putinas_chamas

Paskutiniai sprogimai Maskvos metro turi gana ironiškas šaknis – kovo 29 dieną 1899  metais gimė dabartinio FSB krikštatėvis Lavrentijus Berija, o  kovo 26 dieną  sukako lygiai 10 metų, kai Rusijos Federacijos prezidentu tapo Vladimiras Putinas. Ar šie sutapimai turėjo kokios nors reikšmės, parodys ateitis, tačiau tai dar vienas įrodymas, kad istorija mėgsta pokštauti. Deja, kartais labai skaudžiai ir žiauriai.

Pirmoji mintis, kuri kilo po sprogimų, buvo ši: čia čečėnų kovotojų kerštas už pavasarį žuvusius Čečėnijos rezistencijos ideologus Saidą Buriatskį ir emirą Seifulaką. Tačiau šiai minčiai prieštarauja labai ilgas laikotarpis, paprastai čečėnai už savo lyderius keršija nedelsiant ir spontaniškai. Žinant tai, kad Saidas Buriatskis buvo paruošęs apie 30 šachidų, ši versija nelabai įtikinama, o ir patiems čečėnams būtų buvę žymiai patogiau ir efektingiau smogti atsakomąjį smūgį pačiame Kaukaze. Be to, čečėnų kovotojų portalas Kavkazcenter atsiribojo nuo šių aktų.

Continue reading „Sprogimai Maskvoje – Vladimiro Putino kelias į diktatūrą”

saakasvislis_portretas

Per Gruzijos TV “Imedi“ parodytas reportažas apie Rusijos armijos invaziją į Gruziją sukėlė nemenką ažiotažą tiek pačioje Gruzijoje, tiek pasaulinėje spaudoje. Lietuvos politologas Kęstutis Girnius suskubo pareikšti: “Manau, kad Michailas Saakašvilis norėjo įbauginti savo valstybės piliečius, siekė visuomenėje išlaikyti įtampą, parodyti, kad Rusija – priešas, o nuo to išgelbėti gali tik jis – Gruzijos prezidentas. Tokie prezidento žingsniai rodo, kad šalies politiniame gyvenime vyksta nemažai keistų ir negerų dalykų. Paprasčiau sakant, tai tiesiog įrodo, jog M.Saakašvilis negali vadovauti valstybei“ (bernardinai.lt).

Deja, K.Girnius klysta – M.Saakašvilis, jeigu ir jis dalyvavo tame TV žaidime, nieko nenorėjo įbauginti. Jis tik dar kartą įrodė, kokie gali būti scenarijai, o šis scenarijus – labai tikėtinas. Vargu ar Kremlius susitaikys su tuo pažeminimu, į kurį jį įstūmė E. Kokoity režimas, ir visa nevykusi Kremliaus avantiūra P.Osetijoje.

Continue reading „Ko gi pasaulis nesuprato dėl “Imedi” reportažo?”

Partizanai2

Lietuvos istorijos instituto XX a. istorijos skyriaus mokslo darbuotojas Mindaugas Pocius parašė ir išleido monografiją “Kita mėnulio pusė. Lietuvos partizanų kova su kolaboravimu 1944 – 1953 metais“, kurioje bandoma visą Lietuvos Pasipriešinimą okupacijai parodyti kaip nekaltų, taikių gyventojų žudymą. Ir kaip nekeista,  duomenis apie Partizaninio karo metu žuvusius civilius Lietuvos gyventojus Mindaugas Pocius pateikia iš NKVD – MGB suvestinių. Keistas pasirodė Lietuvos istorikų darbo stilius – apie kovos veiksmus rašyti iš okupanto represinių organų suvestinių, lyg LGGRTC archyvuose nebūtų Partizanų karo lauko Teismo nuosprendžių. Tai tas pats, kas žiūrėti į dabartinį gyvenimą Lietuvoje Rusijos televizijų ORT ir RTR akimis.

Continue reading „Nematomas monografijos “Kita mėnulio pusė: Lietuvos partizanų kova su kolaboravimu 1944 – 1953 metais“ veidas”