Operos solistų pasirodymo „TikTok“ socialiniame tinkle filmavimas LNOBT. Tautvydo Juzėno (LNOBT) nuotr.

Sekmadienį socialiniame tinkle „TikTok“ pasirodė naujas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) muzikinis įrašas, kuriame skambėjo operos solistų atliekama senovės skandinavų giesmė „My Mother Told Me“, išpopuliarinta TV serialo „Vikingai“.
 
Šių metų pradžioje LNOBT žengė į meno institucijų iki šiol neatrastą socialinį tinklą „TikTok“: pirmasis teatro įrašas, kuriame operos solistai atliko Nathano Evanso dainą „The Wellerman“, tapo virusiniu ir sulaukė daugiau kaip 6 mln. peržiūrų. Šio bei antrojo LNOBT „TikTok“ įrašo, kuriame nusifilmavo teatro balerinos, populiarumas atkreipė šalies ir tarptautinės žiniasklaidos dėmesį, sakoma teatro pranešime.
 
Šįkart režisieriaus Gedimino Šeduikio vadovaujama LNOBT kūrėjų komanda nutarė leistis į „TikTok“ platybes su giesme „My Mother Told Me“, skambėjusia TV kanalo „History“ seriale „Vikingai“. Operos vyrų oktetas (tenorai Edgaras Davidovičius, Juozas Janužas, Rafailas Karpis, Tomas Pavilionis, baritonai Jonas Sakalauskas ir Steponas Zonys, bosai Egidijus Dauskurdis ir Liudas Mikalauskas) bei juos pirmyn vedanti žavi solistė Monika Pleškytė privertė patikėti, kad pirmykščius įvaizdžius atnaujinę senovės skandinavų sagų herojai tebegyvena tarp mūsų, puoselėdami per amžius nepakitusį ryžtą aukotis dėl savo gimtojo krašto ir jo žmonių.
 
„Šią dainą panaudoti naujam LNOBT „TikTok“ įrašui pasiūlė teatro vadybininkas Tautvydas Juzėnas, ir mums jo idėja pasirodė priimtina. Mūsų protėviai baltai turėjo nemažai sąsajų su senovės vikingais, tad bendrų istorinių, religinių ir kultūrinių aspektų neišvengiamai esame paveldėję. TV serialas „Vikingai“ yra vienas iš mano mėgstamiausių. Jame pristatyta giesmė „My Mother Told Me“ man atrodo itin vyriška, kupina ritualinės tamsos harmonijos ir kartu turinti ryškų moterišką pradą. Manau, Carlo Gustavo Jungo raštų gerbėjai žiūrėdami turės apie ką susimąstyti… Lengvas, spindintis, briliantinis M. Pleškytės sopranas tapo puikia atsvara ir ryškiu kontrastu vyriškiems balsams“, – pasakoja režisierius G. Šeduikis.
 
„Jau ne vienas žmogus minėjo, kad mano įvaizdis šiame įraše primena aktorę Merilyn Monroe. Specialiai to nesiekėme, tiesiog bandėme atkurti senų kino filmų atmosferą su baltais dūmais ir smokingais. Be to, būtent čia pirmą kartą savo karjeroje pakylu į sceną tiesiai iš LNOBT požemių“, – neslepia jaunoji įrašo žvaigždė M. Pleškytė.
 
Tuo tarpu LNOBT generalinis direktorius J. Sakalauskas, stovintis tarp šiuolaikinių vikingų, pirmą kartą pats uždainuoja teatro „TikTok“ įraše. „Džiaugiuosi turėdamas galimybę bendradarbiauti su be galo išradingais, profesionaliais, talentingais ir atsidavusiais teatrui žmonėmis. Jų dėka LNOBT vardas tampa vis geriau žinomas visame pasaulyje, o toks ir buvo mūsų apgalvoto žingsnio į jaunimui patrauklaus „TikTok“ socialinio tinklo teritoriją tikslas“, – LNOBT pranešime cituojamas J. Sakalauskas.
 
Senovės skandinavų giesmės aranžuotę operos solistams parengė kompozitorius Vitalijus Neugasimovas. Naujojo „TikTok“ įrašo vizualiniu įgyvendinimu rūpinosi vaizdo ir montažo režisierius Ričardas Rickevičius, profesionaliu muzikos įrašu – garso režisierius Aivaras Stankevičius.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.05; 07:00

Kjersti Egerdahl knygos „Vikingai” viršelis

Linksmoje ir įdomioje Kjersti Egerdahl knygoje „Vikingai. Valgyk, renkis ir kovok kaip karys“ apie vikingus ir vikingų laikotarpį sužinosite, ką reiškia gyventi kaip senovės skandinavas.

Vikingai, tie senovės skandinavų jūrininkai, įkvėpė daugybę popkultūros fenomenų, tokių kaip „A&E“ serialas „Vikingai“, „Toras: Ragnarokas“ ir be perstojo augantis vikingų LARP pasaulis.

Vikingai buvo sudėtinga ir užburianti bendruomenė. Čia buvo įgudusių amatininkų, gabiųpirklių, darbščių ūkininkų ir narsių jūreivių.

Vikingai. Slaptai.lt nuotr.

Legendinio vikingų palikimo įkvėpta knygos autorė Kjersti Egerdahl jums siūlo įdomų ir nuotaikingą pasakojimą, padėsiantį suprasti, kas buvo tie vikingai ir kaip jie gyveno: nuo senovės skandinavų kasdienybės iki kovų ir nuotykių paieškų. Sužinosite, kaip vikingai valgė, rengėsi, kovojo, kaip statė karo laivus, kurie jų gyvenime atliko didžiulį vaidmenį, kaip nepaklysdavo plačiajame Atlanto vandenyne, nes sugebėdavo pasinaudoti tuometine navigacija – gamtos ženklais, kaip pritaikė Saulės akmenį, kad išlaikytų kursą jūrose, kaip gamino ginklus, net kaip pynė barzdas į kasas. Knygoje rasite įvairių įdomių istorinių pasakojimų apie vikingų užkariavimus, garsiuosius plėšimus, žymius karius, mitologiją, pomirtinį pasaulį ir daugybę kitų dalykų.

K. Egerdahl knygoje pateikia ir daugybę ištraukų iš kronikų, senovės poemų. Itin įdomūs knygos intarpai „Šiuolaikiniam vikingui“, kuriuose patariama, ką iš vikingų gyvenimo galima pritaikyti šiais laikais. Jei norite daugiau sužinoti apie vikingus, pasinaudokite knygos gale pateikiamu įvairiuose pasaulio kampeliuose esančiu muziejų sąrašu ir internetinėmis nuorodomis.

2020.12.15; 07:00