Egiptiečiai, be daugybės kitų dalykų, mums paliko ir piramides, kad jomis žavėtumėmės ir nesiliautume ginčytis, kaip vis dėlto jiems pavyko jas pastatyti. Ką paliksime mes? Dėl ko praėjus 2 tūkst. metų nuo šiandien mokslininkai suks galvas ir sakys, kad štai tų kilometrinių bokštų mes patys tai tikrai niekaip negalėjome pasistatyti… Ateiviai pastatė.

Architektūra dažnai matuojama per epochų prizmę: viduramžių, gotikos, postmodernizmo ir t. t. Tai mums padeda ne tik suvokti savo aplinką, bet ir susieti ją su laikotarpiu. Koks tas mūsiškis? Juk kartais pasigirsta leptelėjimų, kad architektūriniu požiūriu žmonija ima degraduoti ir vietoj didingų šventovių temoka kepti vienas nuo kito sunkiai besiskiriančius dangų raižančius stiklo ir plieno monstrus.

Continue reading „XXI a. architektūrosi ir inžinerijos stebuklai“

puteikis_naglis

Šių metų gegužės 26 dieną (ketvirtadienį) nuo 12 iki 13 val. Klaipėdos miesto Manto gatvės gyventojai, inciatyvinė grupė “Klaipėdos laikraščio karštas telefonas“, “Lietuvos Piliečių sąjunga” ir kitos Klaipėdos visuomeninės organizacijos uostamiestyje rengia piketą prie buvusio kino teatro “VAIVA”, Manto gt. 11.

Klaipėdiečiai pasipiktinę numatytomis šešių stiklo bokštų apie 30 m. aukščio statybomis vietoje buvusio kino teatro. Jei čia išdygtų šeši gelžbetoniniai „stikloidai“, kurie būtų tris kartus aukštesni nei pagarsėjęs Laisvės al. 90 Kaune stiklainis, tai visiškai subjaurotų Klaipėdos miesto centrą. Iki karo čia stovėjo gražūs pastatai.

Continue reading „“Neleisime turčiams bjauroti Klaipėdos centro…”“