Penktadienį mirė amerikiečių rašytoja Mary Higgins Clark, jai buvo 92 metai. Tai pranešė laikraštis „The New York Times“, remdamasis jos dukterimi Carol.
 
Ji užgeso Floridos valstijos Neiplso mieste.
 
Kaip pažymima rašytojos tinklalapyje, mirties priežastis – garbaus amžiaus sukeltos sveikatos problemos. Laidotuvių data ir vieta bus paskelbtos vėliau.
 
Mary Higgins Clark – detektyvinių trilerių autorė, ji taip pat rašė knygas vaikams. Daugiau kaip 40 jos kūrinių tapo bestseleriais, kai kurie buvo ekranizuoti.
 
Geriausiai žinomi jos romanai – „Dingę vaikai“, „Mėgsta muziką, mėgsta šokti“, „Gatvėje, kur tu gyveni“.
 
Pasak Carol, jos motina rašė beveik iki pat mirties. Lapkritį pasirodė dar vieną jos knyga.
 
Daug populiarios amerikiečių rašytojos kūrinių išleista lietuvių kalba.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.02; 00:30

Privati Izraelio detektyvų agentūra „Black Cube“ 2017 metais mėgino rinkti medžiagą, kurį galėtų sukompromituoti Rusijos opozicionierių Aleksejų Navalną ir jo įkurtą Kovos su korupcija fondą (KKF), praneša leidinys „The Wall Street Journal“.
 
Buvęs KKF vykdomasis direktorius Vladimiras Ašurkovas, 2015 metais emigravęs į Didžiąją Britaniją, papasakojo, kad jį apie fondo veiklą klausinėjo indų verslininko, kuris esą norėjo pasamdyti jo bendrovę organizuoti nedidelį renginį, atstovas.
 
Kvietimą susitikti V. Ašurkovas gavo iš kompanijos „Nile Bridge Capital“. Su juo susitiko vadybininkas, kuris prisistatė esąs Patrikas Dayanas. Pokalbio metu jis ėmė klausinėti apie darbą su A. Navalnu, taip pat apie KKF finansavimo šaltinius. V. Ašurkovas teigia neatsakęs į daugelį klausimų, kurie jam pasirodė įtartini.
 
Iš tikrųjų P. Dayanas veikė „Black Cube“ pavedimu ir turėjo surinkti kompromituojančios medžiagos apie A. Navalną, sakė leidiniui informuoti šaltiniai. Tokią pat užduotį agentūra davė dar vienai agentei, kuri prisistatė Vanessos Collins vardu ir dėjosi moterų teisių gynėja.
 
Tarp „Black Cube“ taikinių buvo dar mažiausiai trys A. Navalno bendražygiai, kurie gyvena Rusijoje ir Jungtinėse Valstijose, papasakojo „The Wall Street Journal“ šaltiniai.
 
Komentuodamas čia publikaciją, A. Navalnas pareiškė manąs, kad rinkti jį kompromituojančią medžiagą užsakė Rusijos verslininkas Ališeras Usmanovas. „Žinoma, nieko nerado. Nes nieko ir nėra, visas mano gyvenimas viešas“, – pridūrė Kremliaus kritikas.
 
Leidinio žiniomis, pernai „Black Cube“ agentai buvo demaskuoti, kai suorganizavo šmeižikišką kampaniją prieš finansininką ir filantropą George`ą Sorosą.
 
2017 metais A. Usmanovas bylinėjosi su A. Navalnu ir KKF.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.19; 09:07