Į ligoninę paguldytas J. Bolsonaras išvengė operacijos. EPA-ELTA nuotr.

Brazilija, sausio 4 d. (AFP-ELTA). Brazilijos prezidentui Jairui Bolsonarui po hospitalizacijos dėl įtariamo žarnų nepraeinamumo vis dėlto operacijos neprireiks. Tačiau jis dar kurį laiką bus ligoninėje, antradienį pranešė gydytojai. Dalinė žarnų blokada esą praėjo ir chirurginė operacija nėra reikalinga.
 
Ligoninės duomenimis, J. Bolsonaro būklė „ir toliau yra patenkinama“. Antradienį jam pradėta taikyti skysčių dieta. J. Bolsonaras atostogavo Santa Katarinoje ir naktį į pirmadienį dėl pilvo skausmų prezidentiniu lėktuvu buvo atskraidintas į „Vila Nova Star“ ligoninę San Paule.
 
Prezidentas jau liepos viduryje dėl žarnyno nepraeinamumo buvo gydomas ligoninėje. Tada jis čia praleido keturias dienas.
 
K. Bolsonaras per 2018 metų prezidento rinkimų kampaniją buvo užpultas. Jam tada peiliu durta į pilvą. Dėl žaizdos prezidentui atliktos mažiausiai keturios operacijos. Nuo tada jis yra mažiau atsparus žarnyno susirgimams.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.01.05; 00:30

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras. EPA – ELTA nuotr.

Brazilija, spalio 12 d. (dpa-ELTA). Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras pareiškė nebegalįs girdėti klausimų apie COVID-19 mirtis. Jam nusibodo klausimai apie prieš kelias dienas viršytą 600 000 mirčių skaičių, pareiškė J. Bolsonaras renginyje Gvaružoje San Paulo Valstijoje.
 
„Kokioje šalyje nemirė žmonės? Pasakyk man, – taip jis reagavo į vieno reporterio klausimą apie koronaviruso aukas. – Aš čia atvykau ne tam, kad nuobodžiaučiau“.
 
Brazilijoje, oficialiais duomenimis, mirė 601 011 koronavirusu užsikrėtusių žmonių.
 
Šalyje patvirtinta beveik 22 mln. infekcijų. Tai trečias didžiausias skaičius po JAV ir Indijos. Brazilijoje gyvena 210 mln. žmonių.
 
J. Bolsonaras nuo pat pradžių menkino koronavirusą ir atmetė apsaugos priemones bei ribojimus. Jis abejoja ir vakcinacija bei tikina dar nesąs pasiskiepijęs.
 
Praėjusiais mėnesiais kelis kart dešimtys tūkstančių žmonių protestavo prieš J. Bolsonarą.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.10.13; 00:01

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras. EPA – ELTA nuotr.

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro prieš prasidedant Jungtinių Tautų Generalinei Asamblėjai valgė picą ant šaligatvio Niujorke tikriausiai dėl to, kad neatitinka miesto reikalavimų dėl COVID-19 skiepų norint pavalgyti viduje.
 
Didžiuoju Obuoliu vadinamas miestas reikalauja, kad visi, norintys pavalgyti viduje, pateiktų bent vieno skiepo įrodymą, o J. Bolsonaro sako, kad nėra skiepytas.
 
„Prabangi vakarienė Niujorke“, – tviteryje parašė Brazilijos sekretoriato ministras Luizas Eduardo Ramosas ir pridėjo nuotrauką, kaip J. Bolsonaro mėgaujasi dideliu gabalu picos lauke kartu su keliais savo delegacijos nariais. Turizmo ministras Gilsonas Machado taip pat paskelbė J. Bolsonaro su gabalu picos rankoje nuotrauką ir parašė instagrame, kad vakarienei buvo pica ir kokakola.
 
„J. Bolsonaro mėgsta vaidinti kuklų (…), bet tai ne skonio reikalas“, – sakė brazilų apžvalgininkas Reinaldo Azevedo, nepamiršęs nurodyti Niujorko reikalavimų būti pasiskiepijus.
 
Praėjusią savaitę miestas sustiprino prievolę vakcinuotis ėmęs reikalauti bent vieno skiepo daugeliui veiklų patalpose, įskaitant maitinimo įstaigas, pramogų vietas ir sporto sales.
 
Vietos valdžia parašė Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos pirmininkui ir pabrėžė, kad šios savaitės aukšto lygio susitikimo diskusijų salė yra konferencijų centras, o tai reiškia, kad visi delegatai turi būti paskiepyti. JT Generalinės Asamblėjos pirmininkas Abdulla Shahidas iš pradžių pritarė reikalavimui, bet vėliau  atsitraukė ir nurodė, kad įėjimas į JT būstinę diskusijoms bus vykdomas pagal „garbės sistemą“ –  nereikalaujant skiepo įrodymo.
 
J. Bolsonaro, smarkiai kritikuojamas dėl savo politikos per pandemiją, yra sakęs, jog jis bus „paskutinis brazilas“, gavęs COVID-19 vakciną, kurios jau 222 milijonai dozių suleista jo šalyje. Jis atvyko į Niujorką sekmadienio vakarą, o Brazilijos žiniasklaida pranešė, kad norėdamas įeiti į viešbutį jis turėjo pasinaudoti užpakalinėmis durimis, kad išvengtų protestuotojų, prie pagrindinio įėjimo skandavusių: „Šalin Bolsonaro!“.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.09.21; 06:07

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras. EPA – ELTA nuotr.

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras pareiškė neketinąs skiepytis nuo koronaviruso. Kai tik bus gautas kompetentingų kontrolės institucijų leidimas, jo vyriausybė „iš karto“ ims rūpintis vakcinos pirkimu ir padalijimu, sakė J. Bolsonaras. Jis teigė esąs tikras, kad prievolės skiepytis nebus. Kartu prezidentas pridūrė, kad pats nesiskiepys. „Tai mano teisė“, – pabrėžė jis.
 
J. Bolsonaras sulaukia didelės kritikos dėl savo reakcijos į koronaviruso krizę. Jis vis menkino viruso pavojų, priešinosi griežtoms karantino priemonėms ir gyrė antimaliarinį preparatą hidroksichlorokiną, nors, anot tyrimų, jis nepadeda gydyti Covid-19.
 
Liepos pradžioje 65-erių J. Bolsonaras pats užsikrėtė koronavirusu. Paėjusiais mėnesiais virusas nustatytas ir pusei jo kabineto narių.
 
Brazilija yra antra labiausiai pandemijos paveikta šalis po JAV. Čia virusas jau pražudė per 170 000 žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.28; 06:00

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras dar nepasveiko nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19), trečiadienį pranešė šalies Komunikacijų ministerijos sekretoriatas, informuoja „Reuters“.
 
Prezidentui J. Bolsonarui antradienį buvo atliktas jau trečiasis testas po užsikrėtimo koronavirusu. Brazilijos vadovui COVID-19 liga buvo patvirtinta liepos 7 dieną.
 
Trečiadienį gauti trečiojo testo rezultatai parodė, kad prezidentas dar serga, tačiau teigiama, kad J. Bolsonaras jaučiasi gerai.
 
Brazilija yra antra labiausiai koronaviruso paveikta šalis pasaulyje. Brazilijoje patvirtinta daugiau kaip 2,15 mln. infekcijos atvejų, 81 487 užsikrėtę žmonės mirė.
 
J. Bolsonaras ne kartą nuvertino koronaviruso grėsmę, o pandemijos pradžioje net pavadino infekciją „lengvu gripu“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.22; 19:07

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras trečiadienį griežtai sukritikavo tuos regionų ir municipalitetų vadovus, kurie imasi ryžtingų priemonių prieš koronaviruso plitimą.
 
„Tai, ką Brazilijoje daro kai kurie gubernatoriai ir kai kurie merai, yra nusikaltimas. Jie griauna Braziliją, naikina darbo vietas. Tie žmonės sako: „Na, ekonomika ne tokia svarbi, kaip žmogaus gyvybė“. Neišmanėliai, nes vieno negalima atskirti nuo kito“, – pareiškė J. Bolsonaras žurnalistams.
 
Antradienį per televiziją kreipdamasis į tautą Brazilijos lyderis jau kritikavo karantino priemones ir apribojimus kai kuriuose ekonomikos sektoriuose, kuriais siekiama kovoti su pandemija. J. Bolsonaro nuomone, infekcija kelia pavojų tik vyresniems kaip 60 metų amžiaus žmonėms, o jaunesni kaip 40 metų pacientai nuo koronaviruso miršta retai.
 
Brazilijoje pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis buvo patvirtintas vasario 26 d., kitą dieną po karnavalo. Nuo to laiko infekuotųjų skaičius išaugo iki 2,2 tūkstančio, 46 žmonės mirė. Kai kurių regionų ir municipalitetų vadovai paragino piliečius izoliuotis, uždarė mokyklas, daugumą parduotuvių, apribojo transporto eismą ir gyventojų judėjimą.
 
Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 150 šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 410 tūkstančių žmonių, per 18 tūkstančių infekuotųjų mirė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.26; 01:00

Brazilijos prezidento Jairo Bolsonaro replika apie Holokaustą itin stipriai supykdė Izraelį ir išprovokavo jo atsaką.

Prezidentui J. Bolsonarui pareiškus, kad Holokausto nusikaltimai yra atleistini, į šią repliką reaguodamas Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas šeštadienį atkirto, kad žydų tautybės žmonės „niekada neatleis ir niekada nepamirš“.

Žinutėje, akivaizdžiai skirtoje J. Bolsonarui, R. Rivlinas sakė: „Visada prieštarausime tiems, kurie neigia tiesą, ir tiems, kurie nori ištrinti mūsų atmintį (…).„

„Žydų tautybės žmonės visada kovos su antisemitizmu ir ksenofobija. Politiniai lyderiai yra atsakingi už ateities formavimą. Istorikai aprašo praeitį ir tyrinėja, kas įvyko. Nei vieni, nei kiti neturėtų lįsti į vieni kitų teritoriją“, – rašė Izraelio vadovas.

Ketvirtadienį Brazilijos Rio de Žaneiro mieste vykusiame susitikime su dvasininkais J. Bolsonaras kalbėjo apie neseniai įvykusį jo apsilankymą Jad Vašeme – Izraelio memoriale Holokausto aukoms atminti. Susitikime Brazilijos vadovas pasakė apie Holokaustą: „Mes galime atleisti, bet negalime užmiršti“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.15; 11:00

JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo teiginiais apie galimą Brazilijos narystę NATO apstulbino Aljanso partneres. Šaltiniai NATO būstinėje Briuselyje trečiadienį atkreipė dėmesį į tai, kad Šiaurės Atlanto sutartis nenumato kitų ne Europos šalių priėmimo į NATO.

Be to, kolektyvinės gynybos garantija ginkluoto puolimo atveju geografiškai yra apribota. Į atitinkamas teritorijas Brazilija nepatenka.

D. Trumpas antradienį susitikime su Brazilijos prezidentu Jairu Bolsonaru užsiminė apie galimą Brazilijos priėmimą į NATO. Jis sakė, jog svarsto oficialiai pripažinti šalį prie NATO neprisijungusia svarbia sąjungininke („Major non-NATO ally“). Tačiau esą įmanoma ir Brazilijos narystė NATO. Tiesa, anot D. Trumpo, tam dar reikia daug pokalbių.

NATO atstovė D. Trumpo žodžių komentuoti nenorėjo. Tačiau Aljanso šaltiniai atkreipė dėmesį į tai, kad NATO jau dabar palaiko partnerystę su daugybe šalių. Tarp jų, pavyzdžiui, yra ir Kolumbija. Esą galimas glaudesnis bendradarbiavimas ir su Brazilija, jei šalis bus tuo suinteresuota. Tačiau labai mažai tikėtina, jog Šiaurės Atlanto sutartis būtų pakeista, kad Brazilija galėtų tapti nare. Tam turėtų vienbalsiai pritarti visos NATO partnerės.

Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2019.03.21; 03:00