BND žvalgybos emblema

Berlynas, rugsėjo 8 d. (AFP-ELTA). Du vokiečiai apkaltinti valstybės išdavyste už tai, kad rinko valstybės paslaptis iš Vokietijos užsienio žvalgybos agentūros BND ir perdavė jas Rusijai, penktadienį pranešė prokurorai.
 
Šie asmenys, įvardyti kaip Carstenas L. ir Arthuras E., kaltinami dirbę su Rusijos verslininku, kad „gautų iš BND slaptos informacijos“, ir perdavę ją Rusijos federalinei saugumo tarnybai (FST).
 
BND darbuotojas Carstenas L. buvo suimtas 2022 m. gruodį, o jo bendrininkas sulaikytas po mėnesio, iš JAV atvykęs į Miuncheno oro uostą. Carstenas L. kaltinamas perdavęs BND dokumentus Arthurui E., šis savo ruožtu perdavė juos kontaktiniam asmeniui Rusijoje, sakoma prokurorų pranešime.
 
2022 m. rugsėjo ir spalio mėnesiais Carstenas L. tariamai atspausdino arba padarė devynių BND vidaus dokumentų ekrano kopijas. Tada jis perdavė informaciją Arthurui E., kuris nuvežė dokumentų skaitmenines nuotraukas į Maskvą, atspausdino jas ir perdavė FST. Rusijos verslininkas esą suorganizavo susitikimus Maskvoje ir sumokėjo už Arthuro E. skrydžius.
 
Informacija buvo įslaptinta ir jos nutekinimas sukėlė rimtą pavojų Vokietijos saugumui, nurodė prokurorai.
 
Atsargiai – priešiškos valstybės šnipas. Slaptai.lt nuotr.

Teigiama, kad FST sumokėjo Carstenui L. mažiausiai 450 tūkst. eurų, o Arthurui E. – mažiausiai 400 tūkst. eurų, Arthuras E. paėmė mokėjimus iš Maskvos grynaisiais. Grįždamas į Vokietiją Carstenas L. pasirūpino, kad jo bendrininkas oro uoste praeitų muitinę.
 
Jei įtariamieji bus pripažinti kalti išdavę valstybę, jie gali būti įkalinti iki gyvos galvos.
 
Nuo Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą 2022 m. pradžioje Rusija ir Vokietija nesutaria dėl kelių įtariamo šnipinėjimo atvejų. Birželį, Maskvai tęsiant karą Ukrainoje, Vokietijos vidaus saugumo agentūra BfV perspėjo dėl „agresyvios Rusijos šnipinėjimo operacijos“ pavojaus. Vakarų sankcijos Rusijai ir parama Ukrainos karinei gynybai lemia, kad Kremlius „vis labiau suinteresuotas“ rinkti informaciją, sakoma BfV metinėje ataskaitoje.
 
Rugpjūtį Vokietijos pilietis, dirbęs kariuomenėje, buvo suimtas dėl įtarimų šnipinėjimu Rusijai. 2022-ųjų lapkritį vokiečiui buvo skirta lygtinė bausmė už informacijos perdavimą Rusijos žvalgybos tarnyboms, kai jis buvo Vokietijos kariuomenės atsargos karininkas.
 
Viljama Sudikienė (AFP)

Kaliningrado gyventoja Antonina Zimina kaltinama valstybės išdavimu ir šiuo metu laikoma Lefortovo tardymo izoliatoriuje Maskvoje. Tai ketvirtadienį naujienų agentūrai „RIA Novosti“ pranešė Rusijos visuomeninės stebėtojų komisijos narys Aleksandras Jonovas, ketvirtadienį aplankęs sulaikytąją.

Pasak jo, moteris buvo sulaikyta prie maždaug dvi savaites, dabar ji laikoma vienutėje. A. Zimina papasakojo komisijos nariams savo sulaikymo aplinkybes ir pareiškė, kad jai reikia medikų pagalbos.

„Ją Kaliningrade sulaikė penki Federalinės saugumo tarnybos darbuotojai, paskui ji lėktuvu buvo nugabenta į Maskvą“, – pranešė A. Jonovas. Anot jo, moteris yra ištikta streso ir prislėgta.

Duomenimis iš atvirų šaltinių, A. Zimina yra Gorčiakovo fondo bičiulių klubo narė, fondo tinklalapyje ji vadinama „nepriklausoma eksperte“. Tinklalapyje taip pat rašoma, kad ji domisi Baltijos šalių politika Rusijos atžvilgiu ir Latvijos politinio elito identiškumu.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.20; 08:00

boltat_22222

RF Valstybės Dūma išplėtė “valstybės išdavystės” sąvoką, priimdama naują įstatymo projektą, rašo Michaelis Liudvigas “Frankfurter Allgemeine” puslapiuose. Dabar, kad taptum Tėvynės išdaviku, užtenka kontakto su užsienio organizacija, neva tai „grėsminga Rusijos saugumui“.

Taip pat reikia saugotis nevyriausybinių organizacijų, finansuojamų iš užsienio, ir neapgalvoto žinių, sudarančių valstybės paslaptį, pagarsinimo. „Beje, tos žinios gali tapti tokiomis jau po jų publikavimo“, – perspėja Michaelis Liudvigas.

Continue reading „Rusijos valstybės Dūma priėmė naują įstatymą dėl valstybės išdavystės”