esafotas_2

Susidūrimas su lietuviškąja teisėsauga – menkas malonumas. Net jei turi užtektinai pinigų profesionalaus advokato paslaugoms apmokėti, vis tiek nėra šimtaprocentinių garantijų, jog tave teisiantis Temidės tarnas bus itin objektyvus, sąžiningas, principingas.

Lietuviškosios Temidės tarnui sudaryta galimybė ignoruoti net akivaizdžiausias tave ginančio advokato pastabas. Lietuviškąją teisėsaugos veiklą reglamentuojantys įstatymai surėdyti taip, jog, tapęs įtariamuoju arba kaltinamuoju, tampi priklausomas nuo vieno, trijų ar penkių teisėjų malonės arba nemalonės. Baisiausia, kad nenumatytojos jokios sąlygos efektyviai gintis, jei mūsų teisėjai nesivadovauja lietuviškųjų įstatymų nuostatomis. Teoriškai – įmanoma. Praktiškai – ne.

Continue reading „Kaip tapau prisiekusiųjų teismo šalininku”

generaline-prokuratura1

Medininkų nelaimės minėjimas – čia pat. Liepos 31-ąją ir vėl prisiminsime tragiškąją naktį, nusinešusią septynių mūsų muitinės ir pasienio pareigūnų gyvybes. Prisiminsime jau dvidešimtąjį kartą.

Bet ir ši iškilminga ceremonija bus be deramo džiugesio, kuris ateina žinant, jog tikrieji kaltininkai vis dėlto sulaukė pelnytos bausmės. Ir šis minėjimas vargu ar atneš Lietuvai pasitikėjimo savo jėgomis. Juk per dvidešimt metų nesugebėjome nubausti nei tų, kurie užsakė skerdynes, nei tų, kurie atliko šią kruviną užduotį. Tiksliau tariant, mes vis dar tiksliai nežinome, kas tikrieji užsakovai, o kas – iešmininkai ir žudikai.

Continue reading „Medininkų tragedijos minėjimo išvakarėse – keistas prokurorų žingsnis”

medininkai_3

Šiandien Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas patenkino Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro prašymą baudžiamojoje byloje dėl Medininkų muitinės posto darbuotojų nužudymo ir pripažino įtariamaisiais Aleksandrą Ryžkovą ( g. 1968 m.), Andrejų Laktionovą  (g. 1966 m.) bei Česlavą Mlinyką (g. 1960 m.) dėl tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 100 str. redakcija, įsigaliojusi 2011 m. kovo 31 d.).

Baudžiamojo proceso kodekso 187 str. nustato, kad kai užsienio valstybės pilietis, įtariamas dėl nusikaltimo, už kurį numatyta atsakomybė Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių ir Baudžiamojo kodekso 7 straipsnio pagrindais, yra ne Lietuvos Respublikos teritorijoje ir Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių numatytais atvejais negali būti išduotas ar perduotas Lietuvos Respublikai, prokuroro prašymu jis įtariamuoju pripažįstamas ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi.

Continue reading „Medininkų byloje teismas pripažino tris asmenis įtariamaisiais padarius tarptautinės teisės draudžiamą elgesį su žmonėmis”

temide__________

Gegužės 12 d. Europos Sąjungos (ES) Teisingumo Teismas paskelbė, lad Lietuvoje galiojanti tvarka vardus ir pavardes dokumentuose rašyti tik lietuviškais rašmenimis nepažeidžia Europos Sąjungos teisės. 

ES teisė nedraudžia atsisakyti pakeisti civilinės būklės aktų įrašuose įrašytus vardus ir pavardes, jei toks atsisakymas negali suinteresuotiesiems asmenims sukelti rimtų nepatogumų.

Europos Teisingumo Teismas (ETT) pažymi, kad asmens vardas ir pavardė yra vienas iš jo identiteto ir privataus gyvenimo dėmenų, kurį saugo ES pagrindinių teisių chartija ir Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija.

Continue reading „Rašydama pavardes lietuviškais rašmenimis Lietuva ES teisės nepažeidžia”

teismas_foto

Liepos 9-ąją Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme turėjo būti paskelbtas nuosprendis žurnalisto Gintaro Visocko ir Lietuvos prezidento posto siekusio Česlovo Jezersko byloje.

Žurnalistas ir interneto tinklalapio Slaptai.lt redaktorius G.Visockas kaltinamas tuo, jog šiame tinklalapyje viešai paskelbė tikrovės neatitinkančią, pareiškėjo Č.Jezersko garbę ir orumą žeminančią informaciją.

Continue reading „Nuosprendis žurnalisto Gintaro Visocko byloje bus paskelbtas liepos 16-ąją”