Pirmadienį JAV karinių jūrų pajėgų smogiamajai grupei su atominiu lėktuvnešiu „Ronald Reagan“ priešakyje buvo įsakyta išplaukti į jūrą iš Jokosukos bazės prie Tokijo su ilgalaike misija.

Tai pranešė Japonijos naujienų agentūra „Kyodo“, remdamasi vietos valdžios atstovais.

Smogiamosios grupės maršrutas nenurodomas. Be atominio lėktuvnešio, ją sudaro mažiausiai vienas raketinis kreiseris ir mažiausiai du raketiniai eskadriniai minininkai. Paprastai junginį lydi smogiamasis atominis povandeninis laivas.

Pasak „Kyodo“, grupės išplaukimas gali būti susijęs su įtampos didėjimu regione, kadangi sekmadienį Šiaurės Korėja sėkmingai paleido dar vieną balistinę raketą į Japonijos jūros zoną. Šiuo metu prie Korėjos pusiasalio jau yra JAV karinių jūrų pajėgų smogiamoji grupė su atominiu lėktuvnešiu „Carl Vinson“ priešakyje. Be to, regione užfiksuoti keli Amerikos atominiai povandeniniai laivai.

Papildyta naujausia informacija

JAV atominis lėktuvnešis „Ronald Reagan“, vadovaujantis Amerikos karinių jūrų pajėgų smogiamajai grupei, negali išplaukti į jūrą iš Jokosukos bazės prie Tokijo dėl gedimo.

Tai pirmadienį pranešė Japonijos naujienų agentūra „Kyodo“.

Gautomis žiniomis, JAV karinių jūrų pajėgų smogiamoji grupė turėjo palikti bazę pirmadienį. Gedimo pobūdis nepatikslinamas, bet pabrėžiama, kad lėktuvnešyje turės būti atlikti remonto darbai. Kada „Ronald Reagan“ galės išplaukti į jūrą, taip pat nepranešama.

Anksčiau pirmadienį buvo sužinota, kad JAV karinių jūrų pajėgų smogiamajai grupei su atominiu lėktuvnešiu „Ronald Reagan“ priešakyje buvo įsakyta išplaukti iš Jokosukos bazės su ilgalaike misija, kurios maršrutas nebuvo paskelbtas. Pasak „Kyodo“, įsakymas išplaukti gali būti susijęs su įtampos didėjimu regione, kadangi sekmadienį Šiaurės Korėja sėkmingai paleido dar vieną balistinę raketą į Japonijos jūros zoną.

Šiuo metu prie Korėjos pusiasalio jau yra JAV karinių jūrų pajėgų smogiamoji grupė su atominiu lėktuvnešiu „Carl Vinson“ priešakyje. Ją taip pat sudaro raketinis kreiseris ir du raketiniai eskadriniai minininkai. Be to, regione užfiksuoti keli Amerikos atominiai povandeniniai laivai.

Informacijos šaltinis – ELTA agentūra.

2017.05.15; 12:44

fbi_3

Samuelis Loringas Morisonas (Samuel Loring Morison, g. 1944) – JAV KJP specialiųjų tarnybų analitikas, perdavęs Anglijos žurnalui sovietų laivų statyklos foto nuotraukas, padarytas iš palydovo. Žymaus karinio jūrų istoriko Samuelio Elioto Morisono anūkas.

Samuelis Loringas tik neilgą laiką tarnavo karininku laivyno kovinėse dalyse.

Paskui jau kaip civilinis specialistas perėjo į JAV Karinių jūrų pajėgų (KJP) istorijos institutą. Ir pagaliau 1976 metais užėmė analitiko pareigas Karinio jūrų žvalgybinio aprūpinimo centre (KJŽAC). Netrukus po to S.Morisonas tapo Vašingtono atstovu Didžiosios Britanijos kasmetiniame žinyne „Jane‘s Fighting Ships“, spausdinusiame atvirą ir išslaptintą informaciją apie pasaulio šalių karines pajėgas.

Continue reading „Samuelio Loringo Morisono piktnaudžiavimus demaskavo FTB agentai“