Amerikos vėliava. Slaptai.lt nuotr.

Čikaga, liepos 4 d. (dpa-ELTA). Per Nepriklausomybės dienai skirtą paradą Čikagos priemiestyje JAV Ilinojaus valstijoje aidėjo šūviai. Tai tviteryje pranešė Leiko apygardos šerifo biuras.
 
„Nesiartinkite prie teritorijos, leiskite policijai ir pirmosios pagalbos medikams dirbti savo darbą“, – teigiama pranešime.
 
Kas paleido šūvius Hailand Parke, kol kas nežinoma. Filmuotuose vaizduose buvo matyti bėgantys žmonės.
 
Vėliau policija pranešė, kad žuvo penki asmenys, 19 sužeistųjų nugabenti į ligoninę.
 
Hailand Parko merė paragino žmones neiti į miesto centrą. Vienas liudininkas stočiai CNN pasakojo apie vieną šaulį, kuris šaudė.
JAV pirmadienį mini Nepriklausomybės dieną.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.07.05; 08:15

« 2 2 »

Šių metų liepos 2-ąją dieną Vilniaus paveikslų galerijoje surengtos iškilmingos Marijos Remienės knygos „Mūsų likimai Amerikoje: asmenybių portretai” sutiktuvės.

Sutiktuvėse dalyvavo knygos autorė Marija REMIENĖ (JAV). Renginio vedėja – rašytoja Renata ŠERELYTĖ.

Šia proga Slaptai.lt skelbia pluoštą Vytauto Visocko nuotraukų, pasakojančių apie M.Remienės knygos pristatymą. Taip pat publikuojame keletą ištraukų iš atsiliepimų apie naująjį M.Remienės veikalą.

„Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatės Marijos REMIENĖS (JAV, Čikaga), visuotinai pripažintos JAV lietuvių kultūrininkės, vadinamos išeivijos kultūros ministre – trečioji knyga, užbaigianti jos gyvenimo JAV lietuvių kultūros keliuose apmąstymą, yra sutelkta į bendrakeleivių likimus – žmonių, kurie ypatinga valia, talentu, gyvenimo programomis, bendrojo gėrio siekiais buvo esmingai įsipareigoję lietuvių tapatybės išsaugojimui ir puoselėjimui Amerikoje, Kanadoje ir kitose Vakarų šalyse ir šį įsipareigojimą įvykdė.

Ši baltoji knyga yra parašyta ne triukšmingame Čikagos centre, o M.Remienės sodyboje, kurioje sutelktas jos viešasis kultūrinis ir asmeninis gyvenimas. Šios sodybos Čikagos priemestyje centras – aukšta, šakota obelis, kasmet pavasarį pasidabinanti baltųjų žiedų švytinčia aureole, kuri ir tapo egzistenciniu simboliu, skaitytoją pasitinkančiu knygos viršelyje.

Žydinti M.Remienės obelis yra ir esminis knygoje atskleidžiamų, apmąstomų lietuvių egzodo kūrėjų ir puoselėtojų simbolis: tai išmintingas kultūros asmenybių suvokimas, jog žmogaus pasiaukojimas bendrąjam gėriui, tautos kultūrinės tapatybės išsaugojimui kilnina jį ir įprasmina jo taurų gyvenimą.”

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2013.07.03