Vilniaus Geležinkelio stotyje buvo filmuojamos „Anos Kareninos“ dramatiškos scenos. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Dėl koronaviruso sustoję lietuvių ir užsienio kino filmų bei serialų filmavimo darbai į Vilnių vėl grįžta.
 
Sostinėje tęsiami lietuvių kino filmo „Sinefilija“, švedų kriminalinio trilerio „Neprarask budrumo“ (orig. „With One Eye Open“) bei norvegų – lietuvių bendros gamybos vaidybinio filmo „Ne juokais” (orig. „Nothing to Laugh About“) filmavimo darbai.
 
Šiuo metu mieste filmuojami filmai ir serialai, kurie turėjo būti nufilmuoti dar pavasarį, tačiau dėl COVID-19 viruso buvo visiškai sustabdyti, pažymima savivaldybės pranešime.
 
„Karantinas labai stipriai pakenkė Lietuvos kino industrijai, numatytus filmavimus teko atšaukti ir perplanuoti kelis kartus, todėl dabar atsigaunantys filmavimo darbai vyksta visame mieste. Labai prašome vairuotojus būti atidžius ir dėkojame gyventojams už supratingumą“, – kalbėjo Vilniaus kino biuro vadovė Jūratė Pazikaitė.
 
Dėl filmavimo darbų visą rugsėjį Vilniuje, įvairiose miesto vietose, bus daug ilgesnių ir trumpesnių eismo ribojimų, bus stabdomas ir pėsčiųjų, ir transporto priemonių eismas, kai kur eismas bus draudžiamas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.29; 10:30

Saulėtas 1860 metų rugsėjis. Sekmadienis. Tai buvo istorinė diena, kaip rašoma Vilniaus gubernijos atmintinėje knygoje (1861): „…trys ketvirčiai valandos po vidurdienio įvyko tai, kas visiems laikams liks įsimintina Vilniaus istorijoje todėl, kad tuo laiku į Vilnių atvyko pirmasis garvežys geležinkeliu iš Dinaburgo (dabar Daugpilis).

Jau nuo pat ryto Vilniaus visuomenė buriavosi toje vietoje, kur turėjo sustoti traukinys. Puikus rudens oras suteikė šiam renginiui dar daugiau iškilmingumo. Vos pasigirdus traukinio švilpukui, minia džiugiai ėmė šaukti: „eina, eina“. Dūmų kamuoliais virsdamas atpuškavo garvežys ir po kelių akimirkų sustojo, o minia šaukė „valio!“

Vilniečių vardu atvykusius pasveikino archeologinės draugijos pirmininkas grafas Eustachijus Tiškevičius. Jis kreipėsi į susirinkusiuosius, pasveikindamas visus:

Ponai, Jūs matote Vilniaus gyventojus, džiaugsmingai susirinkusius pasveikinti pirmojo garvežio atvykimą į senąjį miestą. Vilniaus archeologinė draugija, su meile saugodama visus paminklus, liudijančius apie Lietuvos šlovę, savo kronikose pažymės 1860 metų rugsėjo 4-ąją (pagal dabartinį kalendorių – 15-ąją). Mes dėkingi jums, geležinkelio statytojai. Kai mus išskirs laikas ir erdvė, telieka jūsų atmintyje, kad gražiosios Vilijos krantuose mokame vertinti talentą, darbą, pažangą.

Vytauto Visocko nuotraukos iš Vilniaus geležinkelio stoties.

2015.09.18; 18:53