Konservatoriai neleido G. Kirkilui vesti Seimo posėdžio ir pasiūlė pasitikrinti blaivumą. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcija kreipiasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojo Jurgio Razmos viešų kaltinimų Seimo pirmininko pavaduotojui Gediminui Kirkilui, neva jis posėdžiui pirmininkauja neblaivus.

Frakcijos nuomone, tokiais įžūliais kaltinimais be pagrindo besimėtančių konservatorių elgesys turėtų būti apsvarstytas Seimo etikos komisijos.

„Mūsų frakcijos narys, Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas vadovavo posėdžiui, kuriame kaip tik buvo svarstomas konservatoriams ir jų partneriams Lietuvos socialdemokratų partijai nepalankus Politinių partijų finansavimo įstatymas, kai prie mikrofono viešus kaltinimus dėl neva Gedimino Kirkilo neblaivumo pažėrė konservatorius Jurgis Razma. Iš pradžių į šias fantazijas stengėmės nereaguoti, tačiau įžūlumui ribų nebuvo, ir šiuos kaltinimus tęsė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis. Tokiu būdu konservatoriai siekė, kad nuo pirmininkavimo posėdžiui būtų nušalintas Kirkilas, nes kaip tik tuo metu buvo sprendžiamas politinių partijų finansavimo klausimas. Akivaizdu, kad taip buvo siekiama nepriimti šio įstatymo projekto. Štai tokiais šlykščiais metodais dirba dešinieji, kad pasiektų savo“, – sako Seimo LSDD frakcijos seniūnas Andrius Palionis.

Pasak Seimo LSDD frakcijos nario, Seimo pirmininko pavaduotojo G. Kirkilo, jis nusišalino nuo pirmininkavimo posėdžiui, kad nekeltų nereikalingo sąmyšio ir negaišintų Seimo posėdžio laiko tuščioms kalboms.

„Atsisakiau pirmininkauti todėl, kad nebūtų traktuojama, jog būdamas LSDDP pirmininku galėjau būti neobjektyvus. Perleidau vadovavimą posėdžiui kitai kolegei Seimo vicepirmininkei Irena Šiaulienei, tikėjausi, kad niekus kalbantys konservatoriai liks patenkinti ir taupys Seimo posėdžio laiką. Deja, kaip matome, ribų konservatoriai nejaučia. Nemanau, kad turėtume kaskart kažkam sufantazavus pulti tikrintis blaivumą, nes kažkam to tiesiog norisi. Manau, Seime trūksta elementarios pagarbos ir etiško elgesio kitų atžvilgiu“, – sako Seimo pirmininko pavaduotojas G. Kirkilas.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo konservatoriams kilus įtarimų dėl galimai alkoholį vartojusio Seimo vicepirmininko Gedimino Kirkilo, pats G. Kirkilas teigė alkoholį vartojantis saikingai, o šiandien jo nevartojęs.

„Aš alkoholį vartoju labai saikingai, kartais pavartoju, bet šiandien nevartojau“, – žurnalistams sakė iš Seimo plenarinių posėdžių salės pasibaigus plenariniam posėdžiui išėjęs G. Kirkilas.

Žurnalistų paklaustas, ar ketina pasitikrinti alkotesteriu, jis atsakė klausimu: „O kodėl turėčiau?“

Opozicijai kilusių abejonių dėl galimo girtumo jis nedramatizavo, nes tai esą politinis spaudimas. „Jie gali visada abejoti, čia yra politinis spaudimas mums“, – sakė jis.

Konservatorius J. Razma Seimo plenariniame posėdyje paprašė, kad Socialdemokratų darbo partijos lyderis G. Kirkilas pasitikrintų blaivumą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.06.30

Ketvirtadienio rytą darbo metu galimai neblaivus buvęs parlamentaras Linas Balsys šiuo metu yra savo namuose, tačiau tiesioginio kontakto užmegzti nepavyko – Seimo narys durų pareigūnams neatidaro, pranešė policija.

Policijos departamento Pajėgų valdymo valdybos viršininko Arūno Paulausko teigimu, vienas policijos ekipažas vis dar budi prie parlamentaro namų.

„Su pačiu L. Balsiu tiesioginio ryšio šiandien nebuvo – spėjame, kad parlamentaras spėjo grįžti namo iki policijai ten atvykstant. Durų pareigūnams L. Balsys neatidaro, bandėme stebėti vaizdą pro namo langą. Šiuo metu prie Seimo nario namų budi policijos ekipažas, sieksime užmegzti kontaktą”, – žurnalistams pranešė A. Paulauskas.

Ar automobilį galimai neblaivus L. Bastys vairavo pats, policijai kol kas išsiaiškinti nepavyko.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, ketvirtadienį žurnalistų atliktas patikrinimas alkotesteriu parodė parlamentaro L. Balsio galimą girtumą – darbo metu jis pripūtė 1,82 promilės. Iš ryto plenariniame posėdyje dalyvavęs L. Balsys po tokios žurnalistų „diagnozės“ galimai vėliau neblaivus išvyko iš Seimo rūmų.

„Policijai yra pranešta, jis yra ieškomas“, – žurnalistams po parlamentaro išvykimo sakė Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Peržiūrėjus vaizdo kameras paaiškėjo, kad politikas išvyko automobiliu.

Pats L. Balsys iš ryto kalbėdamas su žurnalistais savo girtumą neigė.

„Nebuvau aš niekaip išgėręs, aš tiesiog geriu tam tikrus vaistus, nes turiu stuburo išvaržą, pasitempęs kojos sausgysles, turbūt truputėlį persisportavau, nes kasdien po 3 kilometrus nubėgu. Tie vaistai yra raminantys ir skausmą mažinantys, galbūt jie sukelia tam tikrą mieguistumą“, – žurnalistams sakė L. Balsys.

Jeigu faktas dėl L. Balsio girtumo būtų oficialiai patvirtintas policijos, būtų galima ir apkalta šiam Seimo nariui.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.10; 00:10