, pradinės klasės, kitose klasėse derinamas gyvas ir nuotolinis mokymas.
8. Nevyksta jokie vieši renginiai.
9. Nuo savo gyvenamosios vietos negalima nutolti daugiau kaip 5 km., išskyrus vykimą į darbą.
 
Pasak prof. V. Kasiulevičiaus, po 9 dienų šių taisyklių laikymosi matomas ryškus naujų atvejų mažėjimas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.01; 02:00

Viešojoje erdvėje skelbiant augančius už koronaviruso sukeltos krizės suvaldymą atsakingų politikų – sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos ir premjero Sauliaus Skvernelio – reitingus, kone pusė šalies gyventojų mano, kad valdžios pastangų dorojantis su virusu dedama per mažai.
 
Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ kovo 25–30 d. vykdytos apklausos metu respondentų teiravosi, ar valdžia (visos šalies institucijos bendrai), jų nuomone, su pandemija susitvarko geriau nei buvo galima tikėtis.
 
Tai, kad valdžios sprendimai viršijo turėtus lūkesčius įvardino kas dešimtas asmuo (10 proc.), tuo tarpu kiek daugiau nei trečdalis (36 proc.) tvirtina, kad valdžios jau atliktas darbas atitinka tai, ko iš jos ir buvo galima laukti.
 
Beveik pusė gyventojų mano, kad šiuo metu pastangų, kurias į krizės suvaldymą deda šalies valdžia, nepakanka. 45 proc. apklaustųjų nurodė, kad valdžia su pandemija ir jos pasekmėmis susitvarko blogiau, nei buvo tikėtasi.
 
Beveik dešimtadalis (9 proc.) respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu ir nežinojo, kaip vertinti valdžios veiksmus krizės metu.
 
Kad valdžia susitvarko taip, kaip ir buvo tikėtasi, dažniau mano 30–49 metų žmonės, miestų gyventojai, respondentai su vidutinėmis ar didesnėmis šeimos pajamomis per mėnesį, taip pat vadovai bei specialistai ir tarnautojai, dirbantys privačiame sektoriuje.
 
Kad valdžia susitvarko geriau, nei tikėjosi, dažniau nurodė moterys, jaunimas iki 30 metų, dirbantys valstybiniame sektoriuje.
 
Galiausiai, kad valdžia susitvarko blogiau, nei jie tikėjosi, dažniau mano vyrai, vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, pensininkai (septyni iš dešimties) bei darbininkai ir ūkininkai.
 
 
 
Naujienų agentūros ELTA užsakymu, rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ 2020 metų kovo 25–30 d. atliko reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausta 500 Lietuvos gyventojų (18-74 metų) visoje Lietuvoje. Tyrimo rezultatai atspindi 18 – 74 metų Lietuvos gyventojų nuomonę pagal lytį, amžių ir gyvenvietės tipą. Rezultatų paklaida tokio dydžio imčiai neviršija 4,4 procentinio punkto, kai pasikliautinasis intervalas 95 proc.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.08; 00:30