Plakatas skelbia: Putinui – ne. Mitingas Rusijoje. EPA – ELTA nuotr.

Keliuose Rusijos miestuose šeštadienį vyko demonstracijos prieš prezidento Vladimiro Putino paskelbtą konstitucijos reformą.
 
Maskvoje, organizatorių duomenimis, į gatves išėjo 3 000 žmonių. Policija nurodė, kad protestuotojų buvo 300. Per pavienius protestus Sankt Peterburge, kuriems leidimas nėra reikalingas, pilietinių teisių organizacijos „OVD-Info“ duomenimis, būta sulaikytų asmenų.
 
Demonstracijos taip pat vyko Archangelske Rusijos šiaurės vakaruose bei Ulan Udėje Sibire.
 
V. Putinas sausio viduryje netikėtai paskelbė apie virtinę pokyčių Rusijos politinėje sistemoje. Be kita ko, numatytas prezidento kadencijų skaičiaus apribojimas. Be to, parlamentui ateityje bus suteikta daugiau galių. V. Putinas pažadėjo, kad gyventojai dėl reformos galės pareikšti savo nuomonę balsuodami.
 
Jis tikisi „referendumo, o ne nesuprantamo viešo balsavimo“, agentūrai „Interfax“ sakė Kremliaus kritikas Sergejus Udalcovas, vienas demonstracijos Maskvoje organizatorių. V. Putinas kol kas detalių apie planuojamą balsavimą nepateikė.
 
V. Putino ketvirtoji kadencija prezidento poste baigsis 2024 metais. Jo reforma numato ir Valstybės Tarybos sustiprinimą. Stebėtojai mano, kad 67-erių V. Putinas pasibaigus kadencijai gali siekti aukšto posto šioje institucijoje – ir taip užsitikrinti valdžią, V. Putinas tai neigia.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.17; 00:30
maglevannaja.fot

Spalio 14 dieną 17.30 val. Maskvoje vyks piketas prieš dviejų jaunų Ulan-Ude gyventojų – Nadeždos Nizovkinos ir Tatjanos Stecuros baudžiamąjį persekiojimą. Piketą rengia Antikarinis judėjimas. Nadežda ir Tatjana kaltinamos tuo, kad savo atsišaukimais „Buriatija, nebūk Andižanas!“ (ginančiais buriatų imamą Bachtijarą Umarovą), „Vasario 23-oji – gedulo diena“ (apie vainachų tautų deportacijos metines) ir „Meškakojisžengia“ (apie kalinių čečėnų kankinimus) neva tai kurstė neapykantą armijai, milicijai, FST (Federalinei saugumo tarnybai) ir FBVT (Federalinei bausmių vykdymo tarnybai). Kodėl šitą neapykantą turėjo sukelti būtent atsišaukimai, o ne juose aprašyta veika, tardytojai ir teismas nepaaiškino. Bylą, beje, inicijavo ne kas nors, o FST Tardymo valdyba Buriatijos respublikoje.

Continue reading „Ulan – Ude persekiojamos opozicijos aktyvistės”