Žygintas Pečiulis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Eidamas 66 metus mirė žurnalistas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius, buvęs LRT Tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis. Tai LRT.lt patvirtino šeimos nariai.
 
Profesorius pirmadienį mirė Vilniaus universiteto Santaros klinikose, kur buvo gydomas dėl širdies ligos.
 
Vilniaus universitete Ž. Pečiulis dėstė audiovizualines medijas, vaizdo ir garso raiškos žurnalistiką, audiovizualinių ir tinklaveikos medijų diskursą, audiovizualinę raišką.
 
Nuo 1978 iki 1991 metų dirbo Lietuvos radijo ir televizijos redaktoriumi, vėliau – žurnalistu savaitraštyje „Kalba Vilnius“, apžvalgininku „Lietuvos ryto“ savaitinio televizijos priede „TV antena“, buvo GŽI internetinio portalo, skirto diskusijoms apie žurnalistų etiką, žiniasklaidos skaidrumą, draugijos narys.
 
2005-aisiais už praktinį vadovą „Efektyvi komunikacija“ buvo apdovanotas kaip geriausio metų mokslo populiarinimo kūrinio autorius. Ž. Pečiulis – Žurnalistikos žodyno bendraautoris.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.23; 14:34

Lietuvos radijo ir televizijos naujienų portalo lrt.lt pertvarka turės būti vykdoma, atsižvelgiant tiek į redakcijos nuomonę, tiek į LRT tarybos nuomonę, mano vyriausiasis portalo redaktorius Vladimiras Laučius.

Jo teigimu, po antradienį LRT taryboje išsakytų pozicijų aišku, kad nacionalinio transliuotojo administracija negalės tiesiog įgyvendinti pertvarkos, neatsižvelgiant į pastabas.

„Rezultatas yra teigiamas, nes pamatėme, kad taryboje turime rimtą rimtų žmonių paramą. Aš abejoju, kad tos klaidos, kurios padarytos administracijos, galėtų ir toliau egzistuoti, nieko netaisant ir į nieką neatsižvelgiant. Jeigu bus brutalus nesiskaitymas ir su dalies tarybos narių nuomone, ir su portalo redakcija, – man tai sunkiai įsivaizduojama demokratiškoje šalyje“, – Eltai sakė V. Laučius.

Anot jo, palaikymo jis sulaukė iš LRT tarybos narių Vilijos Targamadzės, Lolitos Jablonskienės, Dariaus Chmieliausko ir Dalios Kutraitės Giedraitienės.

Jo teigimu, nors LRT taryba teigia negalinti administracijai nurodyti, kaip elgtis reorganizacijos metu, o tik patarti, situacija yra gera ir į diskusiją LRT turėtų atsižvelgti.

V. Laučius nepritaria reorganizacijai, pagal kurią visa portalo redakcija taps pavaldi techniniam skyriui. Pagal vykdomą pertvarką, LRT bus įkurtas Interneto departamentas, o šiame atsiras tiek lrt.lt portalas, tiek ir už techninį palaikymą bei už socialinių tinklų turinį atsakingi asmenys.

„Mano pozicija yra oficiali, neigiama, aš aiškiai suformulavau, kad nepritariu šiai reorganizacijai, o tai, kad šiandien per posėdį buvo pasakyta, kad aš kažkur padėjęs parašus… Tai galiu atvirai pasakyti, kai man pasako, kad, jeigu nepasirašysi, tavo darbuotojai negaus didesnių atlyginimų, kurie jiems buvo numatyti, man tenka pasirašyti“, – aiškino V. Laučius.

Tuo metu LRT tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis teigia, kad problema kilo, nes LRT viduje nebuvo pakankamai komunikuojama.

„Pagal įstatymus iš viso nėra LRT tarybos kompetencijos reikalas, nes struktūra yra generalinio direktoriaus reikalas. Mes buvome tik informuoti, kaip tai turėtų atrodyti. Galima konstatuoti, kad nebuvo pakankama komunikacija viduje LRT“, – Eltai sakė Ž. Pečiulis.

Anot jo, posėdyje „buvo pasiūlyta dar labiau komunikuoti, pasitarti tarpusavyje, ir ta struktūra bus sukurta“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.24; 09:00

Copy of savukynas_alumnato_kieme

Norėčiau prisiminti per LRT neseniai rodytą ginčų laidą “Savaitės atgarsiai”. Mano supratimu, žurnalisto Virginijaus Savukyno moderuotą laidą apie žiniasklaidos, valdžios ir teismų tarpusavio santykius derėtų laikyti viena stipriausių paskutiniųjų tokio žanro diskusijų.

Laida įsiminė būtent kaip konkreti, aštri ir siūlanti realias išeitis. Diskusijos vedėjas į dienos šviesą vilko ne tariamas, ne paviršutiniškas, bet tikras problemas.

Ar tik ne pirmą sykį viešojoje erdvėje buvo labai aiškiai įvardintos nerimą keliančios lietuviškosios tendencijos? Pavyzdžiui: žiniasklaidos priemonių pagalba kai kurios kaimyninės valstybės Lietuvai daro milžinišką neigiamą įtaką, o Lietuvos valdžia arba nenori, arba nesugeba šioms tendencijoms deramai pasipriešinti.

Continue reading „Nepriklausoma spauda Lietuvos valdžiai vis dar nereikalinga?”