Siuntos su sprogmenimis Nyderlanduose buvo išsiųstos turto prievartavimo tikslais. Tai trečiadienį pranešė laikraštis „De Telegraaf“, remdamasis tyrimui artimais šaltiniais.
 
Leidinio duomenimis, laiškų siuntėjas pareikalavo iš kompanijų tam tikros sumos bitkoinais. Jeigu lėšos nebus pervestos, tai jų biurai sulauks naujų siuntų su sprogmenimis.
 
Policija oficialiai kol kas nepatvirtino šios informacijos. Kokios sumos reikalauja turto prievartautojas, nenurodoma.
 
Trečiadienį Nyderlanduose nugriaudėjo du sprogimai. Vienas iš jų įvyko apie 8 valandą ryto banko „ABN Amro“ pašto rūšiavimo centriniame skyriuje Amsterdame. Kitas – Japonijos kompanijos „Ricoh“ skyriuje Nyderlanduose. Per incidentus žmonės nenukentėjo. Įtartina siunta buvo aptikta ir „ABN Amro“ skyriuje Mastrichte, bet, pasak policijos atstovų, joje sprogmenų nebuvo.
 
Praėjusį mėnesį siuntos su sprogmenimis buvo pristatytos įvairioms bendrovėms Amsterdame, Roterdame, Utrechte ir Mastrichte. Nė viena iš jų nesprogo. Teisėsaugos institucijoms kol kas nepavyko nustatyti, kas jas išsiuntė.
 
Policijos duomenimis, visi incidentai greičiausiai yra susiję, kadangi ant visų siuntų buvo nurodytas vienas ir tas pats siuntėjas – mokesčių tarnybos skyrius su neegzistuojančiu adresu.
 
Informacijosd šaltinis – ELTA
 
2020.02.13; 07:15

Lietuvos policija, gavusi informaciją iš Lenkijos kolegų apie galimai pagrobtą Lenkijos pilietį, už kurį reikalaujama išpirkos, reagavo žaibiškai – per trumpą laiko tarpą, veikiant sudėtingomis sąlygomis, išaiškino įtariamuosius bei galimą pagrobto asmens buvimo vietą ir jį išlaisvino.
 
Lietuvos kriminalinės policijos biuro duomenimis, sausio 7-osios naktį Lietuvos policija iš Lenkijos Centrinio policijos tyrimo biuro gavo informaciją apie Lietuvoje pagrobtą Lenkijos pilietį, už kurio išlaisvinimą reikalaujama piniginės išpirkos. Pagal pirminę informaciją, Lenkijos pilietis verslo reikalais atvyko į Lietuvą ir dingo. Iš Lenkijos piliečio šeimos ir jo aplinkos už išlaisvinimą buvo reikalaujama piniginės išpirkos.
 
Lietuvos kriminalinės policijos biure buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto laisvės atėmimo ir turto prievartavimo. Išsiaiškinta, kad asmenų grupė, turėdama tikslą neteisėtai praturtėti, sausio 5-8 dienomis Vilniuje, panaudodama smurtą, pagrobė Lenkijos pilietį ir iš jo artimųjų reikalavo 20 000 eurų.
 
Policijos operacijos metu sulaikyti du įtariamieji – Lietuvos piliečiai gimę 1994 m. ir 1991 m. Atliktos 5 kratos Vilniaus mieste ir apskrityje.
 
Operacijos metu Lenkijos pilietis rastas be išorinių smurto žymių, jam suteikta psichologinė ir fizinė pagalba. Nustatyta, kad nukentėjusysis po pagrobimo kelias paras neteisėtai buvo laikomas keliose skirtingose vietose, vėliau buvo pervežtas į apleistas pagalbines patalpas Vilniaus apskrityje, iš kur ir buvo išlaisvintas policijos pareigūnų.
 
Abiem sulaikytiems įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – suėmimai. Ikiteisminis tyrimas tęsiamas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje. Įtariamųjų ratas gali plėstis.
 
Už neteisėtą laisvės atėmimą panaudojant smurtą ar laikant nukentėjusįjį nelaisvėje ilgiau nei 48 valandas Lietuvos Baudžiamajame kodekse numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė iki 4 metų. Už didelės vertės turto prievartavimą – laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 10 metų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.22; 00:01

Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras Kazys Grigaitis perdavė teismui nagrinėti baudžiamąją bylą dėl turto prievartavimo, kurioje kaltinimai pareikšti dviem asmenims.

Šių metų vasaros pradžioje Palangoje iš dviejų Baltarusijos piliečių buvo pavogti automobiliai. 43-ejų vilnietis A. D. ir 38-erių panevėžietis M. L. birželį paskambinę nukentėjusiesiems, reikalavo iš jų išpirkos už pavogtus automobilius. Už „BMW 730“ sugrąžinimą turto prievartautojai reikalavo 3-ijų tūkstančių eurų, o už „BMW X5“ – 8 tūkstančių 500 eurų.

Continue reading „Išsipirkti pavogtus automobilius siūlę asmenys – teisme”

Lietuvos kriminalinės policijos biuras įspėja, kad pastaruoju metu padažnėjo turto prievartavimo panaudojant Internetą atvejų.

Analizuojant tarptautines nusikalstamumo Internete tendencijas pastebima, kad Lietuvoje atsiranda turto prievartavimo panaudojant Internetą formos, kurios jau kurį laiką yra paplitę vakarų šalyse: turto prievartavimas panaudojant duomenis šifruojančius virusus bei šiuo metu plintantis naujas būdas – turto prievartavimas grasinant paviešinti aukas kompromituojančius seksualinio pobūdžio filmukus.

Continue reading „Būkite atsargūs – „Facebook“ erdvėje plinta nauja turto prievartavimo forma”