Italijoje sučiuptas mafijos bosas M. Messina Denaro – negrįžtamoje komoje


Nemirtingoji mafija

Roma, rugsėjo 23 d. (AFP-ELTA). Liūdnai pagarsėjęs Sicilijos mafijos bosas Matteo Messina Denaro, tris dešimtmečius slapstęsis ir sausį sučiuptas, yra ligoninėje komos būklės ir nebemaitinamas, šeštadienį pranešė žiniasklaida.
 
61 metų mafiozas jau kelerius metus sirgo storosios žarnos vėžiu. Jis pats nusprendė gydytis ir po apsilankymo Sicilijos sostinės Palermo klinikoje buvo suimtas.
 
Pranešta, kad jis buvo laikomas griežto režimo kalėjime Akviloje ir tęsė gydymą kameroje. Tačiau rugpjūčio pradžioje M. Messina Denaro buvo perkeltas į vietos ligoninės kalinių palatą, pastarosiomis dienomis jo būklė pablogėjo. Žiniasklaida pranešė, kad jis dabar yra „negrįžtamoje komoje“. Medikai nustojo jį maitinti, jis prašė jo negaivinti.
 
Daugelį metų M. Messina Denaro buvo svarbiausias Sicilijos nusikalstamo sindikato „Cosa Nostra“, apie kurį pasakojama filmuose „Krikštatėvis“, asmuo. Jis taip pat buvo vienas negailestingiausių jos bosų, per daugelį metų nuteistas šešiais įkalinimais iki gyvos galvos, įskaitant už vaidmenį 1992 m. nužudant su mafija kovojusį teisėją Giovanni Falcone. Jis taip pat buvo pripažintas kaltas dalyvavęs rengiant virtinę pražūtingų sprogdinimų Romoje, Florencijoje ir Milane 1993 m. bei pagrobęs ir vėliau nužudęs dvylikametį liudytojo G. Falcone‘s byloje sūnų.
 
M. Messina Denaro dingo 1993 m. vasarą ir buvo ieškomiausias bėglys Italijoje. Vėlesniais metais būta daug spėlionių, kur jis galėjo dingti. Galiausiai buvo nustatyta, kad jis slapstėsi netoli savo gimtojo Kastelvetrano miestelio vakarų Sicilijoje.
 
Tyrėjai daugelį metų ieškojo galimų jo slėptuvių Sicilijos kaime, klausėsi jo šeimos narių ir draugų pokalbių telefonu. Jie išgirdo kalbant apie vėžiu sergančio neįvardyto asmens medicinines problemas, taip pat akių problemas. Galiausiai detektyvai įsitikino, jog kalbama apie M. Messiną Denaro. Jie pasinaudojo nacionalinės sveikatos sistemos duomenų baze ieškodami atitinkamo amžiaus bei ligos istorijos vyrų ir galiausiai jį aptiko.
 
Nors mafiozo suėmimas buvo šiokia tokia paguoda jo aukų artimiesiems, nusikaltėlis tylėjo. Apklausiamas po suėmimo M. Messina Denaro neigė, kad yra „Cosa Nostra“ narys.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.09.24; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *