Danija antradienį pranešė, kad iškvietė Rusijos ambasadorių pasikalbėti dėl oro erdvės pažeidimo. Praėjusią savaitę per NATO pratybas Rusijos naikintuvas įskrido į Danijos oro erdvę.
 
Pagal pranešimus, Rusijos naikintuvas per NATO pratybas sekė JAV bombonešį ir įskrido į Danijos oro erdvę.
 
„Labai rimtai vertinu nepriimtiną Rusijos įvykdytą Danijos oro erdvės pažeidimą. Labai svarbu, kad visi, įskaitant Rusiją, gerbtų pagrindines taisykles ir tarptautinius principus“, – teigė Danijos užsienio reikalų ministras Jeppe Kofodas.
 
„Ši žinutė šiandien buvo perduota Rusijos ambasadoriui. Buvo aiškiai pasakyta, kad tai neturi pasikartoti“, – sakė ministras.
 
NATO taip pat pasmerkė agresyvų Rusijos elgesį.
 
Pasak NATO, „incidentas, įvykęs penktadienį virš Danijai priklausančios Bornholmo salos Baltijos jūroje, pirmas tokio pobūdžio incidentas per kelerius pastaruosius metus ir rodo naują Rusijos provokuojančio elgesio lygį.“
 
Amerikiečių bombonešis B52 praėjusį penktadienį dalyvavo pratybose „Allied Sky“, per kurias šeši tokie orlaiviai per vieną dieną praskrido virš visų 30 NATO šalių narių.
 
Virš Baltijos jūros „Air Force“ lėktuvas staiga sulaukė Rusijos naikintuvo SU-27 palydos – šis sekė JAV bombonešį  iki Danijos Bornholmo salos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.02; 07:36

Bendros Rusijos ir Venesuelos ginkluotųjų pajėgų pratybos Venesueloje sukėlė griežtą regiono šalių kritiką. Nerimą pirmiausiai pakurstė dviejų Tu-160 ilgojo nuotolio bombonešių, galinčių nešti branduolinį užtaisą, permetimas į Venesuelą. 

„Šis svetimas karinis buvimas pažeidžia Venesuelos konstituciją, nes tam nepritarė parlamentas“, – sakoma Amerikos valstybių organizacijos (OAS) pareiškime. Jei bombonešiai tikrai ginkluoti branduoliniais užtaisais, tai būtų nusižengimas Tlatelolco sutarčiai, kuri Lotynų Ameriką ir Karibus skelbia zona be branduolinio ginklo.

Prieš tai jau JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo sukritikavo karines pratybas. „Rusijos vyriausybė per pusę pasaulio nusiuntė bombonešius į Venesuelą. Rusai ir venesueliečiai turi suprasti, kaip viskas yra: dvi korumpuotos vyriausybės, švaistančios valstybės lėšas ir kojomis trypiančios laisvę, kai jų gyventojai kenčia“, – rašė jis tviteryje. Kolumbijos prezidentas Ivanas Duque’as televizijos stočiai RCN sakė: „Tai ne tik nedraugiškas aktas Kolumbijos atžvilgiu, bet ir viso regiono atžvilgiu“.

Ilgojo nuotolio bombonešis TU-160. EPA – ELTA nuotr.

Venesuelos užsienio reikalų ministras Jorge’as Arreaza tuo tarpu kritiką atmetė: „Neįtikėtina, kad JAV vyriausybei kyla abejonių dėl mūsų teisės bendradarbiauti karinėje ir saugumo srityje su kitomis šalimis po to, kai prezidentas Donaldas Trumpas viešai pagrasino karine intervencija, – rašė jis tviteryje. – Jei norite su mumis bendradarbiauti, atšaukite sankcijas“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.14; 06:00