Dronai kamikadzės. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, spalio 17 d. (ELTA). Ukrainos sostinės Kyjivo meras Vitalijus Klyčko pranešė, kad pirmadienio rytą miestui iš viso smogė penki dronai kamikadzės.
 
Kaip rašo BBC, meras prieš tai skelbė apie keturis miestui smogusius tokio tipo dronus.
 
Turimais duomenimis, Kyjivo kryptimi iš viso buvo paleisti 28 dronai kamikadzės, tačiau 23 buvo numušti.
 
Lina Linkevičiūtė (ELTA)

Kyjive vienas žmogus žuvo, 4 sužeisti. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, birželio 26 d. (ELTA). Sekmadienį Rusijos karinėms pajėgoms sparnuotomis raketomis apšaudžius gyvenamąjį namą Kyjive sužeistųjų skaičius išaugo iki 4, o vienas žmogus žuvo, praneša naujienų agentūra „Ukrinform“.
 
Raketos apgadino 9 aukštų gyvenamąjį namą ir greta jo esančią infrastruktūrą. Trys viršutiniai namo aukštai buvo iš dalies apgriauti, o pastate kilo gaisras.
 
Įvykio vietoje dirba 80 gelbėtojų ir 20 greitosios pagalbos bei gaisrinės automobilių.
 
Kyjivo meras Vitalijus Klyčko anksčiau sekmadienį paskelbė, kad iš griuvėsių pavyko ištraukti 7 metų mergaitę.
 
Tuo metu Ukrainos Karinės oro pajėgos paskelbė, kad raketas X101 į Kyjivą sekmadienio rytą paleido Rusijos strateginiai bombonešiai Tu-95 ir Tu-160, pakilę iš Kaspijos jūros regiono, Astrachanės.
Po Rusijos atakų Kyjive vienas žmogus žuvo, 4 sužeisti. EPA-ELTA nuotr.
 
Raketos X101 gali nuskristi 5 500 km, todėl Rusijos bombonešiai jas gali iššauti iš savo šalies teritorijos. Sekmadienį į Kyjivą buvo iššauta nuo 4 iki 6 raketų. Dvi jas numušė Ukrainos priešraketinė gynyba – vienos raketos nuolaužos nukrito ant kaimo Kyjivo regione, o kitos nuolaužų kritimo vieta dar nustatinėjama.
 
Šios raketos vienos brangiausių Rusijos kariuomenės ginkluotėje.
 
Karolis Broga (ELTA)

Tegyvuoja Ukraina. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Kyjivas, balandžio 26 d. (AFP-ELTA). Kyjive antradienį pradėtas griauti paminklas, simbolizuojantis istorinius buvusios sovietinės Ukrainos ir Rusijos ryšius, pranešė AFP korespondentai, praėjus daugiau kaip dviem mėnesiams po to, kai Maskvos kariuomenė įsiveržė į kaimyninę demokratinę valstybę.
 
„Nuimame dviejų darbininkų bronzinę skulptūrą, 1982 metais pastatytą sostinės centre „Ukrainos susivienijimui su Rusija atminti“, – sakoma Kyjivo mero Vitalijaus Klyčko pranešime socialinėje žiniasklaidoje.
 
„Išmontavimo darbai prasidėjo šiandien ir planuojame juos baigti šį vakarą“, – pridūrė jis.
 
„Simboliška, kad, kai kranu buvo bandoma pakelti skulptūrą, nukrito rusų darbininko galva“, – rašė V. Klyčko. Šį sprendimą jis paaiškino tuo, ką pavadino Maskvos „barbarišku noru sunaikinti mūsų valstybę ir taikius ukrainiečius“.
 
V. Klyčko sakė, kad antroji skulptūros dalis bus pašalinta vėliau, o milžiniška arka virš darbininkų bus pervadinta ir apšviesta Ukrainos vėliavos spalvomis.
 
Jis sakė, kad miesto valdžia rengia planus nugriauti apie 60 sostinėje esančių paminklų, susijusių su Rusija ir Sovietų Sąjunga. Be to, pasak mero, mieste planuojama pervadinti apie 460 gatvių ir kitų objektų.
 
Nuo tada, kai 2014 metais Rusija aneksavo Krymo pusiasalį, o Maskva savo politinę paramą pasiūlė separatistams šalies rytuose, Kyjivas, vykdydamas „dekomunizacijos“ programą, stengėsi pašalinti dar tebesančius šalyje sovietinės eros simbolius.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.04.27; 08:00

Sprogimas. Slaptai.lt nuotr.

Kyjivas, balandžio 16 d. (AFP-ELTA). Ankstyvą šeštadienio rytą Ukrainos sostinėje Kyjive buvo smogta karinės technikos gamyklai, pranešė AFP žurnalistas. Vos diena anksčiau Rusijos pajėgos bombardavo už miesto esantį raketų gamybos cechą.
 
Kyjivo meras Vitalijus Klyčko socialinėje žiniasklaidoje paskelbė, kad sprogimai įvyko miesto Darnytskio rajone. Iš ten kilo dūmai, jame dirbo gausios gelbėtojų ir medikų pajėgos.
 
V. Klyčko „Telegram“ kanale rašė, kad duomenys apie nukentėjusius asmenis dar tikslinami, ir prašė miesto gyventojų „neignoruoti oro pavojaus sirenų“. Taip pat jis perspėjo išvykusius žmones kol kas negrįžti į miestą ir pasilikti saugesnėse vietose.
 
Pasak unian.net, ekspertai prognozuoja, kad gali suintensyvėti raketų smūgiai į Kyjivo centrą. Tokiu būdu rusų pajėgos esą gali keršyti už raketinio kreiserio „Moskva“ sunaikinimą.
 
Rusijos gynybos ministerija šeštadienį pranešė, kad jos pajėgos smogė karinės technikos gamyklai Kijeve. „Didelio tikslumo ilgojo nuotolio iš oro paleisti ginklai sunaikino ginkluotės gamyklos Kyjive gamybinius pastatus“, – sakoma ministerijos pranešime „Telegram“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.04.17; 08:35

Vokietijos vėliava. Slaptai.lt nuotr.

Berlynas, sausio 26 d. (ELTA). Kijevo meras Vitalijus Klyčko sukritikavo Vokietijos sprendimą nusiųsti Ukrainos kariškiams 5 tūkst. šalmų.
 
„5 tūkst. šalmų – tai tiesiog pokštas. Ką mums atsiųs Vokietija kitą kartą kaip pagalbą? Gal pagalvių?“ – pareiškė V. Klyčko trečiadienį laikraščiui „Bild“. Pasak Ukrainos sostinės mero, „Vokietijos vyriausybės elgesys jam atima žadą“.
 
Ukrainos ambasadorius Berlyne Andrijus Melnykas anksčiau pareiškė, kad Vokietijos gestas turi tik simbolinę reikšmę. „Tai tik lašas jūroje, tai neguodžia“, – sakė jis naujienų agentūrai DPA.
 
Trečiadienį VFR gynybos ministrė Christine Lambrecht pranešė, kad Vokietija perduos Ukrainos kariškiams 5 tūkst. šalmų. Politikė paskelbė apie tokį žingsnį per Bundestago Gynybos komiteto posėdį.
 
Berlynas ne kartą pareiškė neparduosiąs Kijevui mirtinos ginkluotės. VFR tai aiškina tuo, kad netiekia ginklų į krizių regionus. Apie tai kalbėjo ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, ir užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock.
 
Berlynas iki šiol neleidžia, kad Estija perduotų Ukrainai Vokietijos Demokratinėje Respublikoje pagamintų 122 mm haubicų, teigdamas, jog jų tiekimo tikrinimo procesas dar tęsiamas.
 
Rusija prie Ukrainos sienos sutelkė dešimtis tūkstančių kareivių, o tai sukėlė nerimą, kad Europoje gali prasidėti didelis ginkluotas konfliktas.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.01.27; 06:00

„Referendumas“

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ir jo miestų šalies rytuose ir pietuose merai atvežė valdžios apmokėtu transportu į Kijevo Europos aikštę žmones, daugiausiai biudžetinių įstaigų darbuotojus, bijančius prarasti darbo vietas. Taip bandoma sudaryti vaizdą, kad valdžios politiką ir veiksmus palaiko ne mažiau šalies gyventojų, negu jų mitinguoja Nepriklausomybės Maidane.

Toks štai savotiškas „referendumas“ fiziniu buvimu dvejose Kijevo aikštėse.

Continue reading „Sekmadieniniai pamąstymai. „Referendumas“ Kijeve ir Lietuva”