JAV prezidentas Donaldas Trumpas apkaltino šalies žiniasklaidą naudojantis bombas siuntinėjusio piktadario istorija išpuoliams prieš jį ir Respublikonų partiją. Jis tai pareiškė penktadienį per mitingą Šiaurės Karolinos valstijoje.

„Pastaruoju metu matome, jog žiniasklaida mėgina pasinaudoti piktavališkais vieno žmogaus veiksmais, kad gautų politinių dividendų ir panaudotų tai prieš mane ir Respublikonų partiją“, – sakė D. Trumpas. „Visiems bus geriau, jeigu bus nutraukta asmeninių išpuolių politika“, – pridūrė jis.

Anksčiau amerikiečių žurnalistai, bendraudami su prezidentu pietinėje Baltųjų rūmų pievelėje, uždavė D. Trumpui klausimą, ar jis nekaltina savęs dėl piktadario, išsiuntusio bombas dabartinės administracijos politiniams priešininkams, veiksmų. Žiniasklaidos atstovai savo klausimą paaiškino tuo, kad įtariamasis yra D. Trumpo ir respublikonų šalininkas. Prezidentas pareiškė nejaučiąs jokios atsakomybės ir priminė kitus analogiškus incidentus, per kuriuos išpuolių taikinys buvo jau respublikonai.

Penktadienį bombų siuntimo paštu byloje buvo sulaikytas 56 metų Cesaris Sayocas, kuris gyveno Aventūros mieste Majamio apylinkėse ir yra Respublikonų partijos šalininkas. CNN duomenimis, per pirmąją apklausą įtariamasis pareiškė, kad bombos niekam nepadarys žalos.

Iki šiol Jungtinėse Valstijose buvo aptikta mažiausiai 13 savadarbių sprogstamųjų įtaisų, išsiųstų įvairiems adresatams. Jie buvo skirti finansininkui George`ui Sorosui, buvusiai JAV valstybės sekretorei Hillary Clinton, buvusiam JAV prezidentui Barackui Obamai, buvusiam CŽV direktoriui Johnui Brennanui, buvusiam teisingumo ministrui Ericui Holdenui, Kongreso Atstovų Rūmų narei demokratei Maxine Waters, buvusiam viceprezidentui Josephui Bidenui, garsiam Holivudo aktoriui Robertui de Nirui. Jie visi žinomi liberaliomis pažiūromis ir kritika JAV prezidento Donaldo Trumpo adresu. Nuo siuntų niekas nenukentėjo.

Informacijos šaltinis ELTA

2018-10-27

Penktadienį Maskvos regione teko evakuoti daugiau kaip 40 mokyklų, sulaukusių grasinimų dėl galimų sprogimų.

Remiantis naujienų agentūros „Interfax“ pranešimais, iš mokyklų teko evakuoti apie 6 tūkst. žmonių.

Nesiliaujant grasinimų bangai, pastarosiomis savaitėmis Rusijoje teko evakuoti daug pastatų. Rugsėjo viduryje prasidėjus šių grasinimų bangai, evakuacijos visoje šalyje jau palietė daugiau kaip 100 tūkst. žmonių.

Grasinimų sulaukė švietimo įstaigos, prekybos centrai, oro uostai, traukinių stotys ir kitos viešos vietos. Nei vienu atveju nebuvo rastos jokios tikros bombos.

Valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ praėjusį mėnesį skelbė, kad didžioji dalis skambučių apie tariamai padėtas bombas atlikti iš kaimyninės Ukrainos. Rusijai aneksavus Ukrainos Krymo pusiasalį, Ukrainos ir Rusijos santykiai tapo prastesni nei kada nors anksčiau.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.08; 00:02