Czv_normalus

Dabar jau niekas neabejoja, kad šią savaitę, o tiksliau – gegužės 28-ąją, iš savo posto pasitrauks JAV nacionalinės žvalgybos direktorius Denisas Blairas. Sunku pasakyti, ar šis pareigūnas tarnybą palieka tikrai savo noru, ar yra verčiamas jos atsisakyti. Nacionalinės žvalgybos direktoriaus pareigos buvo sukurtos tuoj po tragiškos 2001 metų rugsėjo 11-osios dienos, kai Niujorkas ir Vašingtonas sulaukė galingų teroristų atakų. Oficialusis Vašingtonas tikėjosi, jog sukurta naujoji struktūra padės efektyviau  koordinuoti JAV slaptųjų tarnybų veiklą. Greičiausiai taip ir atsitiko. Juk po juodojo Rugsėjo šioje šalyje teroro aktų daugiau nebebuvo. Nė vieno. Amerikiečiai sugebėjo savo šalį apsaugoti nuo naujų išpuolių.

Continue reading „Geriau gyvena tos valstybės, kurių slaptosioms tarnyboms keliami dideli reikalavimai“

video_cip

Lietuvos spaudoje pasirodė buvusio VSD vadovo Mečio Laurinkaus vieši samprotavimai apie tiek apie šiandieninės politikos realijas, tiek apie kai kuriuos žvalgybinius – kontržvalgybinius aspektus. Kaip derėtų vertinti tokį buvusio VSD direktoriaus sprendimą? Į videostudijos “SLAPTAI” klausimus atsako buvęs aukšto rango VSD pareigūnas Danas Arlauskas. D.Arlauskas nemano, jog šitaip elgdamasis M.Laurinkus nusižengė nerašytoms žvalgybininko etikos ar moralės taisyklėms. Pasak D.Arlausko, buvęs VSD vadovas tiesiog siekia sugrįžti į didžiąją politiką. Štai ir visa paslaptis. Beje, duodamas portalui Slaptai.lt interviu D.Arlauskas prisipažino pats rašąs knygą apie VSD. “Tik dar sunku pasakyti, kada pavyks ją užbaigti”, – tvirtino nūnai Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus pareigas einantis D.Arlauskas.

Buvęs VSD pareigūnas D.Arlauskas komentuoja ir kai kuriuos kitus aktualius šių dienų klausimus: kas galėtų tapti naujuoju VSD vadovu, kodėl Lietuva neturi susikūrusi koncepcijos, kaip jai bendrauti su Rusija, ar tikrai kaimyninės šalies slaptosios tarnybos baigia užgrobti jau ir smulkųjį bei vidutinį lietuviškąjį verslą… Su buvusiu VSD pareigūnu Danu Arlausku kalbasi visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt ir laikraščio “XXI amžius” žurnalistas Gintaras Visockas.

Continue reading „Buvęs žvalgybininkas Danas Arlauskas neneigia rašąs knygą apie VSD“

Laurinkus26

Nė kiek nenustebau dienraštyje “Lietuvos rytas” aptikęs pirmuosius buvusio ilgamečio VSD direktoriaus Mečio Laurinkaus samprotavimus. Atšauktas iš ambasadoriaus pareigų Gruzijoje buvęs pagrindinės Lietuvos slaptosios tarnybos vadovas šiandien lyg ir bedarbis, intensyviai ieškantis politinės nišos tolimesnei veiklai. O tokiais atvejais sėkmingai kopti į viršų padeda viešos publikacijos, ypač jei jas skelbia didelį tiražą ir nemažą įtaką turintys leidiniai. Tad buvusio ilgamečio vyriausiojo žvalgybininko M.Laurinkaus apsisprendimas kiekvieną šeštadienį Gedvydo Vainausko redaguojamame leidinyje skelbti savas įžvalgas, – natūralus. Juolab kad netekę politinių ar tarnybinių krėslų daug kas Lietuvoje elgiasi panašiai: pradeda viešai skelbti savus komentarus, pastabas. Beje, panašiai elgiasi viso pasaulio žvalgybininkai. Ambicingiausieji, drąsiausieji, atkakliausieji pradeda rašyti memuarus, prisiminimus, esė.

Continue reading „Mečio Laurinkaus kaukė“