Kauno pilies lomoje šeštadienį rengiamas dešimtasis – jubiliejinis – tarptautinis viduramžių riterių turnyras, kuris vyksta pagal tarptautines riterių turnyrų taisykles, o jį komentuoja ir veda profesionalus heroldas.

Turnyre kausis dešimtys riterių iš įvairių Europos šalių. Riterių kovos vyks pogrupiuose, o iš kiekvieno pogrupio į pusfinalį ir finalą pateks tik stipriausieji, kurie turės galimybę varžytis dėl Lietuvos kariuomenės vado prizo – kalavijo, nukaldinto garsių ginklakalių meistrų.

Renginio metu žiūrovai turės galimybę susipažinti su viduramžių kultūra, amatais, XIV-XVII a. šarvų ir ginklų ekspozicija. Norintys galės jėgas išmėginti ieties mėtymo ir šaudymo iš lanko rungtyse, smagiuose ginklanešio žaidimuose, pasimatuoti šarvus ar pasivaržyti tarpusavyje ginklų valdymo rungtyse.

Viduramžiais pėsčiųjų ir raitų riterių turnyrai buvo rengiami feodalų iniciatyva pilyse ir mugėse. Į kautynes atvykdavo tiek kalavijo profesionalai – karų ir kautynių veteranai, tiek ir jauni, šlovės ir turtų trokštantys vyrai. Riterių turnyruose buvo kaunamasi dėl įvairių priežasčių – piniginių prizų, garbės, siekiant apginti nugalėtojo reputaciją arba išgarsėti. Viduramžių riterių turnyrų ir kautynių rekonstrukcijos labai populiarios Europos valstybėse. Turnyrai rengiami kartu su žemių, miestų ir miestelių šventėmis, siekiant atkreipti gyventojų ir lankytojų dėmesį į istorijos paveldą ir tradicijas. Dažnai turnyrus globoja senosios aristokratų ir monarchų giminės.

Lietuvos kariuomenės vado tarptautinis riterių turnyras pirmą kartą buvo surengtas 2008 m. Trakuose. Nuo 2012 m. riterių turnyras perkeltas į Kauną, prie Kauno pilies.

Informacijos šaltinis – ELTA.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2017.05.20; 11:59