Tailando policija šeštadienį pranešė, kad viename prekybos centre vyras ėmė šaudyti į žmones. Naujausiais duomenimis, mažiausiai 17 žmonių žuvo, o dar dešimtys buvo sužeisti, informuoja AFP.
 
Anksčiau policijos atstovė spaudai naujienų agentūrai dpa patvirtino, kad žuvo mažiausiai trys žmonės, o šaulys dar nebuvo sulaikytas.
Vėliau neįvardijamas Bendrojo pagalbos centro darbuotojas naujienų agentūrai AFP sakė, kad žuvusiųjų buvo 17, o sužeistųjų – 14.
 
Išpuolis įvyko dideliame prekybos centre Nakhonratčasimos provincijoje, maždaug už 260 km į šiaurės rytus nuo šalies sostinės Bankoko.
Tailando žiniasklaida paskelbė, kad šūvius į žmones paleido kareivis. Jis nušovė savo vadą, kitus karius ir civilius.
 
Pranešta, kad užpuolikas šaudė iš automatinio ginklo, o nušovęs policininkus pabėgo iš įvykio vietos kariniu „Humvee“ visureigiu.
Įvykio liudininkai socialiniuose tinkluose rašė, kad jie slepiasi nuo šūvių prekybos centre.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.09; 00:30

Bankoke šeštadienį prasidėjo kasmetinis Pietryčių Azijos valstybių organizacijos (ASEAN) viršūnių susitikimas. Forumo šeimininkas Tailandas pirmiausiai ketina siekti, kad būtų užbaigtos derybos dėl vienos didžiausių pasaulio laisvosios prekybos zonų.
 
Vadinamoji Regioninė visapusiškos ekonominės partnerystės sutartis (RCEP) apjungtų 10 ASEAN šalių – Brunėjų, Kambodžą, Indoneziją, Laosą, Malaiziją, Mianmarą, Filipinus, Singapūrą, Tailandą ir Vietnamą, o taip pat Kiniją, Indiją, Japoniją, Pietų Korėją, Australiją ir Naująją Zelandiją.
 
Ši sutartis buvo sugalvota kaip atsvara Ramiojo vandenyno regiono laisvosios prekybos sutarčiai (TPP), iš kurios JAV pasitraukė netrukus po to, kai prie šalies vairo stojo Donaldas Trumpas. Tačiau derybos dėl RCEP pastaruoju metu įstrigo. Indija baiminasi, kad ją užplūs pigi produkcija iš Kinijos. Australija ir Naujoji Zelandija reikalauja aplinkos ir darbo saugumo standartų.
 
Vis dėlto į eksportą orientuotos ASEAN šalys nori užbaigti derybas, nes baiminasi neigiamų prekybos ginčo tarp JAV ir Kinijos padarinių. RCEP turi milžinišką reikšmę prekybos apimčių didinimui, sakė Tailando vyriausybės atstovas Werachonas Sukhondhapatipakas. Filipinų vyriausybės atstovas Martinas M. Andanaras teigė, kad sutartis turi būti kiek įmanoma greičiau įgyvendinta. „Laisvoji prekyba tikrai yra tai, ko reikia šiam regionui“, – pabrėžė jis.
 
Dviejų dienų susitikime taip pat bus kalbama apie ginčą dėl salų Pietų Kinijos jūroje, rohinjų musulmonų mažumos persekiojimą Mianmare ir plastiko atliekas jūroje.
 
Rohinjų krizėje ASEAN šalys iki šiol susilaikė nuo kritikos Mianmaro vyriausybei. Tačiau penktadienį Malaizijos premjeras Mahathiras Mohamadas pabrėžė: „Mes tikimės, jog gali būti kažkas padaryta, kad priespauda liautųsi“. ASEAN viršūnių susitikime dalyvauja ir Mianmaro de facto vyriausybės vadovė Aung San Suu Kyi.
 
Kovą su atliekų problema ketinama skelbti vadinamuoju ASEAN šalių Bankoko pareiškimu. Remiantis projektu, pareiškimą pasirašiusios šalys įsipareigos ateityje vengti jūrų šiukšlinimo ir jį ženkliai sumažinti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.23; 03:00

Tailandas turi naują karalienę. EPA-ELTA nuotr.
Tailandas turi naują karalienę. Likus trims dienoms iki oficialios monarcho Mahos Vajiralongkorno karūnavimo ceremonijos, karališkieji rūmai trečiadienį netikėtai paskelbė, kad jo žmona Suthida skiriama karaliene. Iki šiol net nebuvo žinoma, kad jie susituokę.

Nuo 2016 metų monarcho pareigas einantis Maha Vajiralongkornas ir buvusi stiuardesė drauge gyvena kelerius metus. Oficialiai nepatvirtintais pranešimais, jie tik trečiadienio rytą iš Vokietijos, kur turi vilą, grįžo į Bankoką.

66-erių karaliui tai jau ketvirta santuoka. Jis turi septynis vaikus. Maha Vajiralongkornas, kuris dar žinomas kaip Rama X, prieš pustrečių metų sėdo į sostą, kai mirė jo tėvas Bhumibolas. Šis karaliavo daugiau kaip septynis dešimtmečius.

Tailando karališkieji rūmai su daugiau kaip 26 mlrd. eurų turtu yra viena turtingiausių pasaulio monarchijų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.02; 06:15

Bankoke, Tailande, pradėjo dirbti tarptautinė automobilių paroda. Ji veiks kovo 28-balandžio 8 dienomis. Joje pristatyta 30-ies automobilių bendrovių ir 15-os motociklų gamintojų naujausia produkcija. 
 
EPA – ELTA nuotr.
 
 
2018.03.29; 08:11