Ukrainos atrėmė dar vieną rusų puolimą Bachmute. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, kovo 25 d. (ELTA). Kova dėl Bachmuto miesto Ukrainos rytuose kontrolės stabilizuojasi. Tai penktadienį pareiškė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Zalužnas.
 
BBC remiasi V. Zalužno įrašu feisbuke, kurį pareigūnas paskelbė telefonu pasikalbėjęs su Jungtinės Karalystės (JK) kariuomenės vadu Tony’iu Radakinu. V. Zalužnas tvirtino, kad padėtis šiuo metu „sudėtingiausia Bachmuto kryptimi… dėl milžiniškų gynybos pajėgų pastangų mums pavyksta stabilizuoti situaciją“.
 
Tai yra naujausias teigiamas Ukrainos pareigūnų signalas apie jau kurį laiką verdančius mūšius dėl Bachmuto.
 
Ketvirtadienį Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis tvirtino, kad šiame mieste ir jo apylinkėse besikaunantys Rusijos daliniai yra „išsekę“. Nors O. Syrskis pažymėjo, kad Maskva neatsisako tikslo užgrobti Bachmutą „bet kokia kaina“, rusai esą netenka savo pajėgumų. „Jau netrukus pasinaudosime šia galimybe, kaip tai padarėme netoli Kyjivo, Charkivo, Balaklijos ir Kupjansko“, – kalbėjo pareigūnas, omenyje turėdamas sėkmingą Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimą praėjusiais metais.
 
Anksčiau šį mėnesį Vakarų šalių pareigūnai pareiškė skaičiuojantys, kad nuo pernai vasaros iki šiol Bachmute jau sužeista ar nukauta 20–30 tūkst. Rusijos karių. Maskva ir toliau siekia užvaldyti šį miestą, nors analitikai mano, kad jis neturi didelės strateginės reikšmės.
 
Lina Linkevičiūtė (ELTA)
 
2023.03.25; 06:00

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį šalies rytuose vykstantį karą oficialiai pripažino „laikina Rusijos okupacija“, taip sukeldamas separatistų ir Maskvos įniršį.

Naująjį įstatymą, apibrėžiantį Ukrainos pajėgų ir prorusiškų separatistų konfliktą, Kijevas priėmė praėjus bemaž ketveriems metams nuo kovų, jau pareikalavusių daugiau kaip 10 tūkst. gyvybių, pradžios. Jis kilo netrukus po to, kai per protestus Kijeve buvo nuversta Kremliui palanki šalies vadovybė.

Ukraina ir Vakarų sąjungininkės ilgą laiką kaltino Rusiją konfliktą Rytų Ukrainoje pradėjus kaip atsaką į Kijevo sprendimą palaikyti glaudesnius ryšius su Europos Sąjunga (ES).

Naujajame įstatyme Rusija, be kita ko, kaltinama agresija. Tačiau Kremlius, nepaisydamas daugybės įrodymų, kad jo kariai ir ginkluotė kirsdavo Ukrainos-Rusijos sieną ir patekdavo į konflikto zoną, tokį kaltinimą neigia.

Be to, pagal ketvirtadienį priimtą įstatymą vadovavimas kampanijai Ukrainos rytuose iš saugumo tarnybos rankų pereina šalies kariuomenei.

Kad įstatymas įsigaliotų, ji dar turės pasirašyti prezidentas Petro Porošenka, pats pateikęs ji parlamentui.

„Ir toliau dėsime pamatus, kurie leistų okupuotas Ukrainos teritorijas reintegruoti (į šalies sudėtį) pasitelkiant politines ir diplomatines priemones“, – po balsavimo, kuriame už įstatymo projektą pasisakė 280 deputatų, prieš – 36, rašė P. Porošenka.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.19; 00:01