Jean-Marie Pottier / Slate.fr

„Naujai išrinkto JAV prezidento priešininkai viliasi, kad jis juos maloniai nustebins, pavyzdžiui, kaip Arnoldas Švarcnegeris“, – rašo portalo Slate.fr vyriausiasis redaktorius Žanas Mari Potje. 

Buvęs Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Švarcnegeris.
Buvęs Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Švarcnegeris.

„Apsauginis mechanizmas po pralaimėjimo, kurį sunku sugromuliuoti? Kitą dieną po Donaldo Trampo (Donald Trump) išrinkimo keliuose Amerikos kairiosios centristinės pakraipos laikraščiuose pasirodė straipsniai, kurie kelia apskritai neįsivaizduojamą klausimą: o kas, jei iš tikrųjų jis pasirodys esąs geras prezidentas? Arba bent jau vertas pagarbos?“ – sakoma straipsnyje.

„Trampui visai įmanoma tapti geru prezidentu“, – leidinyje The New York Times rašo buvęs Baltųjų rūmų patarėjas prezidentaujant Džordžui Bušui jaunesniajam Ričardas Peinteris, kuris balsavo už Hilari Klinton.

„Pas daugelį autorių galima pastebėti lyginant Trampą su Švarcnegeriu (Arnold Schwarzenegger), kurio atėjimas į valdžią Kalifornijoje, kur jis buvo gubernatoriumi respublikonu 2003–2011 metais, iš pradžių gąsdino liberalus, – pabrėžia straipsnio autorius. – Paralelė jau buvo nubrėžta prieš keletą mėnesių leidinyje New York Magazine, kur sakoma: „Sudėtinga neigti, kad savo mandato pabaigoje Švarcnegeris tapo efektyviu gubernatoriumi“ ir kad jo maniakiškas populiarumo vaikymasis privedė prie teigiamų rezultatų, atitolinęs jį nuo blogų idėjų, ginamų jo paties partijos“. 

Straipsnyje antrašte „Naujas motyvacinis diskursas Amerikai, kur mes jau anksčiau perėjome per tą košmarą“ The Wrap portalo žurnalistas Timas Molou pasakoja kad nors jį įsiutino Švarcnegerio išrinkimas, po kelių mėnesių suvokė, jog šis gali pasidaryti „visiškai padoriu gubernatoriumi“.

„Lėtai, pamažu mes supratome, kad jis buvo pustonių žmogus, kaip visi, turintis teigiamų  bruožų, kuriuos mes galėjome remti, ir neigiamų bruožų kuriems mes galėjome nepritarti“, – sakoma jo publikacijoje.

Informacijos šaltinis: Slate.fr

2016.11.15; 18:25