Švedijos prokurorai pareikalavo nuteisti rusą penkerius metus kalėti „už neteisėtą žvalgybinę veiklą“


Švedijos vidaus žvalgybos užrašas

Stokholmas, rugsėjo 29 d. (ELTA). Švedijos prokurorai ketvirtadienį paragino skirti laisvės atėmimo iki penkerių metų bausmę Rusijos ir Švedijos piliečiui Sergejui Skvorcovui, kaltinamam Vakarų technologijų perdavimu Rusijos kariškiams, praneša „Amerikos balsas“. Rusas, suimtas 2022 metų lapkritį per kratą jo namuose Stokholmo priemiestyje, gyvena Švedijoje nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio ir vadovauja importo-eksporto kompanijoms.
 
60-metis Rusijos ir Švedijos pilietis kaltinamas daugiau nei dešimtmetį vykdęs „neteisėtą žvalgybinę veiklą“ prieš JAV ir Švediją. Pasak Švedijos žiniasklaidos cituojamų ekspertų, ši veikla pirmiausia buvo susijusi su elektroninės įrangos, kuri, be kita ko, gali būti naudojama atliekant tyrimus branduolinio ginklo kūrimo srityje, tiekimu.
 
Didžioji dalis tris savaites trukusio teismo proceso vyko už uždarų durų dėl nacionalinio saugumo. „Jis yra Rusijos karinio komplekso ir jo žvalgybos padalinio pirkimų agentas, – Stokholmo apygardos teisme pareiškė prokuroras Henrikas Olinas. – Rusijai reikia elektroninių technologijų“.
 
Pasak H. Olino, S. Skvorcovas naudojo išgalvotus verslo partnerių vardus, nenurodė informacijos apie eksportuojamos produkcijos rūšis ir pateikė melagingą informaciją apie jos galutinius vartotojus.
 
Rusas ketvirtadienį teismo posėdyje tvirtino esąs nekaltas.
 
Prokuroras prašė teismo įkalinti S. Skvorcovą nuo ketverių su puse iki penkerių metų.
 
H. Olinas anksčiau žurnalistams sakė, kad elektroniniai prietaisai dažniausiai buvo tiekiami iš JAV.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.09.29; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *