Vladimiras Putinas. Rusijos nacionalinės šventės renginiuose dalyvavo be kaukės. EPA-ELTA nuotr.

Rusijai minint nacionalinę dieną, prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė esąs įsitikinęs, kad liepos 1-ąją vyksiančiame referendume piliečiai pritars konstitucijos pataisoms. Dauguma rusų galvoja, kad pataisos yra reikalingos, pareiškė jis šaliai minint trisdešimtąsias Rusijos dienos metines.
 
Per pirmąjį savo viešą pasirodymą per pastarąsias savaites V. Putinas penktadienį nedėvėjo kaukės, nors Maskvoje ji yra privaloma. Ir daugelis kitų šventinės ceremonijos svečių buvo ir be kaukių, ir be pirštinių. Niekas nesilaikė socialinės distancijos – į tai dėmesį atkreipė ir valstybinė žiniasklaida.
 
Koronaviruso atvejų skaičius Rusijoje auga tūkstančiais. Penktadienio duomenimis, užsikrėtusiųjų šalyje yra 511 423.
 
Nepaisant pandemijos, Rusijos gyventojai liepos 1 dieną balsuos dėl naujos konstitucijos. Jos pataisos, be kita ko, leistų V. Putinui likti valdžioje iki 2036 metų.
 
Rusijos karinis laivynas penktadienį į savo flotilę oficialiai priėmė ultramodernų povandeninį laivą „Kunigaikštis Vladimiras“. Laivas, galintis gabenti tarpžemynines raketas ir branduolinius užtaisus, pavadintas pagal kunigaikštį Vladimirą. Rusijos stačiatikių bažnyčia jį garbina kaip šventąjį, nes jis prieš daugiau kaip 1 000 metų pradėjo Rytų slavų imperijos christianizaciją.
 
Šis povandeninis laivas yra moderniausia „Borei“ klasės versija. Jis gali būti ginkluotas 16 „Bulava“ branduolinių raketų. Valstybinė žiniasklaida 170 metrų ilgio kreiserį pavadino „labiausiai mirtinu“ iš visų branduolinių povandeninių laivų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.13; 08:46

Baltijos Valstybinio technikos universiteto (BVTU) „Voenmech“ profesoriai Jevgenijus Afanasjevas ir Sviatoslavas Bobyševas praleis griežto režimo kolonijoje (atitinkamai) 12,5 ir 12 metų.

Tokį nuosprendį paskelbė Peterburgo miesto teismas, pripažinęs J.Afanasjevą kaltu dėl tėvynės išdavystės ir valstybės paslapties išdavimo, o S.Bobyševą – kaltu dėl talkinimo valstybės išdavikui.

Continue reading „Paliko galioti nuosprendį dėl tėvynės išdavimo“

ne_boltajjj

2012 metų birželio 20 dieną Sankt-Peterburgo miesto teismas paskelbė kaltinamąjį nuosprendį dviem Baltijos Valstybinio technikos universiteto „Vojenmech“ (anksčiau žinomas kaip Leningrado mechanikos institutas) profesoriams, apkaltintiems valstybės išdavimu.

Sviatoslavas Bobyševas ir Jevgenijus Afanasjevas buvo suimti 2010 metų kovą, apkaltinus perdavimu Kinijos valdžiai slaptos informacijos, kuri gali pakenkti RF valstybės saugumui. Pagal tyrimo versiją, J.Afanasjevas ir S.Bobyševas perdavė Kinijos Liaudies Respublikos atstovams žinias, susijusias su strateginiu raketų kompleksu „Bulava“, konkrečiai, žinias apie povandeninį startą.

Continue reading „Du profesoriai iš „Vojenmech“‘o nuteisti už šnipinėjimą Kinijos naudai“

ruskije_ne-sdajutsa

Rusijos dienraštis “Nezavisimaja gazeta“ paskelbė, kad šalyje planuojama sukurti Nacionalinę gvardiją, kuri bus tiesiogiai pavaldi RF prezidentui.

Pagrindinės naujos struktūros funkcijos turėtų būti šalies ir konstitucinės santvarkos apsauga. Gvardijai greičiausiai vadovaus Vidaus reikalų ministerijos Vidaus kariuomenės vadas armijos generolas Nikolajus Rogožkinas. Gvardiją greičiausiai sudarys 350–400 tūkst. žmonių. Planuojama, kad į gvardiją įeis dalis Vidaus reikalų ministerijos Vidaus kariuomenės, Karo policijos, Oro desanto kariuomenės bei KOP ir KJP dalinių. “Nezavisimaja gazeta“ duomenimis, sukūrus Nacionalinę gvardiją RF ginkluotųjų pajėgų skaičius sumažės 800 tūkstančių.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: šalyje kuriama prezidentui pavaldi Nacionalinė gvardija“

Raketa_Bulava_

Prieš keletą dienų Norvegijos gyventojai turėjo progą pamatyti fantastišką reginį, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, buvo eilinis nevykęs raketos – nešėjos “Bulava” bandymas. Kos tai nevykęs projektas, galima spręsti vien iš to, kad šį Rusijos karinio – pramoninio komplekso projektą pradėjo kritikuoti netgi toks atvirai imperialistinis Kremliaus naujienų portalas KM. RU.

Kaip praneša Rusijos spauda, tai jau 12-as nepasisekęs šios raketos bandymas. Tiesa, pabrėžiama, kad puikiai veikė pirmos dvi raketos pakopos. Tačiau trečiojoje pakopoje įvyko nenumatytas, neplanuotas gedimas.

Continue reading „Dvylika nevykusių “Bulavos” bandymų Rusijos biudžetui kainavo 100 milijardų rublių“