Per sprogimą netoli garsiųjų Gizos piramidžių Egipte penktadienį žuvo du vietnamiečių turistai. Dar dešimt asmenų buvo sužeista, pranešė Egipto vidaus reikalų ministerija.

Per sprogimą netoli garsiųjų Gizos piramidžių žuvo du vietnamiečių turistai. EPA-ELTA nuotr.

Sprogimas sudrebino autobusą, kuriuo važiavo 14 turistų iš Vietnamo. Nukentėjo ir autobuso vairuotojas egiptietis bei gidas.

Egipto saugumo pajėgos, anot agentūros AP, kalba apie bombos sprogimą. Nepatvirtintais pranešimais, sprogmuo buvo padėtas kelkraštyje.

Rasa Strimaitytė (ELTA)

2018.12.29; 00:01

Egiptiečiai, be daugybės kitų dalykų, mums paliko ir piramides, kad jomis žavėtumėmės ir nesiliautume ginčytis, kaip vis dėlto jiems pavyko jas pastatyti. Ką paliksime mes? Dėl ko praėjus 2 tūkst. metų nuo šiandien mokslininkai suks galvas ir sakys, kad štai tų kilometrinių bokštų mes patys tai tikrai niekaip negalėjome pasistatyti… Ateiviai pastatė.

Architektūra dažnai matuojama per epochų prizmę: viduramžių, gotikos, postmodernizmo ir t. t. Tai mums padeda ne tik suvokti savo aplinką, bet ir susieti ją su laikotarpiu. Koks tas mūsiškis? Juk kartais pasigirsta leptelėjimų, kad architektūriniu požiūriu žmonija ima degraduoti ir vietoj didingų šventovių temoka kepti vienas nuo kito sunkiai besiskiriančius dangų raižančius stiklo ir plieno monstrus.

Continue reading „XXI a. architektūrosi ir inžinerijos stebuklai“

juskaitis

Korkovado Kristus ištiesęs rankas viršum didžiausių pasaulyje viešų karnavalinių ištvirkavimų ten, Brazilijoje, kur, pasak Šventojo Tėvo, šaudomi benamiai vaikai. Iš viso pasaulio piniguočiai važiuoja į Braziliją pažiūrėti stebuklo – įspūdingai prožektoriais apšviestos didžiausios žemėje Kristaus statulos ant nepaprasto kalno ir, ko gero, restoranuose paūžę … palieka po vaiką žudyti brazilams.

Kuo skiriasi tada rusų gigantomaniški pasigėrėjimai patrankų ugnies grožiu per Antrąjį pasaulinį karą, kai viename fronto kilometre iššaudavo penki šimtai patrankų iš karto; arba amerikiečių bombardavimai… Visos Egipto piramidės, nepaisant statytojų gudrybių, rastos išplėštos, palaikai iš brangenybių išmėtyti.

Continue reading „Nepriklausomybės saulėje ( 2 )“