Nicola Sturgeon. EPA – ELTA nuotr.

Londonas, birželio 11 d. (dpa-ELTA). Anksčiau sekmadienį sulaikyta buvusi Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon buvo paleista nepareiškus kaltinimų, pranešė policija.
 
„Moterį po jos arešto 10 val. 09 min. apklausė Škotijos policijos detektyvai. Ji buvo paleista 17 val. 24 min.“, – nurodė pareigūnai.
 
Policija skelbė, kad N. Sturgeon buvo sulaikyta atliekant tyrimą, kuriame domimasi jos partijos finansais.
 
Buvusi Škotijos nacionalinės partijos (SNP) lyderė anksčiau šiemet pasitraukė iš šalies pirmosios ministrės pareigų.
 
Apie N. Sturgeon sulaikymą buvo pranešta po to, kai balandį buvo areštuotas jos sutuoktinis Peteris Murrellis. Jis ir buvęs SNP iždininkas Colinas Beattie taip pat buvo paleisti nepareiškus kaltinimų, tyrimui tęsiantis.
 
Šiame tyrime be sulaikymų dar buvo apieškoti P. Murrellio ir N. Sturgeon namai bei SNP būstinė Edinburge.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2023.06.12; 05:00

Nicola Sturgeon. EPA – ELTA nuotr.

Edinburgas, lapkričio 8 d. (dpa-ELTA). Škotijos vyriausybės vadovė Nicola Sturgeon apkaltino britų premjerą Borisą Johnsoną ir jo Konservatorių partiją korupcija. „Yra vis daugiau sistemingos korupcijos B. Johnsono vyriausybėje įrodymų, – sakė N. Sturgeon pirmadienį per pokalbį su žurnalistais. – Jei tokį elgesį matytume Rusijoje ar kitose šalyse, Borisas Johnsonas tai vadintų korupcija“.
 
Šiuo metu B. Johnsono toriai yra įsipainioję į virtinę skandalų. Valdančioji dauguma, pavyzdžiui, neleido suspenduoti vieno torių deputato dėl neleistino lobistinio darbo. Be to, paaiškėjo, kad konservatoriai keliems didiesiems rėmėjams sudarė sąlygas gauti vietą aukštuosiuose parlamento rūmuose.
Borisas Džonsonas (Johnsonas). EPA-ELTA nuotr.
 
„Jo vyriausybėje visiškai nepaisoma taisyklių ir nesilaikoma standartų“, – kalbėjo N. Sturgeon. B. Johnsonui esą atrodo, kad taisyklės ir įstatymai galioja visiems, išskyrus jį ir jo partiją. B. Johnsono elgesys vis daugiau žmonių Škotijoje įtikina, kad būtina ateitį perimti į savo rankas, sakė N. Sturgeon, turėdama omenyje savo partijos siekį, kad Škotija atsiskirtų nuo Didžiosios Britanijos. Premjeras esą yra nenuoseklus ir atrodo neturintis principų.
 
N. Sturgeon nori atvesti Škotiją į nepriklausomybę ir grąžinti ją atgal į ES. Tikslas yra iki 2023 metų inicijuoti referendumą dėl atsiskyrimo nuo JK.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.11.09; 10:15

Didžiosios Britanijos Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.

Holirudo rūmų, oficialios Didžiosios Britanijos monarchų rezidencijos Edinburge, teritorijoje policija sulaikė vyrą, o iškviesta išminuotojų grupė neutralizavo įtartiną įtaisą.
 
Tai trečiadienį pranešė naujienų agentūra PA, remdamasi Škotijos policija.
 
Agentūros žiniomis, incidentas įvyko antradienio vakarą, pavojus žmonėms nebuvo iškilęs, pastatui žalos nepadaryta. Pradėtas tyrimas.
 
Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II nesilankė Edinburge daugiau kaip metus. 94 metų monarchė ir jos sutuoktinis Edinburgo hercogas Philipas, kuriam birželio mėnesį sukaks 100 metų, dar praėjusių metų kovą izoliavosi Vindzore, užmiesčio karališkojoje rezidencijoje prie Londono. Jie vėl ten grįžo lapkritį, kai šalyje dėl epidemiologinės situacijos blogėjimo vėl buvo sugriežtinti apribojimai.
 
Sausio 9 d. buvo pranešta, kad karališkasis gydytojas paskiepijo Jos didenybę ir princą konsortą nuo Covid-19.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.25; 05:00

Škotijos premjerė: B. Johnsono „Brexito“ kursas – pavojingas. EPA-ELTA nuotr.
Škotijos premjerė Nicola Sturgeon pavojingu savo regionui ir visai šaliai laiko naujojo Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono „Brexito“ kursą.
 
Ji mano, kad B. Johnsonas nori Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos be sutarties, pareiškė N. Sturgeon pirmadienį Edinburge po susitikimo su B. Johnsonu, informuoja agentūra „Reuters“.
 
Esą nėra aišku, kaip jis ketina pasiekti su ES naują „Brexito“ susitarimą, kai Bendrija yra pareiškusi, kad dėl jo iš naujo nesiderės. „Dėl to aš sprendžiu, kad, nesvarbu, ką jis viešai sako, jis iš tiesų siekia „Brexito“ be sutarties“, – pabrėžė N. Sturgeon. Tai esą logiška išvada griežto kurso, kurį vykdo B. Johnsonas. „Aš manau, kad tai labai pavojinga Škotijai, visai Jungtinei Karalystei“.
 
Škotijos vyriausybė vasarą tęs pasirengimą dar vienam referendumui dėl nepriklausomybės, patvirtino N. Sturgeon. Per pirmąjį tokį balsavimą 2014-aisiais 55 proc. škotų pasisakė prieš atsiskyrimą nuo Jungtinės Karalystės. Tačiau per „Brexito“ referendumą 2016 metais dauguma jų buvo už Jungtinės Karalystės pasilikimą ES.
 
B. Johnsonas per pokalbį su N. Sturgeon patvirtino savo poziciją, pranešė jo biuras. Jis esą yra už naują susitarimą su ES. Tačiau Didžioji Britanija bet kokiomis aplinkybėmis paliks ES spalio 31 dieną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.30; 08:13
solonin_1

Rugsėjo 14-15 d.d. Vilniaus Universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute įvyko tarptautinė konferencija “Demokratijos ir pilietinio sąmoningumo pamokos Lietuvos istorijos lūžiuose”. Sprendžiant iš programos, buvo perskaityta keliolika pranešimų, diskusijose dalyvavo keliolika istorikų ir politikų. Ar visi jie dalyvavo, negalėčiau tiksliai pasakyti, nes dalyvavau tik IV sesijoje, nes norėjau pasiklausyti disidento, rašytojo (Oksfordas, Jungtinė Karalystė) Vladimiro Bukovskio. Deja, jis neatvyko, nes neturi paso, jeigu teisingai supratau istoriko Nerijaus Šepečio paaiškinimą. Vladimiras Bukovskis, esą pažadėjęs parašyti tema: “Pilietinis iššūkis totalitarizmui: (ne)prisitaikiusioji visuomenė? Pilietinio aktyvumo pavyzdžiai ir ribos”.

Continue reading „Markas Soloninas – apie “smegenų plovimą””