Vilniaus miesto savivaldybei sudarius galimybę pasiankstinti „AstraZenca“ gamintojo vakcinos „Vaxzevria“ antrosios dozės datą, prie skiepijimo centro „Litexpo“ susidarė milžiniškos eilės. Savivaldybė gyventojus ragina įvertinti savo galimybes stovėti eilėje, skiepytis dar neatvykusiems gyventojams siūlo nebevykti.
 
„Delfi TV“ kalbinti laukiantieji sakė, kad eilėje stovi jau po kelias valandas, tačiau, jų teigimu, eilė juda vos po kelis metrus per valandą. „Aš tokia nusiminusi… Aš atvažiavau 10.20, žinutė atėjo, kad buvau užregistruota jau prieš dvi savaites. Man 72 metai, ir dabar reikia eilėje stovėti. Aš po insulto, aš negaliu, aš iškrisiu. Man yra laikas skiepytis, antras skiepas. Kur tvarka?“, – piktinosi „Delfi TV“ kalbinta senjorė.
 
Vienam iš eilėje stovėjusių asmenų nualpus prireikė ir medikų pagalbos. Neatlaikiusį saulės kaitros asmenį išvežė greitoji medicinos pagalba.
 
Savivaldybė ragina gyventojus įvertinti savo galimybes stovėti eilėje
 
„Dėl neplanuoto itin didelio žmonių srauto – visų neturinčių registracijos prašome įvertinti galimybes stovėti eilėje. Taip pat siūlome šiandieną jau nebevykti, jei planavote, arba vykite, kai eilė bus sumažėjus“, –  feisbuke į gyventojus kreipėsi Vilniaus savivaldybė.
 
Savivaldybė taip pat informuoja, kad šiuo metu yra atskiriami srautai: žmonės su registracija laukia vienoje eilėje, o be registracijos – kitoje.
 
„Žmonėms eilėse operatyviai organizuojamas vandens tiekimas. Prašome kantrybės ir supratingumo – laukimas eilėje yra savanoriškas pasirinkimas. Atsiprašome už nepatogumus“, – taip pat rašoma feisbuko paskyroje.
 
ELTA primena, kad Vilniaus savivaldybė pakvietė pirmadienį visus norinčius sostinės gyventojus be išankstinės registracijos pasiankstinti antrąją „Vaxzevria“ vakcinos dozę, jei nuo pirmojo skiepo jau praėjusios 4 savaitės. Savivaldybės teigimu, revakcinacijai skirta 3200 „Vaxzevria“ dozių.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) pristatė naujausią informaciją apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakcinas nuo COVID-19. VVKT viršininko Gyčio Andrulionio teigimu, nuo vakcinacijos Lietuvoje pradžios jo vadovaujama įstaiga sulaukė 1742 pranešimų apie nepageidaujamas skiepų nuo COVID-19 reakcijas.
 
„Nuo vakcinacijos pradžios, nuo gruodžio 27 d. iki kovo pabaigos, VVKT sulaukė 1742 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakciną. Bendras pranešimų procentas nuo vakcinacijų skaičiaus yra 0,34 proc. Šiuo metu turime bendrai atliktų vakcinacijų beveik 500 tūkst.“, – spaudos konferencijoje teigė G. Andrulionis.
 
Šiuo metu Lietuvoje yra skiepijama trimis vakcinomis: „Pfizer-BioNTech“ vakcina „Comirnaty“, „AstraZeneca“ gamintojo vakcina „Vaxzevria“ ir „Moderna“ vakcina.
 
„Trečiąjį vakcinacijos mėnesį VVKT tarnyba gavo 541 pranešimą apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas. „Comirnaty“ vakcinuoti asmenys pranešė 150 įvykių, „Moderna“ – 63 įvykius ir „AstraZeneca“ „Vaxzevria“ – 326 pranešimai“, – informavo VVKT viršininkas.
 
Jo teigimu, buvo 498 pranešimai priskiriami prie lengvų nepageidautinų reakcijų, o 43 – sunkūs.
 
„Moterys ir toliau išlieka aktyviausiai pateikiančios pranešimus, t. y. 428 pranešimai, tuo metu vyrai yra pateikę 111. Amžiaus ribos yra labai plačios – nuo 19 iki 92 m.
 
G. Andrulionio teigimu, 493 pranešimai yra gauti iš pacientų ir vos 40 – iš sveikatos priežiūros specialistų.
 
„Pagrindiniai pranešimai, kurių sulaukia VVKT, ir toliau išlieka panašūs: skausmas, tinimas, paraudimas injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, bėrimas, karščiavimas. Po vienos ar kelių dienų tie sutrikimai praeidavo“, – informavo VVKT viršininkas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.09; 08:04

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad Europos vaistų agentūrai (EVA) paskelbus, jog kraujo krešuliai yra itin retas „AstraZeneca“ gamintojo „Vaxzevria“ vakcinos šalutinis poveikis, skiepijimas šia vakcina ir toliau bus tęsiamas.
 
„Matyt, labai svarbu pabrėžti, kad toje EVA išvadoje nenustatytos jokios papildomos rizikos vyrams ir nustatytos, noriu pabrėžti, itin mažos papildomos rizikos moterims iki 60 metų, todėl vakcinos saugumas visiems vyrams ir moterims, vyresniems nei 60 metų lieka nepakitęs“, – trečiadienio vakarą surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Dulkys.
 
„Taigi, vakcinacija „Vaxzevria“ arba labiau mums vis dar įprastu pavadinimu „AstraZeneca“ vakcina bus tęsiama“, – informavo jis.
 
Ministras atkreipė dėmesį, kad kiekviena vakcina, vaistas ar medicininė procedūra visada turi didesnius ar mažesnius šalutinius poveikius, tačiau, pasak jo, svarbu vertinti jų sukuriamą bendrą naudą.
 
„Ir būtent EVA aiškiai pasisako, kad „Vaxzevria“ vakcinos nauda net ir įvertinus papildomus itin retus šalutinius poveikius vis tiek yra didesnė nei su ja susijusios rizikos“, – akcentavo jis.
 
Visgi A. Dulkys pabrėžia, kad kiekvienas žmogus ir toliau galės pasirinkti, kokio gamintojo vakcina nori skiepytis.
 
„Tiesiog visi, sutikę vakcinuotis „Vaxzevria“ vakcina bus papildomai informuojami apie požymius, kuriuos reikėtų stebėti trečią-šešioliktą dienomis po skiepo, kada reikia kreiptis į gydytoją ir panašiai“, – sakė jis.
 
Ministro teigimu, šiuo metu tiesiog „svarbiausia, kad visa ši papildoma informacija artimiausiu metu pasiektų visus vakcinavimo centrus ir gydytojus.“
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.08; 00:30