Tik 20 iš 152 Vokietijos ginkluotųjų pajėgų sraigtasparnių parengti skrydžiams, tai neigiamai atsiliepia naujų pilotų ruošimo planui, rašo ketvirtadienį laikraštis „Bild“, remdamasis konfidencialiu Bundesvero pranešimu.
 
Leidinio duomenimis, eksploatuoti parengti tik 8 sraigtasparniai „Tiger“ iš 53, taip pat 12 transporto sraigtasparnių „NH90“ iš 99. Šitaip yra todėl, kad kompanija „Airbus Helicopters Deutschland“ nespėja laiku atlikti techninės apžiūros. „Katastrofiška situacija su „Tiger“ atsiliepia pilotų rengimui. Leisti susidaryti tokiai padėčiai – neatsakinga“, – pareiškė „Žaliųjų“ frakcijos Bundestage atstovas Tobias Lindneris.
 
Kaip pareiškė laikraščiui neįvardytas ekspertas, atsakomybė už situaciją tenka ir Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms.
 
Pranešimų apie blogą Vokietijos armijos materialinės ir techninės bazės būklę pasirodo gana dažnai.
 
Dar rugpjūtį buvo pranešta, kad 42 proc. Vokietijos karinių oro pajėgų lakūnų praleidžia ore nepakankamai laiko, taip pažeisdami NATO nurodymus. Aljansas rekomenduoja lakūnams praktikuotis 180 valandų per metus. Vokietijoje normą įvykdo tik 58 proc. – 512 kariškių iš 875. Pasak žiniasklaidos, pagrindinė priežastis – skraidymo priemonių stygius.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.03; 03:00

BND žvalgybos emblema

Georg Mascolo, Holger Stark / Süddeutsche Zeitung

Žurnalistinis tyrimas, kurį atliko Süddeutsche Zeitung kartu su NDR, WDR ir Die Zeit, atskleidė, kad vienas VFR Federalinės žvalgybos tarnybos agentas dvidešimtojo šimtmečio dešimtajame dešimtmetyje gavo nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičiok“ pavyzdį, o byloje figūravo ir Bundesveras, rašo publikacijos autoriai Georgas Maskolas ir Holgeris Štarkas.

„Novičiok“ – vienas iš mirtiniausių kada nors susintetintų medžiagų, – primena autoriai. – Jos panaudojimas prieš perbėgėlį Sergejų Skripalį ir jo dukterį šiemet kovą Britanijoje, Solsberyje, sukėlė diplomatinę krizę tarp Maskvos ir Vakarų“.

Leidinio duomenimis, operacija, įvykdyta praėjusio šimtmečio dešimtojo dešimtmečio pirmojoje pusėje, sukėlė prieštaringą reakciją VFR vyriausybėje. „Žvalgyba (BND) kurį laiką jau darbavosi su rusų mokslininku, pasiūliusiu atskleisti naujos klasės kovinės nuodingosios medžiagos paslaptį, kurią kariškiai saugojo kaip akies vyzdį, išmainant į pervažiavimo garantijas ir saugumą jam ir jo šeimai. Tas „šaltinis“ net pasiūlė atvežti pavyzdį į Vokietiją“, – sakoma straipsnyje.

Vyriausybėje užvirė karštos politinės ir teisinės diskusijos. „1990 metais, spaudžiant kancleriui Helmutui Koliui, iš Vakarų Vokietijos buvo išvežti ten saugojami cheminiai ginklai, tuo pačiu pasistūmėjo derybos dėl kovinių nuodingųjų medžiagų atsisakymo visame pasaulyje. Be to, dar 1954 metais pagal Paryžiaus susitarimą Vokietija įsipareigojo negaminti masinio naikinimo ginklų“, – perduoda žurnalistai.

„Medžiagos pavyzdys buvo išanalizuotas švedų laboratorijoje – VFR žvalgyba ir Gynybos ministerija gavo tik jos formulę. Kas nutiko pačiam pavyzdžiui, neaišku – Švedijos valdžia atsakė į užklausą, kad negali paaiškinti situacijos per trumpą laiką“.

„Kolio nurodymu, – tęsia straipsnio autoriai, – žvalgyba informavo kai kuriuos savo artimiausius partnerius, įskaitant Amerikos ir Britanijos specialiąsias tarnybas. Vėliau buvo sudaryta darbo grupė, į kurią įėjo penkių Vakarų žvalgybų ir Vokietijos BND atstovai, – grupė sudėjo į visumą visus duomenis apie „Novičiok“. Atskirose NATO šalyse buvo paleista nuodų mikroskopinių dozių gamyba, kad būtų patikrinti jų apsaugos metodai ir davikliai bei sukurti priešnuodžiai. Kad negadintų gerų santykių su tuomečiu RF prezidentu Borisu Jelcinu, Vokietijos federalinė vyriausybė nusprendė neperduoti jam informacijos, susijusios su „Novičiok“. Paskutinis sovietų lyderis Michailas Gorbačiovas dar 1987 metais patikino, kad cheminio ginklo gamyba sustabdyta“.

„Perbėgėlis, – baigdami rašo autoriai, – aplinkiniais keliais pasiekė Europą ir kurį laiką gyveno stebimas Bundesvero. Nūdienos vyriausybė deda visas pastangas, kad rekonstruotų visas aplinkybes, kurios tada buvo stropiai įslaptintos“.

Šaltinis: Süddeutsche Zeitung

2018.05.19; 12:00

Matthias Gebauer / Der Spiegel

Lietuvoje dislokuoti Bundesvero kareiviai atsidūrė tikslinės dezinformacijos kampanijos, už kurios tikriausiai slypi Rusija, centre.

Vokiečių žurnalo Der Spiegel duomenimis, prieš keletą dienų „nežinomi asmenys pradėjo skleisti gandus, neva tai misiją Lietuvoje atliekantys vokiečių kariškiai išprievartavo nepilnametę“.

NATO diplomatai įsitikinę, kad tos kampanijos tikslas – „diskredituoti bundesverą“, kuris prieš keletą savaičių nusiuntė į Lietuvą padalinius simboliškai gynybai nuo galimos Rusijos agresijos.

Kaip pabrėžia straipsnio autorius Matiasas Gebaueris, vykdytojų metodas (visų pirma, numanomo išprievartavimo paminėjimas) stulbinančiai primena mergaitės Lizos istoriją Vokietijoje, kai Rusijos žiniasklaida pačiame migracijos krizės Vokietijoje įkarštyje 2016 metais pasakojo, kad migrantai Berlyne išprievartavo jauną rusę.

Apgaulingas „puolimas“ prieš bundesverą buvo gerai parengtas. Taigi, vasario 14 dieną elektroninis laiškas, informuojantis apie išprievartavimą, atkeliavo į Lietuvos parlamento pirmininko ir kelių žiniasklaidos leidinių paštą. Jame detaliai aprašoma, kad vokiečių kareiviai Jonavoje išprievartavo jauną Lietuvos mergaitę. Iš pirmo žvilgsnio naujiena atrodė tokia tikra, kad keletas Lietuvos žiniasklaidos leidinių iškart ją paskelbė. Dar daugiau, Jonava buvo pasirinkta neatsitiktinai: vokiečių kareiviai dislokuoti šalia jos, praneša Gebaueris.

NATO į suklastotą žinią pažiūrėjo labai rimtai. Šiaurės Atlanto aljanso diplomatas įvykį pavadino „dar viena rusų, nepatenkintų laikinu kariuomenės dislokavimu prie NATO rytinių sienų, provokacija“.

Tokias atakas aljansas laiko pirmąja Rusijos hibridinio karo pakopa.

Šiuo atveju Maskva, rašo Der Spiegel, remdamasis NATO pozicija, „bandė kriminalizuoti NATO misiją ir sužlugdyti lietuvių pasitikėjimą aljanso padalinių dislokavimu“.

Informacijos šaltinis: Der Spiegel leidinys.

2017.02.22; 08:46

Gruodžio 4 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadore Lietuvoje Jutta Schimitz aptarė Europos saugumo situaciją, saugumo užtikrinimo priemones mūsų regione, dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą, kitus saugumo ir gynybos klausimus.

„Pastaruoju metu pasaulis tapo labai nestabilus: kruvini teroristų išpuoliai, nelegalios migracijos srautai, jau nekalbant apie Rusijos agresiją Kryme ir Rytų Ukrainoje. Privalome skubiai reaguoti į visa tai“, – susitikimo metu sakė ministras J. Olekas.

Kalbėdamas apie saugumo užtikrinimą mūsų regione, ministras J. Olekas teigė, kad Jungtinei Karalystei prisijungus prie JAV ir Vokietijos bendros Transatlantinės pajėgumų stiprinimo ir mokymo iniciatyvos (angl. Transatlantic Capability Enhancement and Training, TACET), Lietuva tikisi, kad šių trijų didžiųjų šalių kariniai vienetai bus dislokuojami ir mūsų regione.

Continue reading „Su Vokietijos ambasadore aptartos saugumo užtikrinimo priemonės Baltijos regione“

bnd_vokietija

VFR nusikaltimų, kuriuos įvykdė neonacistai – vadinamasis „trejetas iš Cvikau“, aukos – 10 žmonių. Specialioji parlamentinė komisija atskleidė piktinantį policijos ir specialiųjų tarnybų aplaidumą ir nekompetentingumą.

Pernai lapkritį teroristai Uve B. ir Uve M. nusižudė. Jų bendrininkė Beate C. susprogdino namą, kuriame gyveno ekstremistų grupuotės „Nacionalsocialistų pogrindis“ (NSU) nariai, ir pasidavė policijai. Ji iki šiol tebėra areštuota, bet atsisako duoti parodymus. Sudegusiame pastate buvo rasta ginklų ir vaizdo įrašų, demaskuojančių nusikaltėlius.

Continue reading „Vokietijos specialiosios tarnybos – kritikos taikinyje“