Siekiant pagerinti visuomenės higienos padėtį Pekine koronaviruso protrūkio metu, miesto valdžia uždraudė „necivilizuotą“ elgesį, pavyzdžiui, burnos ir nosies neprisidengimą kosint ar čiaudint.
Su koronaviruso, kuriuo Kinijoje užsikrėtė daugiau nei 82 tūkst. žmonių, plitimo užkardymu susijusiomis taisyklėmis siekiama skatinti „civilizuotą elgesį“.
Taisyklių nesilaikantiems žmonėms bus skiriamos baudos, savo tinklalapyje pranešė Pekino miesto savivaldybė.
Naujosios taisyklės taip pat įpareigoja viešosiose vietose įrengti žymas kas 1 metrą, o maitinimo įstaigos turės gyventojams suteikti atskiras valgymo lazdeles ir šaukštus.
Gyventojai taip pat viešumoje privalės būti „tvarkingai apsirengę“ ir nevaikščioti be viršutinės rūbų dalies. Teigiama, kad taip Kinijos sostinės valdžia bando užkirsti kelią vadinamiesiems „Pekino bikiniams“, kai vyrai karštomis atsiraitoja savo marškinėlius ir vaikšto nuogais pilvais.
Valstybinio naujienų portalo „Global Times“ teigimu, taip viešumoje „visiškai uždraudžiamas“ šis vyrų pomėgis.
Pekine jau dabar draudžiama virtinė „necivilizuoto elgesio“ apraiškų viešumoje, įskaitant spjaudymąsi, šiukšlinimą, šunų be pavadėlio vedžiojimą, daiktų mėtymą nuo aukštų pastatų, tuštinimąsi ir rūkymą tam nepritaikytose vietose.
Vis dėlto, naujausios taisyklės apibrėžia ir atitinkamas nuobaudas už tokį elgesį.
Už šiukšlinimą, spjaudymąsi ir tuštinimąsi viešoje vietoje gyventojai turės sumokėti iki 200 juanių (apie 26 eurų) baudą. Anksčiau baudos galėjo siekti vos iki 50 juanių (apie 6 eurų).
Anksčiau šie draudimai nebuvo tinkamai įgyvendinami, todėl netinkamais laikomi gyventojų įpročiai vis dar pastebimi Kinijos sostinėje.
Iki 200 juanių baudos gali sulaukti ir netinkamai atliekas rūšiuojantys gyventojai, o triukšmaujantys ir šunis be pavadėlio vedžiojantys žmonės susilauks iki 500 juanių baudos (apie 65 eurų).
Taip pat minima, kad policijos pareigūnai naujomis taisyklėmis yra skatinami pranešti apie sunkius nusikaltimus, kurie gali paveikti Kinijos gyventojo socialinio kredito reitingą, tačiau daugiau detalių nepateikiama.
Čiaudėjimo istorija ilga kaip ir žmonijos, vadinasi, ir labai turtinga. Išliko gausybė įdomių, sąmojingų, poetiškų liaudies sakmių apie čiaudulį ir lydinčius jį palinkėjimus. Antai, Anglijoje, nusičiaudėjus, pasakoma: “Telaimina tave dievas“. Vokiečiai, rusai ir mes palinkime geros sveikatos, italai – laimės. Artimuosiuose ir Viduriniuose Rytuose paploja delnais ir nusilenkia į nusičiaudėjusio pusę.
Šios tradicijos susijusios su prietarais. Pirmykštis žmogus manė, kad siela gyvuoja oro pavidalu, kuris yra galvoje. Nusičiaudėjus siela kuriam laikui /o gal ir visam/ galėjo išskristi kol nesutiks dievus. “Telaimina tave dievas“ reiškė – tegul siela neišskrenda. Nusilenkimas į nusičiaudėjusio pusę taip pat reiškė “Tegul jūsų siela neišskrenda“. Naujosios Zelandijos seniesiems gyventojams nusičiaudėjimas reiškia, kad jį palaimino aukščiausiasis. Tuo tarpu indai ir kinai susigūžia iš baimės – kažkur netoliese vaikšto mirtis.