video_cip

Buvęs VSD darbuotojas, dabartinis Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos direktorius Danas Arlauskas prisipažino negalįs nesidomėti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje kylančiais politiniais, visuomeniniais, žvalgybiniais skandalais. Mat šios temos, tegul ir netiesiogiai, tačiau įtakoja ir verslo reikalus. Todėl D.Arlauskas yra susidaręs savo požiūrį, kodėl JAV ir Rusija taip greitai, neskausmingai pasikeitė sugautais šnipais, kokios Liustracijos iš tikrųjų reikėjo Lietuvai, kodėl kilo teisiniai ir moraliniai nesusipratimai dėl čečėnų Gatajevų ar terorizmu įtariamos Eglės Kusaitės. Šiandien pateikiame antrąją D.Arlausko komentaro dalį. Su D.Arlausku kalbasi žurnalistas Gintaras Visockas.

Continue reading „Kodėl Lietuvos slaptosios tarnybos neišbrenda iš skandalų liūno?“

video_cip

Buvęs VSD darbuotojas, dabartinis Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos direktorius Danas Arlauskas prisipažino negalįs nesidomėti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje kylančiais politiniais, visuomeniniais, žvalgybiniais skandalais. Mat šios temos, tegul ir netiesiogiai, tačiau įtakoja ir verslo reikalus. Todėl D.Arlauskas yra susidaręs savo nuomonę, kodėl JAV ir Rusija taip greitai, neskausmingai pasikeitė sugautais šnipais, kokios Liustracijos iš tikrųjų reikėjo Lietuvai, kodėl kilo teisiniai ir moraliniai nesusipratimai dėl čečėnų Gatajevų ar terorizmu įtariamos Eglės Kusaitės. Tačiau išsamų D.Arlausko videointerviu šiomis temomis pateiksime rytoj, rugpjūčio 29-ąją. O šiandien savo skaitytojams rodome interviu, kuriame D.Arlauskas analizuoja su Drąsiaus Kedžio mirtimi susijusias problemas…

Continue reading „Ar reikalinga Lietuvai Drąsiaus Kedžio vardo partija?“

video_cip

Lietuvos spaudoje pasirodė buvusio VSD vadovo Mečio Laurinkaus vieši samprotavimai apie tiek apie šiandieninės politikos realijas, tiek apie kai kuriuos žvalgybinius – kontržvalgybinius aspektus. Kaip derėtų vertinti tokį buvusio VSD direktoriaus sprendimą? Į videostudijos “SLAPTAI” klausimus atsako buvęs aukšto rango VSD pareigūnas Danas Arlauskas. D.Arlauskas nemano, jog šitaip elgdamasis M.Laurinkus nusižengė nerašytoms žvalgybininko etikos ar moralės taisyklėms. Pasak D.Arlausko, buvęs VSD vadovas tiesiog siekia sugrįžti į didžiąją politiką. Štai ir visa paslaptis. Beje, duodamas portalui Slaptai.lt interviu D.Arlauskas prisipažino pats rašąs knygą apie VSD. “Tik dar sunku pasakyti, kada pavyks ją užbaigti”, – tvirtino nūnai Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus pareigas einantis D.Arlauskas.

Buvęs VSD pareigūnas D.Arlauskas komentuoja ir kai kuriuos kitus aktualius šių dienų klausimus: kas galėtų tapti naujuoju VSD vadovu, kodėl Lietuva neturi susikūrusi koncepcijos, kaip jai bendrauti su Rusija, ar tikrai kaimyninės šalies slaptosios tarnybos baigia užgrobti jau ir smulkųjį bei vidutinį lietuviškąjį verslą… Su buvusiu VSD pareigūnu Danu Arlausku kalbasi visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt ir laikraščio “XXI amžius” žurnalistas Gintaras Visockas.

Continue reading „Buvęs žvalgybininkas Danas Arlauskas neneigia rašąs knygą apie VSD“

video_cip

Ar Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė negalėjo nuveikt daugiau pozityvių darbų? Ar šiandieninis premjeras sugeba derinti skirtingus Lietuvos ekonominių ir politinių grupuočių interesus? Kuo mūsų ekonominis sunkmetis ypatingas lyginant su Graikija, Ispanija ar Lenkija? Ar Vilniaus centre veikiantys improvizuoti ūkininkų turgeliai sugebės konkuruoti su didžiaisiais prekybos centrais? Ar įsisiūbavus ekonominei krizei iš tiesų nepatartina didinti mokesčių? Ar ekonominio sunkmečio metu nesužlugs visuomeniniai judėjimai?

Į šiuos videostudijos “SLAPTAI” klausimus atsako Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas.

Continue reading „Lietuvos ekonomikos ypatumai – Verslo darbdavių konfederacijos vadovo Dano Arlausko akimis“

video_cip

Šiandien Danas Arlauskas vadovauja Lietuvos verslo darbdavių konfederacijai. Tiesa, prieš dvidešimt metų jis užsiėmė visai kitokio pobūdžio veikla. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę jis iš KGB struktūrų perėjo į Lietuvos valstybės saugumo departamentą (VSD) ir keletą metų ten užėmė svarbias pareigas. Pasiteiravę, ar buvęs slaptųjų tarnybų specialistas sutiktų atsakyti į keletą su žvalgyba ir kontržvalgyba susijusių klausimų, sulaukėme palankaus atsakymo. Buvęs VSD direktoriaus pavaduotojas sutiko atsakyti į visus Slaptai.lt ir „XXI amžiaus“ priedo „Slaptieji takai“ klausimus: kas ir kodėl sukėlė slaptųjų CŽV kalėjimų skandalą, kodėl iš VSD vadovo posto atleistas Povilas Malakauskas, ką byloja Mečio Laurinkaus atšaukimas iš ambasadoriaus pareigų Gruzijoje, ar CŽV finansiškai atsidėkoja savo pagalbininkams… Su buvusiu aukšto rango VSD darbuotoju Danu Arlausku kalbasi žurnalistas Gintaras Visockas.

Continue reading „Buvusio VSD pareigūno Dano Arlausko versija“

video_cip

Jau 19-ąjį kartą prisiminėme gūdžią 1991-ųjų sausio 13-osios naktį, dar sykį pagerbėme  žuvusiųjų atminimą, iškilmingame Seimo posėdyje vėl klausėmės pasvarstymų, ką per praėjusius du dešimtmečius gero bei blogo nuveikėme. Tačiau net ir šiandien Lietuva negali pasidžiaugti, jog visi agresijos kaltininkai nubausti, jog visos tos lemtingos nakties paslaptys išnarpliotos, išaiškintos, ištirtos. Na kad ir mįslinga tuometinio premjero Alberto Šimėno dingimo istorija.

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – buvęs aukšto rango VSD pareigūnas Danas Arlauskas. Jis pateikia savąją versiją, kodėl ir kur lemtingomis valandomis buvo prapuolęs ministras pirmininkas. Artimiausiu metu Slaptai.lt taip pat pateiks buvusio VSD pareigūno D.Arlausko požiūrį į Lietuvoje kilusį slaptųjų CŽV kalėjimų skandalą, tikrąsias VSD generalinio direktoriaus Povilo Malakausko atleidimo priežastis bei šiandieninio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto veiklą.

Continue reading „Kur lemtingąją Sausio 13-ąją prapuolė premjeras Albertas Šimėnas?“